Pár stránek navíc

Pár stránek navíc https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454843/bmid_par-stranek-navic-S3b-454843.jpg 4 635 172

Kroniky prachu série

Bonusová kniha pro fanoušky romantického bestselleru! „Nejmilejší Eliso, už je to tady! Vše nejnutnější sbaleno, vše potřebné zařízeno, matka je dokonce spokojená s mým výběrem garderoby. Od středy za týden se vracím zpátky do Londýna.“ Bonusová sbírka epizodních příběhů, dopisů a autorčiných poznámek ke knize Kroniky prachu.... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Animants Welt: Ein Buch über Staubchronik , 2019

kiki11
07.02.2023 5 z 5

Moc krásně zpracované pokračování. Charaktery postav se autorce podařilo zajímavě rozvést a některé situace osvětlit. Hodně mě bavil pohled Elisy a její příběh se směnným obchodem a už se nemůžu dočkat, až si přečtu Kufr z nebe, kde se o ní dozvím zase o trochu víc. Tahle knížka byla takové příjemné pohlazení po duši a popravdě mě dost mrzelo, že už jsem na konci. :D Opravdu jsem si ten příběh zamilovala. Doufám, že mě další díl nezklame.

Beovulfak
30.01.2023

Moc se mi líbila, stejně jako Kroniky prachu. Jen malý poznatek- seno není sláma

Anor505
19.01.2023 3 z 5

Zajímavý počin… ale proč ne. Dopisy a povídky hezky doplňují hlavní knihu a ilustrace jsou roztomilé. Bylo to milé ohlédnutí za Kronikami prachu na jedno volné odpoledne.

Jája92
18.01.2023 5 z 5

Měla jsem obavy, že mám k této dodatkové knize přílišná očekávání. Naštěstí po přečtení knížky mohu směle říct, že i tato útlá kniha pokračování světa Kroniky prachu je naprosto úžasná :-)
Dozvěděla jsem se mnoho zajímavých informací o vzniku samotné knihy, o jednotlivých postavách a pár bonusových libůstek.
Vzhledem k tomu, že se chystám na čtení Kufr z nebe, tak jsem si se zájmem početla o Elise, která mi je moc sympatická a těším se, co vše provede ve zmíněné knížce.
Rozhodně nesmím opomenout krásné ilustrace, které knihu krásně doplňují. A ke konci knihy je navíc Vánoční setkání rodiny Reedových, které příběh krásně završilo. Rozhodně nelituji, že jsem si knihu zakoupila.

stelka_knihomol
15.01.2023 3 z 5

Bylo to docela hezké, jen nejsem zrovna fanda doplňkových knížek, no. Vlastně jsem si ale až díky této knize zamilovala Elisu, takže nelituju, že jsem si ji přečetla.

ivedoo
09.01.2023 5 z 5

Krásné doplnění Kroniky prachu, kde jsem mohla blíže nahlédnout do jednotlivých hlavních i vedlejších postav knihy. Nejvíc pro mne byl příběh Elisy, která je velice zajímavě napsaná. Potěšil mě recept na sušenky :)

Ira13
05.01.2023 4 z 5

Taková trochu dokumentarni kniha.
Dva příběhy ji ale napravily - o Elise a pak vánoční na konci. I tak dávám 4*..

Knihomolka2009
29.12.2022 3 z 5

Nejlepší pasáže knihy pro mě jistě byli kapitoly z Vánoc Animant a Thomase. Zbytek pro mě nebyl zas tak záživný, ale nebylo to nejhorší. Chápu, pokud se mnou nebudete souhlasit a máte na tuto bonusovou novelu zcela jiný názor.

Bryel
03.12.2022 4 z 5

Dodatek ke Kronikám prachu krásně doplní příběh a poodhalí vyprávění i z pohledu dalších postav. Velice pěkně zpracovaná třešnička.

alexvera
12.11.2022

"Kroniky prachu se odehrávají v listopadu. Vzduch je studený, zima za dveřmi a počasí je proměnlivé a šedivé."

Ach, kéž by všichni autoři dělali takovéto dodatkové, spoustu věcí vysvětlující knihy!

"Slova jsou ostřejší než veškeré meče. Především, pokud je člověk ženou a nikdo mu meč dat nechce."

Iva095
06.11.2022 5 z 5

Všichni kdo milují Kroniky prachu by si tuto knížku určitě měli přečíst. Je to moc pěkná dodatková knížka ve které se toho spoustu dovíte i přes to, že je to jen pár stránek.

