Mrazivý oheň

Mrazivý oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299442/bmid_mrazivy-ohen-fBZ-299442.jpg 4 648 154

Kroniky Kaninu série

Bryn Avenová mezi Kaniny nikdy tak úplně nezapadala. Díky svým blond vlasům a modrým očím se vždy cítila jako outsider s nečistou krví neschopná si získat respekt a postavení. Ale je odhodlaná prokázat svou loajalitu království, které miluje. Jejím snem je stát se členkou elitní královské gardy a nic jí nesmí stát v cestě... ani city, které chová ke svému šéfovi, Ridleymu Dresdenovi. Jakýkoli vztah mezi nimi je naprosto vyloučený, ale Bryn si nemůže pomoct. A začíná mít pocit, že i on k ní něco cítí. Mezitím na království někdo zaútočí, to prověří Bryninu sílu jako nikdy předtím. Konečně má příležitost konfrontovat Konstantina Blacka, zrádce, který se před pěti lety pokusil zavraždit krále. Jen Bryn ho může zastavit, ale riskne vše, jen aby ochránila království, které ji není ochotno přijmout takovou, jaká ve skutečnosti je?... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , CooBoo

Frostfire , 2015

Medasek
18.10.2019 4 z 5

Kniha má zajímavý nápad. Rozhodně bych jí doporučila začínajícím čtenářům. Jinak nádherný, jednoduchý příběh. Taková oddechovka na odpoledne.

Elize
04.10.2019 5 z 5

Na knížku jsem narazila úplnou náhodou a jsem za to nesmírně ráda. Ačkoliv je příběh psán velmi jednoduše, tak je to čtivé, napínavé a nestalo se že by mě nějaká kapitola nudila. Sice některé nápady (např. systém výchovy Kaninců mezi lidmi) mi přišly zvláštní, ale zase to bylo něco nového, jiného a nápaditého a v podstatě základ celé zápletky. Hrozně se těším, až mi domů dorazí další díly, protože už dlouho mě nějaká kniha takhle nenadchla. Četlo se to samo.

alenkacermi
31.08.2019 4 z 5

Nápad, že Trollové jsou podobní lidem, že Kaninci dávají své děti na vychování lidem, kvůli lékařské péči a vzdělání, pak jim je plnoleté seberou jakoby nic, včetně svěřeneckého fondu se mi moc nelíbil, ale zvykla jsem si. Příběh je zajímavý, hezky se četl, ale neukončený, ne že by skončil s otevřeným koncem, ale tam žádný nebyl. Prostě konec z ničeho nic a přečtěte si další díl. Tak dobrá - proč ne. :)

Lily731
11.08.2019 4 z 5

Byla jsem mile překvapena, příběh se dobře četl.

Horselen
08.08.2019 5 z 5

Sakra, myslela jsem si, že pouze splním položku čtenářské výzvy a dál tuto sérii nebudu řešit, vzhledem ke slabšímu hodnocení. No... po této knize jsem zjistila, že to asi nepůjde, protože se chci dozvědět, jak to skončí. Jasně, nebylo to dokonalé, ale o akci rozhodně nebyla nouze, skoro bych řekla, že všechno bylo moc uspěchané. Nicméně tím lépe, protože čtení rychle utíkalo. Navíc jsem napnutá, jak dopadne vztah mezi Bryn a Ridleym.

viki77
04.08.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila děj připraven na pokračování jsem zvědavá jak to dopadne takže jdu na další díli.

LadyHip
26.06.2019 4 z 5

Tahle knížka mi téměř doslova spadla do klína. Prostě se jednoho dne objevila odložená v malé přihrádce (něco jako veřejná knihovna), kam jsem odnášela staré kousky, které už doma nikdo nikdy číst nebude. Nová, krásná. Příběh mi nepřišel tak silný, ale byl originální, i když mi trvalo zvyknout si na "trolly", protože tyhle bytosti vnímám trochu jinak. Zápletka je zajímavá, jsem zvědavá, co se z toho vyvine.

