Mrazivý oheň

Bryn Avenová mezi Kaniny nikdy tak úplně nezapadala. Díky svým blond vlasům a modrým očím se vždy cítila jako outsider s nečistou krví neschopná si získat respekt a postavení. Ale je odhodlaná prokázat svou loajalitu království, které miluje. Jejím snem je stát se členkou elitní královské gardy a nic jí nesmí stát v cestě... ani city, které chová ke svému šéfovi, Ridleymu Dresdenovi. Jakýkoli vztah mezi nimi je naprosto vyloučený, ale Bryn si nemůže pomoct. A začíná mít pocit, že i on k ní něco cítí. Mezitím na království někdo zaútočí, to prověří Bryninu sílu jako nikdy předtím. Konečně má příležitost konfrontovat Konstantina Blacka, zrádce, který se před pěti lety pokusil zavraždit krále. Jen Bryn ho může zastavit, ale riskne vše, jen aby ochránila království, které ji není ochotno přijmout takovou, jaká ve skutečnosti je?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/299442/mrazivy-ohen-fBZ-299442.jpg 3.9246

Kroniky Kaninu (Příběhy ze světa Tryllů) (1.)

Frostfire (2015)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

kristynkal

Takže asi tak- z knihy jsem si úplně na zadek nesedla, ale také bych ji nehodnotila jako naprostý propadák. Líbí se mi, že je příběh zasazený zase do trochu jiné doby než o jakých jsem četla v jiných knihách (Sníh nebo popel, Ledová krev,.....) Začátek se pomalu rozjel, pak to zase pomalu upadalo a pak se to zase rozjelo a byl konec knihy. Pro mě přišel konec celkem náhle, ale na druhou stranu náhlý konec popíchne čtenáře, aby sáhl i po druhém díle, takže takový trochu cílený tah :)

LMFantasy

Sklamalo...

Autentik285

Vynikající fabulační projekce typického člověka současné doby. Podvrženec – ano, skutečně výstižné. Perfektně je tu zobrazena personální perverzita relativního člověka. Definuje podstatu pokrytectví a povrchnosti a nastavuje jim tak patřičné zrcadlo. Klobouk dolů před projektivitou autorky. Tuto knihu vřele doporučuji každému podvržencovi (pro blbce: podvržené osobě téhož člověka). Stejně jako pro každou fabulační projekci však i pro tuto platí: Kdo má rozum k rozumění, rozuměj – jinak to nemá smysl. Číst to jako literární příběh je sice také možné, ale dobré ledatak k témuž co snědení papíru s nákresem jablka.

Apoška

Dej jako takový je celkem zajímavý. Ale hrdinka mi osobně přijde děsná

andrejci

nemám co dodat

Tenebien

Mám problém s celým tímhle světem a hlavní hrdinkou, ale kniha byla celkem zajímavá. (čteno v originále)

Blahona
14. červenceodpad!

Asi nejhorší kniha, kterou jsem kdy četla. Má stupidní a málo uvěřitelný svět, nesympatickou hlavní hrdinku, ale asi nejvíc mě vadila bezcitnost Kaninského světa a obrovská emoční povrchnost knihy. Více si můžete přečíst v recenzi zde na DB nebo na mém blogu www.kniznisiesta.cz

ja17

Autorka má vážně čtivý styl psani (to vím už od Dědičky, kterou mimochodem miluju), ale tahle kniha mi vážně nesedla. Je to jen můj pocit, nebo byla vážně každá informace opakovaná alespoň dvakrát, abychom ji byli "schopni pobrat"? Zvlášť to, jak je hlavní hrdinka úspešná, i když se vlastně narodila "s postižením". Nemůžu tamto, nemůžu ono. Všichni Kaninci umí měnit barvu kůže a stopovat podle pachu, jen já ne, jelikož jsem míšenka aka spodina společnosti. Takže jsem šikanovaná, ale stejně jsem nejlepší stopařka, můj otec je kancléř, matka je rodina s královnou a miluje mě jak můj šéf, tak nejhledanější zločinec, kterého chci zabít, ale vlastně nechci jelikož já přece VÍM, že je ve skutečnosti dobrý.

Taky mě často pobavily myšlenkové pochody postav.

Spoiler: Královnu unesou. Nejpravděpodobnější vysvětlení: Král ji určitě nechal zabít a pak se zbavil těla. To že mohla jen tak utéct je méně pravděpodobné. Zvlášť když má za manžela dvakrát tak starého chlapa. -_-

+ Čekala jsem nějaký zvrat na konci. Objevila se postava, kterou skoro neznám. Wow. Tak nic.

