Kroniky prachu

Kroniky prachu https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458196/bmid_kroniky-prachu-cwg-458196.jpg 4 2079 659

Kroniky prachu série

Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Historické romány
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Animant Crumbs Staubchronik , 2017

VerraR
19.06.2023 5 z 5

Podle názvu knihy jsem čekala asi trochu něco jiného, možná nějaké tajemno :) Romány o lásce nejsou úplně mým šálkem čaje, ale bylo to příjemné oddechové čtení, žádná velká slaďárna. Hlavní hrdinka mi byla velice sympatická a proto se mi asi kniha dobře četla :)

Manifest blech
12.06.2023 4 z 5

To bylo miloučký, v pár momentech nečekaný, v pár momentech kýč. Čte se to svižně a ráda si přečtu i to pokračování Pár stánek navíc.

Jaehyun
31.05.2023 5 z 5

Tohle bych popsala jednoduše jako cozy vibes knihu na podzimní večery~ (ironie že to čtu v létě, ale to člověk dopředu prostě neví)

Pokud si chcete přečíst něco pomalého a příjemného, tak to je kniha pro vás. Starý Londýn, plesy, knihy, láska a namlouvání. O ničem jiném ta kniha není, ale já si to i tak hrozně užívala a bavilo mě to číst. Animant se mi jako hlavní postava líbila a ač se mi to často nestává, u jedné kapitoly jsem se i docela zasmála (kdo četl tak kapitola 15. Asi jsem si tu situaci uměla až moc dobře představit). Pan Reed byl také fajn a nepohrdla bych třeba ještě kapitolou až dvěma navíc.

Od autorky jsem četla i Limeu a tu můžu také doporučit (ostrovní vibes).

le21nka
21.05.2023 3 z 5

Obálka je krásná, bohužel obsah už není tak dokonalý. Netvrdím, že to bylo špatné. Je to určeno spíše mladším čtenářkám. Co se mi líbilo, tak bylo prostředí - Londýn a knihovna.

lilkys
18.05.2023 5 z 5

Úžasná kniha! Přečetla jsem ji jedním dechem asi za dva dny! Nádherně napsaný příběh, od kterého se nešlo odtrhnout.. Na jednu stranu jsem nechtěla, aby kniha skončila, na druhou jsem se těšila, jak to skončí.
Ačkoli je to romantický příběh s jistou dávkou předvídatelnosti, přesto jsem mu propadla. Doporučuji!

lucakuca
17.05.2023 5 z 5

Ach, to bylo taaaak krásný!!!!!
O lásce. O knihách. O ničem. O všem. S takovou lehkostí, vtipně a poutavě napsanou knihu jsem dlouho nečetla, obzvláště historický román.
Smekám a klaním se a čas vnucování knihy "to si musíš přečíst" právě začíná. :-)

Proč jsem si celou dobu myslela, že je to fantasy? Podle obálky? Nevím....

Arlienen
05.05.2023 5 z 5

KOUZELNÉ! NADHERNÉ ČTENÍ!
Moje knihomolská dušička se celá tetelila blahem při čtení o Animant, neboť se naprosto ztotožnila s postavou Animant a pana Reeda. Kniha zabrnkala na mou skromnou romantickou dušičku, která je často upozaděna během mého obvyklého čtení krimi a detektivek.
Dlouho se mi nestalo, že by mě nějaká kniha takhle pohltila a dostala do kolen.
Autrorka píše čtivě a plně mě vtáhla do děje a ne a ne mě pustit :-D
Velké plus sklidila Animant, protože nebyla vykreslena jako naivní slečna, která touží jen po romantické lásce a manželství. Právě naopak. Zajímaly ji pouze knihy a její svoboda. Animant je odvážná žena, která se nezalekne ani nezdvořilého a hrubého pana Reeda, který má věčně špatnou náladu.
S postavou pana Reeda jsem pociťovala lehké deja vu. Viděla jsem v něm trochu z postavy mého oblíbeného pana Darcyho z Pýchy a předsudku od Jane Austenové. No, po přečtení knihy má pan Darcy slušnou konkurenci v panu Reedovi.
Určitě si musím přečíst i další knihy od této autorky.

Kami479
30.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Líbezná a milá knížka. Hlavní postava si získá vaše srdce a i otravného knihovníka jsem si nakonec oblíbila. Skočila šťastně, jako správná romanťárna. Za mě skvělá knížka! :)

SumýšIrena
20.04.2023 3 z 5

Škoda, že jsem tu knihu nečetla, když mi bylo 15. To bych z ní byla naprosto unešená.

LuciaSangster
10.04.2023 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla na doporučení mé kamarádky, která o ní neustále básnila. Hlavně o Thomasu Reedovi. Už jsem pochopila proč, protože jsem mu propadla taky.

Tenhle příběh je vlastně ve stylu Hate to Love. Nejdřív jsem neměla pana Reeda ráda stejně jako hlavní postava Animant. Postupně jsem stejně povolovala jako ona. Je to strašně krásně napsané. Charaktery se odlišují a neunudí vás k smrti spíš naopak. Oblíbíte si je.

Knížku jsem četla v listopadu podle tabulky k doplňkové knize: Kroniky prachu pár stránek navíc. Je tam tabulka, jak by se kniha měla číst. Musím říct, že mě to bavilo ještě víc, protože se čtenář dokázal v cítit do její situace a společně s ní projít každý den.

Děj je napínavý, zábavný a sarkastický. Prostě správný příběh, který má všechno. Autorka si dala i záležet na popis míst, kam jsme se dostali s hlavní postavou. Bála jsem se, že mě bude nudit, ale naopak. Strašně mě bavila.

Knížka se tímto vším zařadila mezi mé oblíbené.

kalinka99
09.04.2023 5 z 5

Příjemný příběh zasazený do historického Londýna.

