Mrazivý oheň

Bryn Avenová mezi Kaniny nikdy tak úplně nezapadala. Díky svým blond vlasům a modrým očím se vždy cítila jako outsider s nečistou krví neschopná si získat respekt a postavení. Ale je odhodlaná prokázat svou loajalitu království, které miluje. Jejím snem je stát se členkou elitní královské gardy a nic jí nesmí stát v cestě... ani city, které chová ke svému šéfovi, Ridleymu Dresdenovi. Jakýkoli vztah mezi nimi je naprosto vyloučený, ale Bryn si nemůže pomoct. A začíná mít pocit, že i on k ní něco cítí. Mezitím na království někdo zaútočí, to prověří Bryninu sílu jako nikdy předtím. Konečně má příležitost konfrontovat Konstantina Blacka, zrádce, který se před pěti lety pokusil zavraždit krále. Jen Bryn ho může zastavit, ale riskne vše, jen aby ochránila království, které ji není ochotno přijmout takovou, jaká ve skutečnosti je?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/299442/mrazivy-ohen-fBZ-299442.jpg 3.9345

Kroniky Kaninu (Příběhy ze světa Tryllů) (1.)

Frostfire (2015)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Lea

Protože jsem od autorky už jednu sérii o Tryllech četla - a nebylo to k zahození -, pustila jsem se i do Kronik Kaninu. Jenže to nebylo ono. Nesedla mi příliš hlavní postava a ani ty ostatní, které budou nadále hrát klíčovou roli. Navíc byl příběh podán na můj vkus až příliš povrchně. Navíc mi stále nesedí, jak jednoduše funguje financování celé téhle trollí komunity.
Sečteno podtrženo, zajímavý nápad, ale nevyužitý potenciál. Úrovní bych Mrazivý oheň přirovnala k průměrným až lehce podprůměrným sériím jako Akademie Evernight, Temná akademie, Nesmrtelní... Doporučila bych knihu spíše mladším čtenářkám, které nemají v YA fantasy ještě tolik načteno.
Jednu hvězdu přidávám za tu krásnou obálku.

verulik196

Mrazivý oheň se mi zdál přibližně stejně čtivý a napínavý jako autorčina první série. Není to žádné veledílo, četla jsem mnoho lepších knih, ale přesto se knížka četla úplně sama a byla jsem rychle na konci. Jako oddechovku doporučuji.

coffeelover2

Kniha trochu o ničem a děj dost předvídatelný. Hodně oddechovka až hraničící s nudou. Do druhého dílu se stále ještě nutím. 2 hvězdy za nápaditý svět a jeho pravidla.

Knihomolka10

Kniha byla pěkná a to jak obálkou tak i děj se podle anotace zdál naprosto výborný. Ale chybělo mi tam trochu akce. Kniha je neuvěřitelně čtivá a autorka má skvělý styl psaní. Doma už mám i druhý díl a doufám, že děj se někam posune a bude mít větší spád.

Emereth

Klasická fantasy pro teenagery, nic zvláštního. Pokud jste si ji vybrali podle obálky (která je naprosto úžasná, to se musí nechat), asi budete trochu zklamaní. Za mě 3* a lehký nadprůměr za trochu detektivky.

*Pájuše*

Na začátek musím říct, že se kniha nečte zle. Děj knihy utíká rychle, stránka za stránkou. Tím moje sympatie končí. Celá ta věc s podvrženci je holý nesmysl, který ke všemu postrádá logiku! Opravdu byste jako milující rodič seděli na zadku, zatímco Vám někdo unese dítě?! Hálo!! Dokonce i ten systém je postavený na hlavu. Vypadá to, že svět Tryllů/Kaninů je světem příživníků. Bez podvrženců by nebyly prachy, bez prachů by svět Kaninů neexistoval. Upřímně, žádná tragédie by to tedy nebyla! K postavám se ani nemá cenu vyjadřovat. Ani jedna z nich není sympatická. Hlavní hrdinka se umí chovat jako pěkná káča, Ridely je asi tak sexy jako orangutani vybírající si blechy a Konstantin je záhadný asi jako prkénko u záchodu. Kromě obálky, na kterou bych se mohla dívat pořád, my kniha nic závratného nepřinesla.

KateiBookLover

Spoustu lidí tato série nazaujala, ale mě se moc líbí. Hlavně vztah mezi Bryn a Ridleym.
Já doporučuji!

luciefeix

neoslovila mě

Lethania

Kniha nezaujala. Nápad by byl originální, ale provedení pokulhávalo. Další díl číst nebudu.

kkesskka

Tuto sérii jsem si koupila proto, že se mi velice líbila série Příběhy o Tryllech (Dědička, Rozpolcení, Boj o trůn). První díl jsem přečetla jedním dechem, měla jsem ho za 2 dny přečtený a hned začala číst druhý díl, kde jsem už v půlce... je to moc hezká kniha.

