Nihal ze Země větrů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

1. kniha série Kroniky Vynořeného světa. Nihal byla skutečně zvláštní. Ve Vynořeném světě se jí nikdo nepodobal. Měla velké, fialové oči, špičaté uši a modré vlasy. Vychovával ji zbrojíř v jednom z věžních měst Země větrů, kde si hrála a zápasila s tlupou kamarádů, kteří si ji kvůli její síle a hbitosti vyvolili za vůdce. Ale všechno se nečekaně změnilo, když Zemi větrů napadl Tyran, despota, který již dobyl pět z osmi zemí, tvořících dohromady Vynořený svět. Nic nepomohlo vojsko svobodného lidu, ani mágové, kteří se pokoušeli města bránit kouzly. Nihal měla jedinou možnost: stát se skutečným válečníkem a bránit nevinné, trpící pod Tyranovým útlakem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38761/nihal-ze-zeme-vetru-38761.jpg 424
Série

Kroniky vynořeného světa 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Talpress
Orig. název

Nihal della terra del vento

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Nihal ze Země větrů

Přidat komentář
Wraya
05.06.2019

Příjemné nenáročné fantasy čtení. Příběh se mi opravdu líbil. Hrdinka sice dělala spoustu hloupostí a chyb, ale vzhledem k daným situacím to dávalo smysl a příběhu dodával důvěryhodnst.
Tochu jsem nepochopila proč tam je národ půlelfů a ne rovnou ellfů, ale nezdá se mi to jako velký problém. Buď se to v dalších dílech vyjasní, nebo to je jen nepodstatné slovíčkaření.
Taky mě troch štve obálka. Proč, když už dávají na obal postavu, se ta osoba aspoň nepokouší podobat postavě, kterou znázorňuje? Asi se pokoušeli o vzhled bojovnice, ale mě to připadá, jakoby byla strašně chudá a neměla na dostatek látky... Ale není to přímo odrazující.

trudoš
16.09.2017

Jednoduchá fantasy plná oblíbených motivů, ovšem bez špetky invence. Tedy kromě rozpracované historie, která však působí dojmem, jako by si jí Licia Troisi léta pilovala ve školní lavici. A přestože se román čte tak lehce, jak si lze jen přát, ta prvoplánovost pro mě byla drobet ubíjející. Zápletka neměla prakticky čím překvapit a množství kýčovitých motivů by se nevešlo ani na zánovní valník. Celek pak působí jako scénář počítačové hry, se všemi oblíbenými ingrediencemi, co jich žánr jen snese.
Bohužel, výsledný dojem nezachraňuje ani průměrná stylistika, ani ledabylé pojetí funkčních detailů, kdy si spisovatelčina fantazie dělá co chce, nehledě na rozpory a nesmysly. Přičemž hrdinka, jíž cloumá puberta od hlavy až k patě, tomu taky moc nepřidá. Nihal buď řve na všechny kolem sebe kvůli různým nepravostem, nebo řve o samotě nad nespravedlností osudu, který si sama zvolila. A její vztah se Sennarem? Větší párek zamilovaných pitomců jsem už dlouho neviděl. Tož uvidíme co na to další díl.


venacava
30.01.2017

Příběh Nihal se mi líbil, četlo se to samo, oddychovka, kterou jsem přečetla během nedělního odpoledne.

Ellbereth
09.05.2016

Přečteno a budu hodnotit i po posledním dílu. Nějak nechápu, že kniha má tak vysoké hodnocení. Je pravda, že příběh hezky utíká, je to čtivé, to ano. Co už ovšem pokulhává a to především v první knize, je styl psaní autorky. Jednoduché věty, nijak nerozvedené, málo popisné. Musím říct, že třetí kniha je z nich asi nejlepší, přijde mi, že tam se už autorka rozepsala a je tam znát posun. Jinak musím říct, že Nihal mi celou první knihu neskutečně lezla na nervy, je to nevycválanej spratek. Také bych řekla, že kniha je předvídatelná, dokonce velmi. Co dalšího mi vadilo je, že v knize jsem narazila na několik názvů a jmen z jiných fanstasy knih. Takže originalita také pokulhává. Například u Fionvaraské tapisérie mi nevadilo, že je to poskládáno z různých kousků, tam to tak autor myslel a výsledek funguje, protože na těch střípcích všeho autor staví. Tady to tak nefunguje. Ale abych nebyla jen kritická, tak je to příjemné odpočinkové čtení, které určitě neurazí. Jsem toho názoru, že se jedná spíše o young adult nebo je to vhodné pro čtenáře, kteří s fantasy teprve začínají. Mé nároky na výpravnou fantasy to bohužel nesplnilo.

viky.rella
31.08.2015

Souhlas.

panda2
31.08.2015

Opravdu super knížka. MOC doporučuji! Druhá nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla (po Harrym Potterovi).

viky.rella
04.06.2015

Kniha se mi skutečně líbila. Říkejte si co chcete, ale já jsem se nemohla odtrhnout. Možná se jedná o odpočinkovější typ četby, ale nijak mi to nevadilo. Líbí se mi, že Nihal není slečinka čekající na svého prince. Má spoustu špatných i dobrých stránek, často se chová nesnesitelně,... Lepší, než kdyby byla taková paní dokonalá. Ano, některým přijde kniha až moc jednoduchá a porovnávají ji s náročnějšími knihami, to se nedá nic dělat. Já osobně ji většinou doporučuji, ale možná se lidem starším než já nemusí zamlouvat. Knihu jsem objevila v jedenácti letech a je možné, že jsem teď schovívavá.

katka3214
23.04.2015

Ze začátku jsem měla trochu problém, abych v knížce pokračovala a neodložila ji, ale stačilo chvíli vydržet, prokousat se přes začátek a potom konečně dostal děj spád :)
Knížka se mi líbí a má zajímavý příběh. Už se těším, až se dozvím, co bylo v dalším díle.