Mrazivý oheň

Bryn Avenová mezi Kaniny nikdy tak úplně nezapadala. Díky svým blond vlasům a modrým očím se vždy cítila jako outsider s nečistou krví neschopná si získat respekt a postavení. Ale je odhodlaná prokázat svou loajalitu království, které miluje. Jejím snem je stát se členkou elitní královské gardy a nic jí nesmí stát v cestě... ani city, které chová ke svému šéfovi, Ridleymu Dresdenovi. Jakýkoli vztah mezi nimi je naprosto vyloučený, ale Bryn si nemůže pomoct. A začíná mít pocit, že i on k ní něco cítí. Mezitím na království někdo zaútočí, to prověří Bryninu sílu jako nikdy předtím. Konečně má příležitost konfrontovat Konstantina Blacka, zrádce, který se před pěti lety pokusil zavraždit krále. Jen Bryn ho může zastavit, ale riskne vše, jen aby ochránila království, které ji není ochotno přijmout takovou, jaká ve skutečnosti je?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/299442/mrazivy-ohen-fBZ-299442.jpg 3.9287

Kroniky Kaninu (Příběhy ze světa Tryllů) (1.)

Frostfire (2015)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Sabishej
30.12.2017

Abych to nějak zjednodušila, knížka se čte moc hezky. Ale jde mi o to, že nejdříve tam byla akce - záchrana toho kluka, a potom až do konce nuda. Sice jsme se tam dozvěděli nějaké ty zajímavé věci a ten divný vztah s Ridleym, ale to je vše. Jinak se mi líbí celkově ten vymyšlený svět - je to něco originálního, a bavilo mě to.
Další díly si taky přečtu, ale opravdu jsem od této knihy čekala něco víc.

Market116
27.12.2017

Kniha mě nadchla. Opět něco nového a velmi zajímavého. Krásně se četla a Bryn s Ridleym jsem si oblíbila. Líbí se mi, jak je vše podivné a záhadné, mám svou verzi, kdo je vinen a jsem zvědavá jestli mám pravdu, takže jdu rovnou na druhý díl.

Jitka143
19.12.2017

Kniha je pěkně napsaná a rozhodně se dobře čte. Děj mi utekl celkem rychle i když tam chybělo trochu akce.

Etule
28.11.2017

Zatím mě to dost zaujalo. Četlo se to poměrně rychle, zaujal mě vztah podřízená/nadřízený, tak jsem zvědavá jak se to vyvine. A snad se konečně dozvíme něco víc o Konstantinovi, protože tahle postava je prostě něco! :)

Kaia
26.11.2017

Na to,jak jsem se na knihu opravdu moc těšila,tak mě neskutečně zklamala... Hlavní hrdinka Bryn nesympatická a její 'cosi vztah nebo co' s Ridleyem (i naprostej vůl by musel poznat,že ji Ridley balí) je zbytečnou zátěží v knize. Myšlenkové pochody Bryn(ale i postav celkově) VŮBEC nedávají smysl: nadávání Tildě kvůli těhotenství, bránění Konstantina, bezdůvodná věrnost k její vlasti,zvláštní typ workoholismu,'žárlím,když je s jinou a chci ho ale nemůžu s ním být'... Mám pocit,že se za celou knihu nic neodehrálo a žádná knižní zápletka nebyla dostatečná pro zaujmutí čtenáře. Nechápu, že má hrdinka obrovskou chuť odejít někam do akce,ale přitom pořád sedí doma na prdeli a vy už skřípete zuby,přeskakujete odstavce(což obvykle dělám dost nerada) a čekáte,když už se konečně k něčemu dokope. A ono nic.
Další věc jsou podvržené děti. To nikdo v lidském světě nepátrá,kam se jejich děti(sice plnoleté) poděly? A to ti podvrženci, kteří žili do své plnoletosti v nějaké rodině, náhle zapomenou na všechnu tu lásku, kterou jim poskytli lidští rodiče?A najednou se všichni trollové tváří jako:Tralala jsme šťastná rodinka...Prostě úplně nelogické.
Když nějaká postava řekne nějaký vtip/popíchnutí/prostě něco charismaticky vtipného, je to automaticky zabito. Jediné co se mi líbilo,byla obálka a z postav asi královnin králíček,což taky o něčem vypovídá.