Denisa153

Nebylo to úplně špatné počteníčko. Líbil se mi nápad, ovšem co se mi nelíbilo byla hlavní hrdinka. A taky mi trošku nebere hlava když stopaři odvádějí děti od lidí k jejim pravým rodičům, proč je nikdo nehledá? Není lidem divné, že se ztrácí tolik dětí? A navráceným dětem je jejich bývalá rodina úplně ukradená? To mi přišlo trošku nepromyšlené.
Občas mi přišlo, že to autorka vymýšlela za pochodu.

BarBarBar

První díl na rozjezd dost pomalý, ale nejhorší to nebylo

Tofinka

Milá kniha. Ze začátku mě příběh nijak výrazně nenadchnul, ale to se nakonec změnilo a já si určitě přectu další díl...❤

Jinak co se postav týče... Bryn mě moc nezaujala, ale ne, že bych ji neměla ráda, Ridley mi celou dobu lezl krkem (ten mi opravdu nesedl) a mojí asi nejoblíbenější postavou se stal Konstantin Black. :D

A nakonec musím pochválit hezkou obálku...

caroline.aiko

Jindy mě dívčí, zamilované a přeslazené romány nebaví a podle přebalu jsme si myslela, že tohle bude jedna z těch knížek, ale dala jsem na slova mojí kamarádky a knížku začala číst a jsem za to opravdu ráda. Autorka vyplnila pro mě nudný obsah akčními scénkami a zápletkami a to mě doslova oslnilo. Bryn mi přijde jako utlačovaná, ale stojí si za svým a je plně rozhodnutá dokázat všem co v ní pochybovali, že na to prostě a jednoduše má.

Barik05

Super hlavni hrdinka je mi moc sympatická

aneta147

Mužů říci ze jsem přečetla více jak 50 fantazi knih a smekám autorce, píše božský .
Zezacatku jsem myslela preplacane a věkové moc délce . Rozhodne jsem měla špatný odhad !
Krásná hniha.

Zuzkaasheltie

Teď jsem ji dočetla a je mi hrozně líto,že tu nemám další díl! Totálně mě tato knížka chytila tak doufám, že mě nezklamou další díly... doporučuji!

Jass

Božebožebožebože... Jsem naprosto ztracená. Vážně by mě zajímalo, jak to tahle autorka dělá, protože její knihy nejsou bůhvíjak úžasný, ale Ridley... Od jeho prvního zjevení na scéně - skrze videohovor - jsem věděla, že ho budu zbožňovat... Což samozřejmě neznamená, že bych mu nejradši občas nedala pěstí... a Bryn ještě víc, protože ty její racionální rozhodnutí mě naprosto ničej, o to víc, že se nimi v podstatě souhlasím, ale... Bože! Nutně potřebuju další díl...

P.S. Když vidím, jak všichni drbou hlavní hrdinku, skoro se bojím přiznat, že jsem jí v dost ohledech podobná...

Baru1236

Jedno se knize musí nechat. Příběh přímo letěl. Ani jsem si neuvědomila, že už jsem na konci, dokud jsem neotočila na poslední stránku. A to se tam toho ani moc nestalo. Hlavní hrdinka mě sice někdy rozčilovala svými myšlenkovými pochody, ale dalo se to snést a docela jsem si oblíbila Ridleyho. Myslím, že dám druhému dílu šanci, ač bych tohle zařadila jako dobrý průměr.

any333

Abych pravdu řekla, čekala jsem od knihy víc. Obálku má nádhernou, anotace zní slibně, svět a jeho zákony jsou fajn, ale... je tu to ale. Někdy mi to přišlo hrozně nerealistické a věci se jen tak objevovaly, aby prostě děj ubíhal tímhle a tímhle směrem, ale opodstatnění, proč se to najednou událo takhle, mi tam chybělo. Nebo jsem to prostě jen vypustila? Každopádně mi přijde, že Linus všechno pochopil až moc lehce, šel s Bryn moc lehce, my jsme z toho navíc jen dostali ochutnávku na to, jak to u Kaninů chodí.
Ale abych nebyla jen ošklivá, zamlouvá se mi autorčina práce, jakou odvedla při vymýšlení světa, měst, schopnostmi odlišných ras a způsobu získávání pěněz. A taky se kniha neskutečně rychle četla, je to psáno jednoduchými frázemi.
No, docela mě zajímá, jak to s nimi dopadne a jestli se dozvím, jak to autorka myslela, takže si přečtu i další díl.