Anežka537
23.06.2019 3 z 5

Knihu jsem si půjčila od sestry kvůli čtenářské výzvě a ta mi řekla, že se jí kniha nelíbila a nebavila ji. Mně to ale zas tak špatné nepřišlo, když pomineme docela blbý název těch „lidí”, kteří se nazývali trollové. Občas mi vadilo chování hlavní postavy, Bryn Avenové. Ale zajímá mě jak to všechno dopadne, takže si další díly nejspíše někdy přečtu.

Weezi64
11.06.2019 5 z 5

hodně dobře se četla. Přečtu si další díly :)

Lachtan714028
29.05.2019 5 z 5

Ze začátku mi trvalo přijít knize na chuť ale nakonec se děj docela rozvinul a bylo snadné knihu dočíst. Určitě plánuji dočíst i zbývající knihy ze série.

petuzla5591
10.05.2019 5 z 5

Kniha mne hned vtáhla do děje. I když nejsem cílová skupina, příběh mě bavil. Četla jsem autorčinu předchozí trilogii Dědička, Rozpolcení, Boj o trůn o nynější královně Tryllů Wendy a králi Lokim a díky tomu jsem zhruba věděla o jejich světě. Těším se na druhý díl kroniky Kaninů.

Paja_Reine
18.04.2019 3 z 5

Takže... kde začít?

Nápad knihy je celkově jedním slovem zvláštní. Ano, autorka chtěla být originální, tak zvolila trolly, kteří vypadají jako lidi. No, dobře. Tohle jsem ještě jakž takž vzala. Co mi ale hlava nebere, tak jsou například některé jakoby zvyky Kaninu. Jako třeba ti podvrženci. To je podle mě nedomyšlené. A ano, asi bych s některými takovými zvláštnostmi mohla pokračovat, ale... Ale vzhledem k tomu, že mě v poslední době nějak ochromila romantické knihy, musím se přiznat, že jsem tuto knihu četla a četla, abych věděla, jak to vlastně dopadne s hlavní hrdinkou a tím jejím, kterého v jednu chvíli strašně moc chce, pak si ho zase zakazuje.
Zkrátka a jednoduše. Kniha vlastně nebyla vůbec špatná, takže bych ji přiřadila do průměru.

Samery
14.04.2019 4 z 5

Ač se nejedná o můj oblíbený žánr, musím přiznat, že mě kniha zaujala. Nejprve mě mile potěšilo, že se v knize nejedná o upíry, vlkodlaky nebo elfy. To bylo první, co mě potěšilo. Děj je plynulý, není potíž se v něm orientovat, ale napětí v knize nebylo takové, aby mi vyráželo dech. Přesto jsem na konec zvědavá natolik, že se možná donutím přečíst všechny díly.

Kačaba79
11.04.2019 2 z 5

Čteno kvůli výzvě, ale již nejsem YA. Kniha byla zdlouhavá a svět Kaninu jsem nepochopila. Napínavá byla až ke konci, kdy jsem chtěla vědět jak to celé dopadne, ale při představě dalších dílů jsem si nechala zajít chuť. Asi to dám přečíst dceři (11 let) a uvidím, jestli zaujme a poví mi konec.

Čtenářka602
22.03.2019 5 z 5

Wow, naprostá paráda.. V počátku jsem se ztrácela v rodech, ale pak to už bylo v pohodě. Strašně by mne zajímalo, jestli nakonec Bryn s Ridleym budou spolu a koho Konstantin miloval..

Doporučuji

vandalindakova
08.02.2019 odpad!