4laras
26.11.2017

Tahle kniha má své krásné kouzlo.

warca
26.10.2017

Další série mě už tolik nenadchla. Příběh byl vcelku zajímavý a čtivý, ale přesto mě nedokázal úplně pohltit a zaujmout.
Hlavni hrdinku jsem moc ráda neměla a je mi docela jasné, jak dopadne její milostný život. (Soudím podle vývoje v první sérii)

Emikooo
26.10.2017

Něco tomu ještě chybělo, ale i tak se mi kniha četla velmi dobře.

Ailee
24.10.2017

Kniha se mi četla lehce a skoro sama. Konec mě trochu zklamal, ale zase jsem ráda, že se mi ještě nepodařilo na 100% odhalit, kdo a proč stojí za celým spiknutím, i když Konstantinovu roli jsem v něm odhadla celkem dobře. Pár teorií ale mám:-) Na druhý díl se vrhnu co nevidět. Za mě 4,5*

kristynkal
16.10.2017

Takže asi tak- z knihy jsem si úplně na zadek nesedla, ale také bych ji nehodnotila jako naprostý propadák. Líbí se mi, že je příběh zasazený zase do trochu jiné doby než o jakých jsem četla v jiných knihách (Sníh nebo popel, Ledová krev,.....) Začátek se pomalu rozjel, pak to zase pomalu upadalo a pak se to zase rozjelo a byl konec knihy. Pro mě přišel konec celkem náhle, ale na druhou stranu náhlý konec popíchne čtenáře, aby sáhl i po druhém díle, takže takový trochu cílený tah :)

LMFantasy
28.09.2017

Sklamalo...

Autentik285
18.09.2017

Vynikající fabulační projekce typického člověka současné doby. Podvrženec – ano, skutečně výstižné. Perfektně je tu zobrazena personální perverzita relativního člověka. Definuje podstatu pokrytectví a povrchnosti a nastavuje jim tak patřičné zrcadlo. Klobouk dolů před projektivitou autorky. Tuto knihu vřele doporučuji každému podvržencovi (pro blbce: podvržené osobě téhož člověka). Stejně jako pro každou fabulační projekci však i pro tuto platí: Kdo má rozum k rozumění, rozuměj – jinak to nemá smysl. Číst to jako literární příběh je sice také možné, ale dobré ledatak k témuž co snědení papíru s nákresem jablka.

Apoška
16.08.2017

Dej jako takový je celkem zajímavý. Ale hrdinka mi osobně přijde děsná

andrejci
30.07.2017

nemám co dodat

Tenebien
24.07.2017

Mám problém s celým tímhle světem a hlavní hrdinkou, ale kniha byla celkem zajímavá. (čteno v originále)

Blahona
14.07.2017odpad!

Asi nejhorší kniha, kterou jsem kdy četla. Má stupidní a málo uvěřitelný svět, nesympatickou hlavní hrdinku, ale asi nejvíc mě vadila bezcitnost Kaninského světa a obrovská emoční povrchnost knihy. Více si můžete přečíst v recenzi zde na DB nebo na mém blogu www.kniznisiesta.cz

ja17
07.07.2017

Autorka má vážně čtivý styl psani (to vím už od Dědičky, kterou mimochodem miluju), ale tahle kniha mi vážně nesedla. Je to jen můj pocit, nebo byla vážně každá informace opakovaná alespoň dvakrát, abychom ji byli "schopni pobrat"? Zvlášť to, jak je hlavní hrdinka úspešná, i když se vlastně narodila "s postižením". Nemůžu tamto, nemůžu ono. Všichni Kaninci umí měnit barvu kůže a stopovat podle pachu, jen já ne, jelikož jsem míšenka aka spodina společnosti. Takže jsem šikanovaná, ale stejně jsem nejlepší stopařka, můj otec je kancléř, matka je rodina s královnou a miluje mě jak můj šéf, tak nejhledanější zločinec, kterého chci zabít, ale vlastně nechci jelikož já přece VÍM, že je ve skutečnosti dobrý.