Evule114

Nečetla jsem předchozí sérii, takže jsem se v příběhu chvíli motala, ale knížka se četla neuvěřitelně rychle. Mě to nepřišlo jako seznamovací kniha. Rozhodně to bylo skvěle napsané. A rozhodně Ridley je blbec, to už se mi víc zamlouval Konstantin, třeba nakonec bude s Bryn :-)

SarahRoyalAss

Kniha byla opravdu krásně napsaná. Ale chyběla tam nějaká ta akce. 80% knihy nás seznamovalo s Kaninem, politikou a samotnou Bryn. Byl to spíš takový "seznamovací" rozjezd. Jsem teď ale rozhodně nabuzená na další díl :)

surynas

Všichni si stežujou že to s těmi podvrženci bylo krutý, ale upřímně vám nepřijde krtuý když Celaena v Půlnoční koruně hodí hlavu do stoky, nebo když uřeže Hrobovy všechny údy? Nebo když v Hunger games mírotvůrci zabíjí rebely? Nebo když v detektivkách najdou mrtvolu ve stoce? Trochu mě to zaráží. Každopádně knihu jsem si moc užila, děj se sice trochu vlekl, ale aspoň jsem měla šanci se do Bryn více vžít a a naprosto jsem se zamilovala do představy malebného, zasněženého království či skojarského paláce. Už se těším až se začtu do Políbené ledem.

Shinju

Knížka je moc krásná a dobře čte, ale rozhodně se nevyrovná předchozí sérii.

DominaCZ

Taky jsem na rozpacích.
Trollové tu nejsou frasny odkudsi z hor a bažin, ale nádherní lidičkové, které si autorka nejspíš spletla s elfy.
Náplň té jejich "obživy" mi přijde spíš alarmující a škodlivá - vážně by mladinký holky měly hledat zalíbení v knížce o kradení děcek, který se pak vrátí "domů" pouze ve chvíli, kdy dostatečně okradli svý pěstouny, a jsou tím pádem jen výdělečným objektem a důvodem pro to, aby se lidské děti dávaly do sirotčinců ?
Vážně by měly číst o pubošce, která je úžo zabijákem a která rozkopává hlavy chlapům o neprůstřelný skla v autě? Vážně by měly mít za hrdinku holku, která říká, že probodnout ho kordem by jí působilo větší potěšení ?!

A fakt, že pokud dokáží kdesi daleko žijící trollové podstrčit děcko přímo rodičkám a vyfouknout jim to jejich, ale už se nedokáží dostat k jejich majetkům či účtům, je divný. To, že by nutně muselo někoho napadnout, že není normální, aby se s každým oficiálně narozeným děckem taky přibylo jedno děcko odložený v sirotčinci, autorka také jaksi opomenula, takže jako ať už po logické, nebo fantasijní stránce je to smatlanina, která nedává smysl a není ani kouzelná.

Fanttastica

Bryn mi jako hlavní hrdinka sedí. Je bojácná, rázná a prostě úžasná. Ale podle mě chybovala jedině když nemá ráda Konstantina Blacka ten je taky úžasnej. :D

Dorazilka

Krásná kniha, hrozně dobře se čte, nachystané na další díl, moc se na něj těším :)

adellla

Tato kniha mě velmi zklamala , čekala jsem od ní mnohem víc... Další díly rozhodně číst nebudu. Jedna z nejhorších knížek

LucyT

Tuto knížku jsem si koupila především díky obálce. Hned na poprvé jsem si ji zamilovala, bohužel po přečtení pár stránek se mi ke knize chuť vytratila. Samozřejmě jsem ten člověk, co knihu dočte, i když je nudná. Jsem ráda, že jsem si ji dočetla, protože i přes nějaké pochybnosti byla úžasná, takže za mě 5 hvězdiček! :)

Efeméra

Za tou krásnou obálkou se schovává takový průměr. Textu by rozhodně prospělo mnohem víc akce. Začátek autorka napsala vysloveně nudně, celé to představování jejího vymyšleného světa mě upřímně nebavilo. Když už se v knize objevila akce, byla to chvilková záležitost a potom se hlavní hrdinka opět vrátila k sezení na zadku u sebe doma. Vím, že se jedná o první díl trilogie, ale i ten by měl mít na konci nějakou větší akci, dalo by se říct svoji vlastní zápletku. Místo toho se Bryn třicet stran před koncem vydala ke Skojarům, kde došlo k bleskovému vývoji určitých událostí, a to bylo všechno. K poslednímu odstavci bych mohla snad jen dodat, že se málokomu podaří napsat tak nudné zakončení prvního dílu trilogie. Bryn mi jako hlavní hrdinka nebyla moc sympatická svým postojem ke vztahům (obzvlášť její útok na Tildu byl zcela mimo mísu). Konstantin by se mi líbil nebýt jeho podivných výlevů, kterými obluzoval Bryn. I přes to všechno byla kniha poměrně čtivá, takže za mě 3 hvězdičky.