SPOILER ALERT! Ne. Tohle prostě ne. Nejenže mám knihu rozečtenou už rok, já ji prostě ani nedočtu. Tohle je vážně, vážně špatný. Dialogy postav jsou špatné, jak kdyby si povídali desetileté děti. Trollové? A vypadají jako lidi? No táááák. Tohle byl prostě pokus o originalitu zabitý ještě dřív než se to objevilo na stránkách. Přidává se nám Vikingský původ trollů žijících v Americe? nebo v Kanadě? doteď ani pořádně nevím. Kdyby to radši zůstalo u lidí, když už.
Kaninové: totálně nesympatický rod plný nafoukanců vytahujících se svým bohatstvím. Jasně, až na to že to bohatství získávají absolutně bezpáteřním způsobem, který absolutně nedává smysl. Narodí se trollí dítě, oni ho čapnou a vymění do lidské rodiny (ani nevím, co se stane s tím lidským dítětem). Lidská rodina poté vychovává trollí dítě jako vlastní, protože vlastně ani neví, že není jejich. Jakmile nastanou jeho osmnácté narozeniny, vynoří se stopař a unese ho zpět k původní rodině a pozor i s tučným kontem patřící té lidské rodině (jak? no asi je ztráta času hledat v tom logiku). Lidská rodina své dítě nehledá, ten dotyčný najednou zjistí, že miluje svou trollí rodinu, jsou šťastní až za hrob.
Vymyšlený svět nepůsobí absolutně věrohodně. Doteď nevím, kde vlastně to jejich království je, kaninské super schopnosti jsou jedno velké klišé (svítí jim kůže, jak kdyby byly žárovky? a to nám mezi řečí sdělí v půlce knihy? okaay).
A nakonec hlavní hrdinka. Takhle pitomou nánu jsem v knihách ještě nepotkala. Co to jako prostě bylo? Věčně se jenom vzteká, má horkou hlavu, všechno by nejradši udělala sama. Nikdo jiný není lepší než ona, prostě skvělá superwoman. Věčně se hádá s rodiči, protože ona přece ví všechno nejlíp. Škoda, že je úplně tupá. A třešničku na dort nasadila svými stavy: já ho asi miluju, ale nesmím si to dovolit, ale hrozně žárlím, ale nechci vztah, ale chci ho, nechci ho...musím ho zabít, chci ho zabít, nemůžu ho zabít, musím ho zabít ale nechci ho zabít.
Tohle bylo jedno velké KLIŠÉ, lituju ztracený čas nad touto knihou a autorce se budu obloukem vyhýbat.

Nisshoku
02.02.2019 3 z 5

No.. Tak takto. Kniha sa trochu naťahovala, popisy, fillery, trochu nuda.... veď to poznáte. Koniec už bol zaujímavejší, myslím že ďalšie knihy budú lepšie, každopádne je to naozaj viac taká YA literatúra pre nenáročných čitateľov. Knihu som si kupovala už pred dlhšou dobou a teraz keď som sa k nej dostala, už ma tak nelákala ako kedysi. Nebolo to vyslovene zlé, ale ani nijak extra super. Ale každopádne koniec ma zaujal a tak sérii dávam šancu a hneď nadvzäzujem druhým dielom. ^^

annes
27.01.2019 4 z 5

Chápu, že čarodějnic, upírů, vlkodlaků už je v knihách spousta, ale trollové co jsou podobní lidem, je na mě trochu moc...Naštěstí se to čte se ti prakticky samo:-), a nejsou tam žádné překvapivé zápletky či rozuzlení..Ale samozřejmě je to napínavé, takže honem do knihovny pro další díly..

ivca79
25.01.2019 3 z 5

První díl série, které asi jiná série předcházela, takže je to tak trochu hození do vody, i když se autorka snaží vše popsat, aby to bylo pochopitelné i tím, co s touhle knihou začnou. Samotný děj je dost utahaný, mám pocit, že se nic nestalo a ze závěru jsem dost zklamaná....
Asi už jsem na takovéhle knížky moc stará, ale je to první kniha do výzvy 2019

Twinkie
04.01.2019 2 z 5

Knížka je pěkná a četla se dobře. Bohužel to je tak všechno. Neurazí, nenadchne, a když jsem se na knížku po nějaké době podívala, jak mi leží v knihovně, tak jsem si ani nemohla vzpomenout o čem to vlastně bylo. Do druhého dílu se asi pouštět nebudu.

láska zima trollové království

Amanda Hocking