Políbená ledem

Políbená ledem https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334792/bmid_polibena-ledem-G0Z-334792.jpg 4 420 80

Kroniky Kaninu série

Ve velkolepých síních křišťálového paláce se skrývá tajemství, které hrozí zničit celé království… Bryn Avenová se odmítá vzdát snu sloužit království, které miluje. Tento sen ji teď přivede do úplně nového světa… a třpytivého paláce Skojarů. Národ Skojarů potřebuje ochránit před tím samým brutálním nepřítelem, který ohrožuje Kanince, a Bryn jim chce pomoci. Sama je poloviční Skojarka a tohle je pro ni šance zjistit něco o svém ztraceném dědictví. Na Bryninu misi dohlíží její šéf Ridley Dresden, ale když jejich nepopiratelná přitažlivost nabere žhavé obrátky, jejich vztah dostane úplně jiný rozměr – na který není ani jeden z nich připraven. Jak se ti dva noří hlouběji do světa Skojarů, začínají odhalovat dlouho skrývané tajemství. Brzy vyjde najevo temná pravda o Brynině vlastním milovaném Kaninském království a zcela změní její postavení v něm… a ohrozí všechny, které miluje.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , CooBoo

Ice Kissed , 2015

Denisa153
17.05.2018 3 z 5

Rozjezd byl nemastný neslaný, ale docela to vykompenzoval konec takže se napravil celkový dojem z knihy.

Nathanielka
15.05.2018 4 z 5

Trochu pomalejší než první díl, ale pořád moc dobré čtení.

Tofinka
10.05.2018 4 z 5

V tomto díle se událo spoustu věcí a na můj vkus se na konci knihy pokazilo až MOC věcí... :D Ale hned jsem začala číst třetí díl a už po prvních pár stránkách jsem si jistá, že to bude pecka.

Mimochodem... Rodokmeny na konci knihy byly příjemným zpestřením, které nám také pár věcí objasnilo.

Jitka143
19.04.2018 4 z 5

Kniha se mi velice dobře četla i když u začátku chybělo trochu akce. Už od prvního dílu jsem neměla moc ráda situace s Ridleym za to jsem zbožňovala chvíle s Konstantinem. Pro mně skončila kniha zajímavě a těším se až si přečtu další díl.

Jass
05.03.2018 4 z 5

Když to tak po sobě čtu... Zdá se mi, že někdo by i řekl, že komentář obsahuje lehké SPOILERY...
Druhý a třetí díl mi dost splývají, protože jsem to všechno četla v jedné rozmazané čáře. Byla jsem vážně ráda, že jsem druhou sérii autorky tak odkládala, protože si upřímně nejsem jistá, jak bych zvládla čekání na pokračování. Díky za rodokmeny na konci, které mě utvrdily v mé domněnce, protože jinak bych se asi zbláznila, než se v příběhu všechno vyřeší, protože svoje podezřelé jsem si vytipovala dost brzo.... což se mi obvykle nestává... O to víc mě to bavilo... Navíc Ridley.... Jestli se sebou oba nezačnou něco rychle dělat, asi je praštím... (Jinak za mně byl první díl asi lepší...)

nelaargi
06.02.2018 5 z 5

Kniha byla skvělá, čtivá a napínavá. Moc dobře se mi četla a ani jsem se nestačila divit jak rychle stránky ubíhaly. Než jsem se nadála, kniha byla dočtena. Všem doporučuji.

kuska
22.01.2018 5 z 5

Tak to nééé, proč to končí vždycky takhle?
Od téhle knihy jsem nic extra nečekala, ale byla jsem mile překvapena, jak jednoduše jsem se do ni včetla a o to víc jsem byla překvapena, že už jsem na konci. Bavil mě jak první díl, tak druhý díl. O to více jsem zvědavá na třetí.

Ailee
14.01.2018 5 z 5

Konečně kniha, která mě i po skončení druhého dílu stále nechává v nejistotě. Můj problém je, že u většiny knih vím, jak dopadnou, a co se přesně stane, či kdo stojí za zradou. Tady ne. Mám teorie, tuším, že i správné, ale pořád to nemůžu říct jistě. A to mě neuvěřitelně baví! Celých pět hvězd si kniha sice asi nezaslouží, ale méně také dát nemůžu. A co teprve ten nečekaný konec? Asi nevydržím, abych se okamžitě nevrhla na pokračování!

Adele02
13.01.2018 4 z 5

Věčná škoda, že je to tak strašně předvídatelné... stačilo mi deset stránek, abych mohla s jistotou tvrdit, kdo za tím vším stojí a koho zabijou (což se samozřejmě vyplnilo). Ale jinak zklamaná nejsem, Bryn mě konečně přestává tolik vytáčet, a doufám, že po tom konci budu mít v příštím díle víc Konstantina. Muhehe.

4laras
03.12.2017 5 z 5

Druhá kniha mě tolik nenadchla jako ta první, ale jen co jsem ji dočetla, vrhla jsem se na díl třetí. Tady se nám Bryn zamotává do spletitostí, kterým sama nerozumí, ale postupně je rozmotává.
Krásné, čtivé, napínavé... co víc si přít od takových to knih?