Denaille

Tahle autorka mi nesedla, po Dědičce jsem se nechala zlákat hodnocením a krásnou obálkou, ale není to můj šálek čaje. Nejde ani tak o příběh jako o styl psaní, kdy při každém podrobném popisu pokoje musím obracet oči v sloup a říkat si, k čemu je nám informace, že má Ridley v obýváku konferenční stolek z jednoho kusu dřeva?!
Co ale oceňuji je to, že autorka dokáže udržet napětí a neprozradila nic, co by mohlo trochu objasnit situaci ohledně Konstantina a únosů a tak vlastně v první knize nebylo ze čtenářovi zvědavosti ukojeno vůbec nic. Což je jediný důvod, proč bych se do druhého dílu pustila.

Nelly

Lehčí četba se zajímavým námětem - trošku mne mrzí, že jsem před samotným čtením četla komentáře zde - trošku to pak ubírá na zajímavosti námětu knihy. Škoda, že kniha byla poměrně krátká a tím pádem méně podrobná, ale mladší čtenářky to zase asi ocení. Konec otevřený, ale letos by měly vyjít další dva díly, tak snad vše mile překvapí, našlápnuto je hezky. Za mne 3, 5 hvězdičky.

KnižníSen

Já s knihou byla spokojena a moc se těším, jak se bude děj dál vyvíjet :)
Někdo tu psal, že kniha končí hrozně otevřeně, ale neřekla bych. Otevřeně sice skončí, ale ne tak, že by člověk nevydržel na další díl, takže se toho nemusíte bát.
Kniha je napsaná příjemnou formou a kratičkými kapitoly, které mají za příčinu, že čtete a čtete a čtete :)

MIA-chan

Super kniha. Moc se těším na další díly.

Lucik100

Další skvělá knížka od skvělé autorky.

Dela90

Zpočátku mi knížka přišla dosti nudná, možná proto, že mi děj hodně připomínal svět Tryllů ... nicméně při každé další stránce, jsem měla pocit, že příběh dostává konečně šťávu, sice s pomalým náběhem, ale ano :) Myslím, že můžu říct, že se jedná o pohodové čtení, se zápletkou, láskou a napětím ... Popravdě, díky autorce za to, že na konci knihy byl Tove (v tomhle ohledu, jsem si ráda zavzpomínala na Trylly:) Ale ten konec? To jako vážně? Ano! Autorka toho dosáhla, těším se na další díl:)

možnámoudrážena

Tahle kniha byla velmi pohodové čtení až někdy i místy nudná... ale nadchl mě jejich svět a Bryn je fajn... zatím.
Příběh je hezký a uvidíme jak se to s dalším dílem vyvrbí!
Nesnáším otevřené konce... Za poslední stránku mě málem trefil šlak.
:D :)

Princezna22

Tahle kniha je pro mě pecka. Kniha me strašně vtahla do děje a nechtěla mě pustit ven... Musela jsem prostě číst a číst.. Jen nechápu pár věcí a to, jak mohla tolik děti zmizet aniž by si to někdo všiml a ukrytá města aniž by byla použita kouzla? Mno,když tohle prominu tak za mě pecka!! Chci další díl. :-)

Kachorra

Kniha je plná krátkých kapitol a díky tomu se čte velice dobře. Bohužel hlavní postava mi není příjemná, přesto si možná přečtu další knihy. Mám pocit, že kniha se nápadně podobá trilogii Svět Tryllů (nejen stejný svět, ale i vztahové záležitosti). Dokonce si myslím, že tuším, jak to dopadne. Pokud se ovšem autorka nerozhodla, že tentokrát to udělá obráceně.

Voluta852

Mě kniha docela bavila, ale postrádala jsem něco nového. Jsem jediná která si myslí, že všechny knihy jsou teď na jedno a to samé téma????
Ok, chápu, já jsem knihu nenapsala a je mi jasné, že to dá spoustu práce, ale být originální je přece fajn, vědět, že jsem nikde o ničem podobném neslyšela, popřípadě neviděla film.

Adele02

A ten konec, to bylo jako co?!
Bryn je postava na zabití, ale rozhodně to je lepší než Tryllové. Tak, jak jsem to nečekala. A autorka má obrovské plus za Tovea. ♥
Jasnej #teamkonstantin

Alex.Barunka

Nečekala jsem, že by mě zrovna tato autorka dokázala překvapit. První série nestála za nic a hlavní hrdinka mě iritovala na každé straně. Ale zde byla hrdinka sympatická, a příběh, ač děsně průhledný, byl také velice příjemný.
Jedná se o velice odpočinkovou četbu s prostým světem, několika nelogičnostmi a nedokresleností. Ale relaxuje se u ní skvěle.