Eleanor-ka

Většinou se mi nestává, že bych knihu nedočetla i když se mi nelíbí, ale tady jsem už nemohla jinak. Obálka je opravdu kouzelná a zbrusu nové téma o něčem, co tu ještě nebylo, se čte velice dobře, snadno, ale v poslední době pociťuji, že už jaksi nepatřím do této cílové skupiny. Neodhodlala jsem se k tomu jí dočíst.

Sabishej
30.12.2017

Abych to nějak zjednodušila, knížka se čte moc hezky. Ale jde mi o to, že nejdříve tam byla akce - záchrana toho kluka, a potom až do konce nuda. Sice jsme se tam dozvěděli nějaké ty zajímavé věci a ten divný vztah s Ridleym, ale to je vše. Jinak se mi líbí celkově ten vymyšlený svět - je to něco originálního, a bavilo mě to.
Další díly si taky přečtu, ale opravdu jsem od této knihy čekala něco víc.

Market116
27.12.2017

Kniha mě nadchla. Opět něco nového a velmi zajímavého. Krásně se četla a Bryn s Ridleym jsem si oblíbila. Líbí se mi, jak je vše podivné a záhadné, mám svou verzi, kdo je vinen a jsem zvědavá jestli mám pravdu, takže jdu rovnou na druhý díl.

Jitka143
19.12.2017

Kniha je pěkně napsaná a rozhodně se dobře čte. Děj mi utekl celkem rychle i když tam chybělo trochu akce.

Etule
28.11.2017

Zatím mě to dost zaujalo. Četlo se to poměrně rychle, zaujal mě vztah podřízená/nadřízený, tak jsem zvědavá jak se to vyvine. A snad se konečně dozvíme něco víc o Konstantinovi, protože tahle postava je prostě něco! :)

Kaia
26.11.2017

Na to,jak jsem se na knihu opravdu moc těšila,tak mě neskutečně zklamala... Hlavní hrdinka Bryn nesympatická a její 'cosi vztah nebo co' s Ridleyem (i naprostej vůl by musel poznat,že ji Ridley balí) je zbytečnou zátěží v knize. Myšlenkové pochody Bryn(ale i postav celkově) VŮBEC nedávají smysl: nadávání Tildě kvůli těhotenství, bránění Konstantina, bezdůvodná věrnost k její vlasti,zvláštní typ workoholismu,'žárlím,když je s jinou a chci ho ale nemůžu s ním být'... Mám pocit,že se za celou knihu nic neodehrálo a žádná knižní zápletka nebyla dostatečná pro zaujmutí čtenáře. Nechápu, že má hrdinka obrovskou chuť odejít někam do akce,ale přitom pořád sedí doma na prdeli a vy už skřípete zuby,přeskakujete odstavce(což obvykle dělám dost nerada) a čekáte,když už se konečně k něčemu dokope. A ono nic.
Další věc jsou podvržené děti. To nikdo v lidském světě nepátrá,kam se jejich děti(sice plnoleté) poděly? A to ti podvrženci, kteří žili do své plnoletosti v nějaké rodině, náhle zapomenou na všechnu tu lásku, kterou jim poskytli lidští rodiče?A najednou se všichni trollové tváří jako:Tralala jsme šťastná rodinka...Prostě úplně nelogické.
Když nějaká postava řekne nějaký vtip/popíchnutí/prostě něco charismaticky vtipného, je to automaticky zabito. Jediné co se mi líbilo,byla obálka a z postav asi královnin králíček,což taky o něčem vypovídá.

4laras
26.11.2017

Tahle kniha má své krásné kouzlo.

warca
26.10.2017

Další série mě už tolik nenadchla. Příběh byl vcelku zajímavý a čtivý, ale přesto mě nedokázal úplně pohltit a zaujmout.
Hlavni hrdinku jsem moc ráda neměla a je mi docela jasné, jak dopadne její milostný život. (Soudím podle vývoje v první sérii)

Emikooo
26.10.2017

Něco tomu ještě chybělo, ale i tak se mi kniha četla velmi dobře.

Ailee
24.10.2017

Kniha se mi četla lehce a skoro sama. Konec mě trochu zklamal, ale zase jsem ráda, že se mi ještě nepodařilo na 100% odhalit, kdo a proč stojí za celým spiknutím, i když Konstantinovu roli jsem v něm odhadla celkem dobře. Pár teorií ale mám:-) Na druhý díl se vrhnu co nevidět. Za mě 4,5*

trollové zima láska

Amanda Hocking