Dámaskloboukem
02.11.2022 3 z 5

Potěší všechny příznivce Kronik prachu, kteří si chtějí nechat příběh pomalu doznít

Percabethka
02.11.2022 3 z 5

Příběhové části byly o ničem, ale autorčiny rešerše o době, módě a technických vynálezech a její popisy toho, jakým způsobem/proč vymýšlela jednotlivé postavy a jak vytvářela celý příběh, byly parádní!

2368
30.09.2022 3 z 5

Čekala jsem trochu víc, ale i tak mě doplnění hlavní o pár dalších stránek potěšilo. Jsou zde hlavně rozbory osob a pár dalších zajímavostí,pokud se ke knize dostanete, stojí za přečtení.

Kaila146
10.09.2022 3 z 5

Dobré doplnění, přečteno za večer.

LucySmile
09.09.2022 5 z 5

Nádherné doplnění předchozí knihy. Navíc s poznámkami autorky si této knihy mnohem více vážím, než doposud. Muselo to dát mnoho práce, udělat podrobnou rešerši a vžít se do tamní doby. Konec nejlepší.

Kaduri
03.09.2022 4 z 5

Moc pekná bodka za Kronikami prachu.
Dozvieme sa kopec zaujímavých vecí, ktoré sa do prvej knižky nezmestili.
Ako sa Thomas trápil v Londýne bez Ani, ako sa Henry zoznámil s Rachel, a zablúdime na návštevu aj k rodičom Reedovcom.
Autorka nám zároveň trošku poodhalí zákulisie vzniku knižky a vývoj jednotlivých postáv.
Asi najviac ma z celej knižky bavila kapitolka o Elise a jej "výmennom obchode". Prišla mi ako oveľa komplexnejšia, pútavejšia postava v porovnaní s prvým dielom. Moc sa teším na "jej" knižku Kufr z nebe.

Pedruska01
26.08.2022 5 z 5

Dodatky ke knihám s hlavním příběhem nikterak zvlášť nečtu, a to z mnoha důvodů. Většinou jsou zbytečné, jedná se jen o natahování a vymýšlení čehosi, co se nejen že nehodí, ale hází to i špatný dojem na ten hlavní a většinou skvělý příběh. Takže ani u tohoto nebyla výjimka, že jsem se k tomu úplně nehrnula, ale nakonec jsem, ani nevím proč ustoupila a pustila se do toho. Tahle kniha obsahuje mnoho myšlenek samotné autorky o vzniku, postavách, situacích, době a dalším. Také to doprovázejí kresby, dopisy a taky informace, o kterých jsme neměli ani ponětí. To už to bylo takového navíc. Ale přiznám se, bylo to milé.
Každopádně mě nejvíce zaujalo to, že do svých postřehů, nápadů a myšlenek autorka vložila ještě takové tři mini příběhy. Nejvíce mě zaujal a bavil ten druhý o Elise, naší budoucí hlavní hrdince a taky samozřejmě ten poslední, jako třešnička na dortu - o Animant a Thomasovi Reedovi - ten chlap si mě zase získal :). Rozhodně jsem si to užila a líbilo se mi to. Většina mě bavila, ale přiznám se, byly tam informace, které... říkám si jako proč a na co. Ale v celku tomu rozumím, přeci jenom se jedná o "pár stránek navíc".
Je pravdou, že Kroniky prachu jsem četla už před nějakou dobou, takže jsem na mnohé zapomněla a tohle bylo svým způsobem milé připomenutí.
Tentokrát nemám důvod litovat toho, že jsem si to přečetla. Mohu fanouškům doporučit a sumasumárum i hodnocení, především za ty příběhy, dávám vysoké. :)

kyticka152
22.07.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila. Musím uznat, že jsem se nic světoborného nedozvěděla, ale velice ráda jsem se vrátila zpět do příběhu Kroniky prachu. Mám ráda hlavní postavy a zbožňuji Thomase Reeda. Moc se mi líbily všechny 3 dodatkové příběhy. Měly svoje kouzlo a pěkně dokreslily okolnosti dějových linek. Pro milovníky Kroniky prachu rozhodně DOPORUČUJI!

Val
14.07.2022 5 z 5

Tak , a teď to do sebe všechno krásně zapadlo jako puzzle. Úžasná jednohubka , která je pro čtenáře Kronik prachu nutností .

pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult)

Lin Rina
německá, 1987
2019  87%Kroniky prachu
2020  85%Pár stránek navíc
2021  72%Limea
2022  74%Kufr z nebe
2024  78%Ztracené vzpomínky

Kniha Pár stránek navíc je v