Kroniky prachu

Kroniky prachu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422662/bmid_kroniky-prachu-Zcg-422662.jpg 4 2061 650

Kroniky prachu série

Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Historické romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

Animant Crumbs Staubchronik , 2017

LuciaSangster
LuciaSangster
10.04.2023 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla na doporučení mé kamarádky, která o ní neustále básnila. Hlavně o Thomasu Reedovi. Už jsem pochopila proč, protože jsem mu propadla taky.

Tenhle příběh je vlastně ve stylu Hate to Love. Nejdřív jsem neměla pana Reeda ráda stejně jako hlavní postava Animant. Postupně jsem stejně povolovala jako ona. Je to strašně krásně napsané. Charaktery se odlišují a neunudí vás k smrti spíš naopak. Oblíbíte si je.

Knížku jsem četla v listopadu podle tabulky k doplňkové knize: Kroniky prachu pár stránek navíc. Je tam tabulka, jak by se kniha měla číst. Musím říct, že mě to bavilo ještě víc, protože se čtenář dokázal v cítit do její situace a společně s ní projít každý den.

Děj je napínavý, zábavný a sarkastický. Prostě správný příběh, který má všechno. Autorka si dala i záležet na popis míst, kam jsme se dostali s hlavní postavou. Bála jsem se, že mě bude nudit, ale naopak. Strašně mě bavila.

Knížka se tímto vším zařadila mezi mé oblíbené.

kalinka99
kalinka99
09.04.2023 5 z 5

Příjemný příběh zasazený do historického Londýna.

Jeanine8
Jeanine8
03.04.2023 2 z 5

Ani nevím, co bych měla k hodnocení napsat.Kniha mě vůbec nechytla, musela jsem se nutit udržet oči na stránkách

gabca2003
gabca2003
21.03.2023 5 z 5

Knihu jsem přečetla během dvou dnů, po pár kapitolách jsem se velmi dobře začetla. Děj byl sice trošku pomalejší, ale autorka si dala záležet na popisech míst i osob. Viděla jsem zde podobnost s Pýchou a předsudkem. Jediné, co můžu knížce vytknout, je trošku krátký závěr - představovala bych si tak o kapitolu nebo dvě více. Nicméně knížka skončila krásně a tak jsem jednoduše spokojená.

Knižnípauza
Knižnípauza
15.03.2023 5 z 5

Od knihy nesmíte očekávat typickou romantickou linku, ale krásnou pomalou romanci jako z doby Jane Austenové.

Romantická linka zde krásně plyne, skvěle vykreslené postavy se pozvolna rozvíjí.
Animant si nejde nezamilovat. Její vtip, ostrý jazýček a tvrdohlavost si prostě zamilujete po prvních deseti stranách příběhu. No a co dodávat k našemu knihovníkovi panu Reedovi? Typický mrzout, který je ale ve výsledku velmi zajímavý a milý člověk, ale jen málo komu tuto svou stránku ukáže.
Nebudete se nudit, budete se smát, budete se rozplývat nad romantickými chvilkami. Pokud opravdu máte rádi pomalou romanci a romány typu Pýcha a předsudek a Jana Eyrová mohu vám knihu jen a jen doporučit! :)

Violet97
Violet97
11.03.2023 4 z 5

Moc fajn knížka, feministická, romantická, líbila se mi.

TBRbezkonce
TBRbezkonce
11.03.2023 4 z 5

Velmi dobré, ale ne výborné. Na to, jak byla kniha propagovaná jsem čekala trošičku víc. Dějová linka byla jemná a jednoduchá a dobře se četla, i když ubrat tak sto stran by neuškodilo. Co mi vlastně nejvíce vadilo byla hlavní hrdinka, která mě někdy opravdu štvala.
Nakonec jsem ráda že jsem si Kroniky prachu přečetla, protože potěšily, ale asi to ve mně nezůstane navěky.

Mnohem více doporučuji doplňkovou knihu Pár stránek navíc...

MatBla
MatBla
09.03.2023 5 z 5

Krásný příběh, na konci jsem plakala společně s Animant. Naštěstí si Thomas uvědomil, co pro něho Animant znamená.

Karin94
Karin94
27.02.2023 5 z 5

Príbeh, ktorý sa odohráva na konci 19. storočia a ktorý si zamilujete už od prvej stránky.
Toto bola tak nádherná kniha! Vôbec mi pri nej nevadilo, že je hrubá, dokonca som mala na konci vyslovene traumu, že sa končí.

Doteraz sa nad ňou roztápam a neverila by som, že historický žáner s nádychom romantiky mi navodí takýto pocit. Zatajovať dych, rozplývať sa, usmievať sa, byť v oblakoch, roj motýľov v bruchu, búchanie srdca, infarktové stavy a doslova zažívať z celej knihy knižný orgazmus. Presne takto som sa cítila ja pri tejto knihe!