Halka2
03.12.2017 3 z 5

Pravda je, že začátek byl nudný, mnoho omáčky kolem ničeho. Naštěstí to konec napravil a já si s chutí přečtu další díl. Ale musím být spravedlivá a za začátek strhávám 2*.

Etule
30.11.2017 3 z 5

Pominu-li fakt, že anotace příliš neodpovídá tomu, co se v knize odehrálo, to byl celkem ucházející prostřední díl. Druhé díly obvykle bývají "nudnější" a i tady to bylo obdobné. Tři čtvrtě dílu se nic dramatického nestalo, a pak najednou bum a natěsnalo se vše do posledních pár kapitol. Dost mě mrzelo, co na konci autorka udělala, ale asi to potřebovala kvůli dramatičnosti, jak už zmínila Lokina. Přesto to podle mě, i vzhledem k okolnostem, bylo zbytečné. :(
Tentokrát tam nebyl tolik Konstantin, ale dle závěru by to v dalším díle mohlo být úplně jinak. Už se těším.

Lokina
12.11.2017 4 z 5

Od této knihy jsem očekávala víc. Za mě druhé pokračování ze světa Tryllů bylo takové nemastné, neslané. I když konec trochu nabral obrátky a zvratů, prostě mi to nějak nesedlo.
Nad chováním a citovými výlevy hlavní hrdinky jsem občas kroutila panenkami, ale zase na druhou stranu jsem ráda, jak to mezi ní a Ridleym dopadlo.
Docela mě mrzí smrt jedné z postav z Brynina okolí, tohle jsem nečekala a myslím si, že si to ten dotyčný nezasloužil, ale nějaký zvrat v příběhu musel být, jen to nemuselo být toto.
Těšila jsem se na Konstantina, ale budu si muset počkat do třetího dílu. A doufám, že se autorka vytasí s nějakým pořádným vysvětlením toho tajemství, co se to tam děje a kdo je za to odpovědný. Takže vzhůru na třetí díl :-)

vterinka
25.10.2017 4 z 5

První polovina knihy pro mě byla dost nudná a nezáživná. Pak se to začalo zlepšovat a konec byl překvapivý. Ve druhé půlce nechyběla akce a trocha napětí. Zatím tuto sérii nehodnotím moc kladně. Troli nepatří k mým oblíbencům a tahle série mě moc nenadchla, ale když už jsem se do ní pustila, tak ji dočtu. Vracet se k ní ovšem už nebudu.

kristynkal
20.10.2017 4 z 5

Tento díl mě velmi překvapil. Oceňuji krátké kapitoly, i když mi občas vadily jejich názvy. Potom se mi hodně líbilo, jak autorka přesně navazuje, tam kde skončila první díl. Trochu jde vidět, že hlavní představitelka je zoufalá, a proto se svěří i své rodině- v prvním díle na mě působila, že matku moc nebere, v tomto díle mile překvapila tím, že se i jí svěřila. Konec je celkem překvapivý a možná i předvídatelný, ale rozhodně si nikdo nemohl být jistý těmi informacemi, než se je dozvěděl. Za mě lepší než první díl a rozhodně čtivý díl.

Lenka.Vílka
17.10.2017 3 z 5

Ále jo. A můžu si za to sama, čtenářskou základnu této knihy jsem už přerostla. Proto asi po nocích nebudu vzdychat a těšit se na třetí díl. Místo toho se budu naprosto obyčejně těšit na další díl a snad sérii zhodnotím jako nadprůměr. Zatím ničím nevybočující a nešokující zvraty průměr.

Alex.Barunka
28.09.2017 2 z 5

Tak tohle byla jasná ukázka přechodného dílu. V celé knize se opravdu nic nedělo. Nějaké to napětí, akce jsou doménou asi posledních padesáti stran. Navíc je autorka královnou nelogičností, protože ty se vyskytovaly snad v každé kapitole.

Dle prvního dílu vše vypadalo na mnohem lepší sérii než tu původní, ale teď si tím nejsem vůbec jistá. Bohužel i hlavní hrdinka sklouzla.

XenasChakram
25.09.2017 5 z 5

Naprosto výborný. Těším se na třetí díl

Apoška
01.09.2017 5 z 5

No, Jo. Ta Bryn.... :-D

Samira
31.08.2017 4 z 5

Sérii prostě díky skvostným obálkám nešlo odolat, první díl však přinesl mírné zklamání, neboť děje obsahoval skromně, topil se v pocitech hlavní hrdinky a hlavně samotná existence světa Tryllků je založena na opravdu děsivých základech. Nebýt výborného závěru, do druhého dílu bych se pravděpodobně nepustila a musím po dočtení říci, že by mne to mrzelo.
Pětihvězdičkové čtení to stále nebylo, podobně jako první díl obsahoval pasáže, ve kterých se toho moc nestalo, ale závěr.... Výborný!!!
Příští díl věřím bude úžasný, autorka doslova šetřila, skrývala a působila nenápadně a nakonec možná i ohromí, neboť pozadí celé zápletky může být opravdu hluboké.
Těším se, stojí za to!

romantika trollové