Taky mě často pobavily myšlenkové pochody postav.

Spoiler: Královnu unesou. Nejpravděpodobnější vysvětlení: Král ji určitě nechal zabít a pak se zbavil těla. To že mohla jen tak utéct je méně pravděpodobné. Zvlášť když má za manžela dvakrát tak starého chlapa. -_-

+ Čekala jsem nějaký zvrat na konci. Objevila se postava, kterou skoro neznám. Wow. Tak nic.

Evule114
04.07.2017

Nečetla jsem předchozí sérii, takže jsem se v příběhu chvíli motala, ale knížka se četla neuvěřitelně rychle. Mě to nepřišlo jako seznamovací kniha. Rozhodně to bylo skvěle napsané. A rozhodně Ridley je blbec, to už se mi víc zamlouval Konstantin, třeba nakonec bude s Bryn :-)

SarahRoyalAss
26.06.2017

Kniha byla opravdu krásně napsaná. Ale chyběla tam nějaká ta akce. 80% knihy nás seznamovalo s Kaninem, politikou a samotnou Bryn. Byl to spíš takový "seznamovací" rozjezd. Jsem teď ale rozhodně nabuzená na další díl :)

surynas
18.06.2017

Všichni si stežujou že to s těmi podvrženci bylo krutý, ale upřímně vám nepřijde krtuý když Celaena v Půlnoční koruně hodí hlavu do stoky, nebo když uřeže Hrobovy všechny údy? Nebo když v Hunger games mírotvůrci zabíjí rebely? Nebo když v detektivkách najdou mrtvolu ve stoce? Trochu mě to zaráží. Každopádně knihu jsem si moc užila, děj se sice trochu vlekl, ale aspoň jsem měla šanci se do Bryn více vžít a a naprosto jsem se zamilovala do představy malebného, zasněženého království či skojarského paláce. Už se těším až se začtu do Políbené ledem.

Shinju
11.06.2017

Knížka je moc krásná a dobře čte, ale rozhodně se nevyrovná předchozí sérii.

DominaCZ
31.05.2017

Taky jsem na rozpacích.
Trollové tu nejsou frasny odkudsi z hor a bažin, ale nádherní lidičkové, které si autorka nejspíš spletla s elfy.
Náplň té jejich "obživy" mi přijde spíš alarmující a škodlivá - vážně by mladinký holky měly hledat zalíbení v knížce o kradení děcek, který se pak vrátí "domů" pouze ve chvíli, kdy dostatečně okradli svý pěstouny, a jsou tím pádem jen výdělečným objektem a důvodem pro to, aby se lidské děti dávaly do sirotčinců ?
Vážně by měly číst o pubošce, která je úžo zabijákem a která rozkopává hlavy chlapům o neprůstřelný skla v autě? Vážně by měly mít za hrdinku holku, která říká, že probodnout ho kordem by jí působilo větší potěšení ?!

A fakt, že pokud dokáží kdesi daleko žijící trollové podstrčit děcko přímo rodičkám a vyfouknout jim to jejich, ale už se nedokáží dostat k jejich majetkům či účtům, je divný. To, že by nutně muselo někoho napadnout, že není normální, aby se s každým oficiálně narozeným děckem taky přibylo jedno děcko odložený v sirotčinci, autorka také jaksi opomenula, takže jako ať už po logické, nebo fantasijní stránce je to smatlanina, která nedává smysl a není ani kouzelná.