Sranda ako ma zaujala kniha z obdobia, z akého knihy bežne nečítam, a pritom čítame o roku, o ktorom nemám šajnu, ako to tam chodilo. O slovách ako „pukerlík", "pľundrované pečivo", "morózny” a pod. som nikdy v živote nepočula, ale rada som sa priučila niečomu novému. Myslím si, že nie je absolútne odveci si prečítať aj takýto žáner, nielen kvôli takému zaujímavému obdobiu, kde mali voči sebe ľudia rešpekt a výchovu, ale hlavne kde uvidíte tú naozajstnú, pomalú, silnú, elegantnú a inteligentnú lásku. Nie ako v príbehoch z dnešnej doby, keď sa niekomu ledva pozriete do očí a už ste spolu v posteli.

Postavy boli opísané nádherne a láska medzi pánom Reedom a Animat (myslím teraz tu „slow burn” linku) bola aj napriek arogantnej povahe pána Reeda nádherná.

Autorkin štýl mi taktiež veľmi sadol. V každej kapitole sa dialo niečo iné, miestami to bolo napínavé, že som ani nedýchala a na konci nechýbalo veľa a spisovateľka mi skoro privodila infarkt. Vôbec som nemala pocit, že by sa kniha naťahovala, alebo že by tam boli hluché miesta. Jednoducho túto knihu zaraďujem medzi moje prvé TOP prečítané tohto roku a určite to nebude posledná kniha od autorky.

V poslednom rade musím spomenúť, že z knihy vôbec necítiť, že je to zaradené v kategórii Pre deti a mládež. Kto čítal alebo videl Pýchu a predsudok, tak od tejto knihy očakávajte niečo podobné. Bolo to krásne pre akúkoľvek vekovú kategóriu a ja už iba odporučím, aby ste si to určite prečítali.

vera5841
vera5841
27.02.2023 4 z 5

Začátek příběhu byl neuvěřitelně utahaný, vše šlo příliš do detailu a spousta scén se neustále připomínala. Ze začátku mě také trochu rozčilovala Animant, jak byla proti společnosti a především proti mužům, ale chápu, že to mělo svůj důvod. Posledních sto stran bylo úžasných, moc se mi líbila ta pomalá a nenápadná romantika. Bohužel v tom nejlepším to skončilo, velmi rychle a náhle. Škoda potencionálu.

Arwen329
Arwen329
19.02.2023 4 z 5

Hezká knížka, roztomilá, sladká. Prostě historický román. Mě se to četlo hezky a i jsem se u toho zasmála. :-)

pavla8537
pavla8537
15.02.2023 1 z 5

(SPOILER) Za mě opravdu strašné. Do poloviny se mi knížka docela líbila a pak už jsem jen čekala, co se konečně stane. No, a ono se nestalo zhola nic. Nic nikde nešlo do hloubky. Prostě celou dobu to bylo jeno o tom, že si dívka z vyšší společnosti není jistá, jestli miluje toho prvního, který je společensky uspokojivý, je si poměrně jistá že nenávidí toho druhého, který pochází z nižších poměrů. Pak se ujistí, že toho první nemiluje a není si už až tak jistá, že nenávidí toho druhého. Pak si je hodně jistá, že toho, kterého nejdřív nenáviděla miluje, ale zase si není tak úplně jistá, jak to s ní má on. Když už si je docela jistá, že on ji také miluje, odcestuje zpět domů, nechápe, proč se on pořád nevyjadřuje. No, mu prostě jenom trvá pár měsíců, než se dokope k tomu, že bez ní nemůže žít. Tohle vše se odehrává v knihovně nebo na plese či večírku, naprosto vyjímečně někde jinde (dům příbuzných, drožka, ulice, restaurace, cukrárna a jednou hospoda). Pokračování už opravdu nedám. A naprosto nechápu, jak může nekdo tohle srovnávat s Jane Austenovou.

Booklice
Booklice
15.02.2023 5 z 5

O této knize jsem slyšela už před nějakou dobou, a když jsem měla nějaký čas mezi semestry, rozhodla jsem se do ní pustit. Začetla jsem se velmi rychle a nemohla jsem se odtrhnout. Bavilo mě všechno - dobové zasazení, umístění děje (vzhledem k tomu, že jsem několik měsíců žila v Londýně i v Bath), charakteristika postav, a taky to, že byly všude kolem knihy. Příběh byl poutavý a moc mě bavil.

AnnaPanulis
AnnaPanulis
06.02.2023 5 z 5

Do této knížky jsem se pustila po dočtení Půlměsíčního města - Rod nebes a dechu od Sarah J. Maas. Věděla jsem, že potřebuji něco romantického, něžného, možná až roztomile sladkého. Prostě úplný opak Půlměsíčního města a Kroniky prachu mi dlouho ležely na poličce.