Jeanine8
03.04.2023 2 z 5

Ani nevím, co bych měla k hodnocení napsat.Kniha mě vůbec nechytla, musela jsem se nutit udržet oči na stránkách

gabca2003
21.03.2023 5 z 5

Knihu jsem přečetla během dvou dnů, po pár kapitolách jsem se velmi dobře začetla. Děj byl sice trošku pomalejší, ale autorka si dala záležet na popisech míst i osob. Viděla jsem zde podobnost s Pýchou a předsudkem. Jediné, co můžu knížce vytknout, je trošku krátký závěr - představovala bych si tak o kapitolu nebo dvě více. Nicméně knížka skončila krásně a tak jsem jednoduše spokojená.

Knižnípauza
15.03.2023 5 z 5

Od knihy nesmíte očekávat typickou romantickou linku, ale krásnou pomalou romanci jako z doby Jane Austenové.

Romantická linka zde krásně plyne, skvěle vykreslené postavy se pozvolna rozvíjí.
Animant si nejde nezamilovat. Její vtip, ostrý jazýček a tvrdohlavost si prostě zamilujete po prvních deseti stranách příběhu. No a co dodávat k našemu knihovníkovi panu Reedovi? Typický mrzout, který je ale ve výsledku velmi zajímavý a milý člověk, ale jen málo komu tuto svou stránku ukáže.
Nebudete se nudit, budete se smát, budete se rozplývat nad romantickými chvilkami. Pokud opravdu máte rádi pomalou romanci a romány typu Pýcha a předsudek a Jana Eyrová mohu vám knihu jen a jen doporučit! :)

Violet97
11.03.2023 4 z 5

Moc fajn knížka, feministická, romantická, líbila se mi.

TBRbezkonce
11.03.2023 4 z 5

Velmi dobré, ale ne výborné. Na to, jak byla kniha propagovaná jsem čekala trošičku víc. Dějová linka byla jemná a jednoduchá a dobře se četla, i když ubrat tak sto stran by neuškodilo. Co mi vlastně nejvíce vadilo byla hlavní hrdinka, která mě někdy opravdu štvala.
Nakonec jsem ráda že jsem si Kroniky prachu přečetla, protože potěšily, ale asi to ve mně nezůstane navěky.

Mnohem více doporučuji doplňkovou knihu Pár stránek navíc...

MatBla
09.03.2023 5 z 5

Krásný příběh, na konci jsem plakala společně s Animant. Naštěstí si Thomas uvědomil, co pro něho Animant znamená.

Karin94
27.02.2023 5 z 5

Príbeh, ktorý sa odohráva na konci 19. storočia a ktorý si zamilujete už od prvej stránky.
Toto bola tak nádherná kniha! Vôbec mi pri nej nevadilo, že je hrubá, dokonca som mala na konci vyslovene traumu, že sa končí.

Doteraz sa nad ňou roztápam a neverila by som, že historický žáner s nádychom romantiky mi navodí takýto pocit. Zatajovať dych, rozplývať sa, usmievať sa, byť v oblakoch, roj motýľov v bruchu, búchanie srdca, infarktové stavy a doslova zažívať z celej knihy knižný orgazmus. Presne takto som sa cítila ja pri tejto knihe!

Sranda ako ma zaujala kniha z obdobia, z akého knihy bežne nečítam, a pritom čítame o roku, o ktorom nemám šajnu, ako to tam chodilo. O slovách ako „pukerlík", "pľundrované pečivo", "morózny” a pod. som nikdy v živote nepočula, ale rada som sa priučila niečomu novému. Myslím si, že nie je absolútne odveci si prečítať aj takýto žáner, nielen kvôli takému zaujímavému obdobiu, kde mali voči sebe ľudia rešpekt a výchovu, ale hlavne kde uvidíte tú naozajstnú, pomalú, silnú, elegantnú a inteligentnú lásku. Nie ako v príbehoch z dnešnej doby, keď sa niekomu ledva pozriete do očí a už ste spolu v posteli.

Postavy boli opísané nádherne a láska medzi pánom Reedom a Animat (myslím teraz tu „slow burn” linku) bola aj napriek arogantnej povahe pána Reeda nádherná.

Autorkin štýl mi taktiež veľmi sadol. V každej kapitole sa dialo niečo iné, miestami to bolo napínavé, že som ani nedýchala a na konci nechýbalo veľa a spisovateľka mi skoro privodila infarkt. Vôbec som nemala pocit, že by sa kniha naťahovala, alebo že by tam boli hluché miesta. Jednoducho túto knihu zaraďujem medzi moje prvé TOP prečítané tohto roku a určite to nebude posledná kniha od autorky.

V poslednom rade musím spomenúť, že z knihy vôbec necítiť, že je to zaradené v kategórii Pre deti a mládež. Kto čítal alebo videl Pýchu a predsudok, tak od tejto knihy očakávajte niečo podobné. Bolo to krásne pre akúkoľvek vekovú kategóriu a ja už iba odporučím, aby ste si to určite prečítali.

vera5841
27.02.2023 4 z 5

Začátek příběhu byl neuvěřitelně utahaný, vše šlo příliš do detailu a spousta scén se neustále připomínala. Ze začátku mě také trochu rozčilovala Animant, jak byla proti společnosti a především proti mužům, ale chápu, že to mělo svůj důvod. Posledních sto stran bylo úžasných, moc se mi líbila ta pomalá a nenápadná romantika. Bohužel v tom nejlepším to skončilo, velmi rychle a náhle. Škoda potencionálu.

Arwen329
19.02.2023 4 z 5

Hezká knížka, roztomilá, sladká. Prostě historický román. Mě se to četlo hezky a i jsem se u toho zasmála. :-)