Kroniky prachu

Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422662/kroniky-prachu-Zcg-422662.jpg 4.4911

Kroniky prachu 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Historické romány
Vydáno, Fragment (ČR)

Animant Crumbs Staubchronik, 2017

Kniha Kroniky prachu

janik6969
včera

klasická červená knihovna, takový průměr této kategorie, nic co by vzalo za srdce.

suiteki
předevčírem

Moc milá knížka, užila jen si těch pár večerů s protivným knihovníkem a houževnatou Animant. Občas jsem přeskakovala myšlenky Animant, které se proplétaly někdy na celé stránky a přišli mi jako zbytečná omáčka. Zato rozhovory s panem Reedem, jsem si kolikrát četla i dvakrát...nahlas i potichu, abych se dokázala vžít do těch nevinných, ale okouzlujících chvilek. :) Moc krásné čtení, ale 350 stránek by ji možná stačilo.

helena19

Skvělá knížka. Bavila jsem se u ní od začátku do konce. Moc se mi líbila kousavá konverzace mezi hlavními postavami... ironii a sarkasmus ty já můžu. A také prostředí knihovny bylo prostě perfektní.

tittanie

Letos na mě na databázi neustále vyskakovaly dvě knihy Zlodějka knih a Kroniky prachu. Rozhodla jsem se, že si je přečtu Zlodějka mě zklamala, tak jsem doufala, že Kroniky prachu budou lepší. Nevím proč, jsem si myslela, že takhle kniha bude fantasy, ale nebyla. Obálka se mi strašně líbí. Prvních padesát stránek jsem přečtla bez dechu, ale dál to bylo pořád to samé. Takže za mě ne. Docela se divím, tak vysokému hodnocení na to, že je to červená knihovna. Jo a překvapilo mě, že autorka je Němka. Vůbec jsem to netipovala, takže jsem byla překvapena.

Tweety0207

Kniha bola úžasná. Prečítala som ju za den a pol a vôbec som ju nemohla odložiť. Postavy boli skvele úplne každá jedna. Jedine co mi na knihe vadilo bol strasne unáhlený koniec. Jednoducho mi tak ešte nejake zakončenie chybalo .

Flekinka

Kniha neměla příliš velký spád...

Nelajza

Moje opravdu oblíbená kniha. Doporučuji, možná jen konec byl trochu uspěchaný.

Američanka510

Knihu hodnotím plným počtem hvězdiček. Protože to jak si vás spisovatelka omotá kolem prstu hned na první stránce je neuvěřitelné. Bála jsem se jí, protože to bylo všude bum a já se těšila a bála jsem se zklamání, ale nastal opak a to naprostá radost s té knihy.