Bylo to kouzelné. Já se u této knížky prostě rozplývala. Na romantiku moc nejsem, proto jsem si knížku šetřila a čekala na ten správný čas a ten jsem odhadla perfektně. Za mě to bylo krásné počtení, mnohokrát jsem se od srdce zasmála a neustále jsem toužila, abych mohla knihovnu navštěvovat spolu s Animant.

kiki11
kiki11
06.02.2023 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, jedna z mých vůbec nejoblíbenějších, kterou jsem si v rámci čtenářské výzvy (kniha, kterou nebudete číst poprvé) moc ráda přečetla znovu. Opět jsem jí úplně propadla a nemohla se odtrhnout tak dlouho, dokud jsem se nedostala na konec, takže jsem ji zvládla během dvou dnů. Celý příběh je prostě úžasně napsaný a i když je to možná klišé, mně to vůbec nevadí. Už tady mám přichystané pokračování a nemůžu se dočkat, až se do druhého dílu pustím.

emilieselden
emilieselden
21.01.2023 4 z 5

Sympatický historický román, který krásně pomalu plyne. Atmosféra Londýna i samotné knihovny je dobře vykreslená a nepůsobí uměle. Kniha má určitě potenciál na pokračování.

Carol1122
Carol1122
14.01.2023 5 z 5

Velmi pěkný příběh, který je jak na míru pro šitý pro čtenáře, kteří milují historický román a prostředí knihovny. S hlavní hrdinkou Animant jsem ve všem sympatizovala, líbil se mi její pohled i odvážný přístup. Popis děje byl v knížce velmi pěkně vykreslen a celkově byl příběh velmi čtivý. Trochu mi bylo líto, že si autorka více nepohrála se vztahy postav, celkově je mohla lépe rozvinout. Zápletku jsem také postrádala. Nicméně jednalo se o příjemné a trochu i rozsáhlejší čtení. I tak uděluji plný počet hvězdiček i za velmi krásnou obálku a doporučuji i dále.

Jaymay
Jaymay
13.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Zpočátku knížka byla skvěla, sympatizovala jsem s hlavní postavou a těšila se, jak se bude její vztah s knihovníkem vyvíjet. Jak ale stránky ubíhaly, mé nadšení opadlo. SPOILER. Ve skutečnosti žádné gradování vztahu nepřišlo, a knížka nabírala nudný děj. z Animant se stala zamilovaná naivka, která čeká, že po pár slovech si padnou s panem Reedem do náruče a pořád nechápe, proč se tak ještě nestalo. Taky mě mrzelo, že se čtenář nedozví více o panu Reedovi, třeba co zapříčinilo jeho povahu. Poslední kapitoly vyloženě o ničem a závěr dost zklamal. Autorka se párala se zbytečnými popisy (široká ramena pana Reeda téměř na každé stránce), ale závěru už nevěnovala pozornost a odbyla jej. Škoda. Každopádně 4 hvězdičky za to, že mě kniha víceméně bavila a to díky ironii hlavní hrdinky.

Sandalkar
Sandalkar
11.01.2023 3 z 5

Mozna proto, ze jsem nedavno cetla skvele a dobrodruzne Kouzlo rodu Thornu, tak byly Kroniky nudne.

Obvykly "dej" je mrdlani se Animant ve svych pocitech - kdo ji nastval a koho ona. Zda uz miluje nebo ne. A pan Reed? Nejvic protivne mi prislo, jak o nem porad vsichni uvazuji jako o protivnem, ikdyz vlastne ani nic moc nedela/nerika. A jiskreni mezi temi dvema? Rozmaznuti toho, ze ji neotevrel dvere nebo ji rano nepozdravil na několik stranek...

ivedoo
ivedoo
09.01.2023 5 z 5

Po dlouhé době jsem narazila knihu, která je pro mne ta pravá! Konečně jsem si u ní neříkala, že ji musím dočíst protože ji mám rozečtenou. Trošku se cítím jako pan Reed, který musel také dočíst všechny rozečtené knihy, i když ho tak nebraly. Všechny postavy byly tak skvěle napsané a nejvíc jsem si užila bratry Reedovi, takové hezké zpestření příběhu. A to jiskření mezi Ani a Thomasem. Obě postavy mě zasáhly u srdce. Ani je pravá knihomolka, která je v té době velmi odvážná a silná žena. Chtěla bych být trošku jako ona. A pan Reed, nad ním jsem se úplně rozplývala, takový mrzout :) Ihned jsem si musela číst další příběhy od Liny.

Londýn německá literatura tajemství pro dívky romantika knihovny knihovníci, knihovnice knihy

Lin Rina
německá, 1987