Kroniky prachu: pár stránek navíc…

Bonusová kniha pro fanoušky romantického bestselleru! „Nejmilejší Eliso, už je to tady! Vše nejnutnější sbaleno, vše potřebné zařízeno, matka je dokonce spokojená s mým výběrem garderoby. Od středy za týden se vracím zpátky do Londýna.“ Bonusová sbírka epizodních příběhů, dopisů a autorčiných poznámek ke knize Kroniky prachu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454843/big_par-stranek-navic-S3b-454843.jpg 4.4298

Kroniky prachu 2.

Literatura světová, Povídky, Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

Animants Welt: ein Buch über Staubchronik, 2019

Kniha Kroniky prachu: pár stránek navíc…

dooky

Hodně věcí se ještě dovysvětlilo. Líbila se mi vánoční povídka. Hezké zakončení celku.

knihavmemzivote

Tak tuhle útlou knížečku jsem si moc užila. Nejvíc mě na to bavily autorčiny poznámky a recepty.
Není to žádné těžké čtení, ale já Kroniky miluju a tohle je boží doplněnou příběhu

klarka009

Tahle knížka, to je taková krása. Kdo si zamiloval Kroniky prachu tak jako já, tak stoprocentně doporučuji pořídit si i tuto bonusovou knihu. Autorka zde vysvětluje jak vůbec vznikl název Kroniky prachu, jsou v ní popisy několika postav z autorčina pohledu. Obsahuje tři kratší příběhy. Jak se Henry seznámil s Rachel, jak se Elisa vůbec dostala ke své mecenášce a jak dřív žila. A poslední byla návštěva Animant a Thomase u jeho rodiny, ta byla skvělá :) knížka je také plná krásných ilustrací

jancapen

Je to takový milý dovětek pro čtenáře Kronik prachu. Dozvídáme se v něm zákulisní informace o tom, jak kniha vznikala a dotvoříme si svoji představu o dalších postavách příběhu (Rachel, Elisa) pomocí doprovodných povídek. V neposlední řadě se podíváme i na úhel pohledu Thomase Reeda k hlavnímu příběhu Kronik prachu. Knížka je zakončena krátkou vánoční příhodou Animant a Thomase. Myslím si, že fanoušky Kronik prachu tahle útlá knížka opravdu potěší.

tessalovesbooks

Kroniky prachu jsem si naprosto zamilovala, takže když jsem se dozvěděla, že má vyjít volné pokračování, asi si dokážete představit moje nadšení. Pokud jste fanoušci tohoto příběhu, tak se vám toto pokračování určitě bude líbit, ale pravděpodobně budete stejně naštvaní jako já, že je tak krátké. Líbilo se mi, že kromě příběhů o ostatních postavách z Kronik prachu zde byly i různé poznámky samotné autorky o tom, jak kniha vznikala, co jí bylo inspirací, atd. Obrázky byly taktéž skvělým oživením knihy. Pořád jsem čekala, kdy se konečně dostane na Animant a pana Reeda, ale bohužel pokračování jejich společného příběhu přišlo až na konci. A to si na ně autorka vyhradila asi jenom 40 stránek, což mi přišlo hrozně málo, jakmile jsem se jednou začetla, chtěla jsem totiž víc. Nicméně to nic nemění na tom, že i jejich příběh byl skvělý a moc se mi líbilo, že byl i vánočně laděný.

4,5⭐/5⭐ Na Kroniky prachu to rozhodně nemá, ale pokud se vám líbily, tohle pokračování by vás rozhodně nemělo minout.

Jass

U Kronik prachu jsem psala, že tenhle dodatek má pro mě potenciál celkové hodnocení tohoto příběhu vylepšit. (Kroniky jsem ohodnotila čtyřmi hvězdičkami s poněkud přivřenýma očima.) Se smutkem konstatuji, že tato situace nenastala, celkové vysvětlení Thomasova chování bylo totiž ještě o něco slabší, než jsem si představovala a celkově... ani nevím, co k tomu mám říct, prostě mě to neuspokojilo, námět skvělý, provedení mohlo být daleko lepší. (Na druhou stranu moje výtky jsou velmi subjektivní a specifické, tak se nenechejte odradit.) Asi nejvíc mě zaujal příběh Elisy, ale... celkově prostě... na mě byl autorčin průzkum doby do které příběh zasadila nedostatečný, neustále mě něco z děje vytrhávalo. U Kronik prachu jsem tenhle problém (tolik) neměla, protože jsem byla přesvědčená, že autorka schválně nechává dobu trochu ambivalentní a přimíchává do ní kapku steampunku, jenže tohle přesvědčení se ukázalo jako liché, když autorka udává přesná data, kdy příběh začíná atd... Drobná lekce z odívání, kde mají dámy korzety na holé kůži už je prostě vrchol. (Ano, jsem hnidopich a je mi to srdečně jedno.) Pohled do zákulisí byl jinak fajn, ale celkově mě to celé vlastně trochu zklamalo.

Hoshi

Tak tohle bylo pohlazení pro mou duši. Jednohubka na klidný večer a příjemný návrat do známého prostředí. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco víc o postavách, přečetla si pár stránek navíc ze života Ani a Thomase. :)

Ayen

Jelikož si Kroniky prachu ulopily kus mého srdce (vlastně co to kecám, rovnou celé), nad touto knihou nebylo třeba se rozmýšlet. Je to krásné doplnění a můžete nahlédnout i do myšlenkových pochodů Reeda, což je pro mě strop. Ilustrace jsou malá třešnička na konec a Thomas je fešák.