Fanttastica
30.05.2017

Bryn mi jako hlavní hrdinka sedí. Je bojácná, rázná a prostě úžasná. Ale podle mě chybovala jedině když nemá ráda Konstantina Blacka ten je taky úžasnej. :D

Dorazilka
15.05.2017

Krásná kniha, hrozně dobře se čte, nachystané na další díl, moc se na něj těším :)

adellla
12.05.2017

Tato kniha mě velmi zklamala , čekala jsem od ní mnohem víc... Další díly rozhodně číst nebudu. Jedna z nejhorších knížek

LucyT
08.05.2017

Tuto knížku jsem si koupila především díky obálce. Hned na poprvé jsem si ji zamilovala, bohužel po přečtení pár stránek se mi ke knize chuť vytratila. Samozřejmě jsem ten člověk, co knihu dočte, i když je nudná. Jsem ráda, že jsem si ji dočetla, protože i přes nějaké pochybnosti byla úžasná, takže za mě 5 hvězdiček! :)

Efeméra
05.05.2017

Za tou krásnou obálkou se schovává takový průměr. Textu by rozhodně prospělo mnohem víc akce. Začátek autorka napsala vysloveně nudně, celé to představování jejího vymyšleného světa mě upřímně nebavilo. Když už se v knize objevila akce, byla to chvilková záležitost a potom se hlavní hrdinka opět vrátila k sezení na zadku u sebe doma. Vím, že se jedná o první díl trilogie, ale i ten by měl mít na konci nějakou větší akci, dalo by se říct svoji vlastní zápletku. Místo toho se Bryn třicet stran před koncem vydala ke Skojarům, kde došlo k bleskovému vývoji určitých událostí, a to bylo všechno. K poslednímu odstavci bych mohla snad jen dodat, že se málokomu podaří napsat tak nudné zakončení prvního dílu trilogie. Bryn mi jako hlavní hrdinka nebyla moc sympatická svým postojem ke vztahům (obzvlášť její útok na Tildu byl zcela mimo mísu). Konstantin by se mi líbil nebýt jeho podivných výlevů, kterými obluzoval Bryn. I přes to všechno byla kniha poměrně čtivá, takže za mě 3 hvězdičky.

Denaille
24.04.2017

Tahle autorka mi nesedla, po Dědičce jsem se nechala zlákat hodnocením a krásnou obálkou, ale není to můj šálek čaje. Nejde ani tak o příběh jako o styl psaní, kdy při každém podrobném popisu pokoje musím obracet oči v sloup a říkat si, k čemu je nám informace, že má Ridley v obýváku konferenční stolek z jednoho kusu dřeva?!
Co ale oceňuji je to, že autorka dokáže udržet napětí a neprozradila nic, co by mohlo trochu objasnit situaci ohledně Konstantina a únosů a tak vlastně v první knize nebylo ze čtenářovi zvědavosti ukojeno vůbec nic. Což je jediný důvod, proč bych se do druhého dílu pustila.

Nelly
21.04.2017

Lehčí četba se zajímavým námětem - trošku mne mrzí, že jsem před samotným čtením četla komentáře zde - trošku to pak ubírá na zajímavosti námětu knihy. Škoda, že kniha byla poměrně krátká a tím pádem méně podrobná, ale mladší čtenářky to zase asi ocení. Konec otevřený, ale letos by měly vyjít další dva díly, tak snad vše mile překvapí, našlápnuto je hezky. Za mne 3, 5 hvězdičky.

KnižníSen
18.04.2017

Já s knihou byla spokojena a moc se těším, jak se bude děj dál vyvíjet :)
Někdo tu psal, že kniha končí hrozně otevřeně, ale neřekla bych. Otevřeně sice skončí, ale ne tak, že by člověk nevydržel na další díl, takže se toho nemusíte bát.
Kniha je napsaná příjemnou formou a kratičkými kapitoly, které mají za příčinu, že čtete a čtete a čtete :)

trollové zima láska

Amanda Hocking