Pomsta jednooké letkyně

Pomsta jednooké letkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28960/bmid_pomsta-jednooke-letkyne-UrF-28960.jpg 4 100 14

2. kniha série Kroniky hladového města. Prožijte strhující příběh z daleké budoucnosti, ve které se města pohybují pomocí motorů a kol a navzájem se loví! Hester, dívce s dlouhou jizvou přes obličej a s jedním okem, trvalo dlouho, než začala důvěřovat osiřelému mladíkovi Tomovi. V druhém, volném pokračování čtyřdílných Kronik hladových měst projde jejich vztah krutou zkouškou… Když jejich vzducholoď nouzově přistane v kdysi nádherném, nyní ale zpustošeném polárním městečku Anchorage, najdou tu jen hrstku zbídačených obyvatel v čele s mladou markraběnkou Freyou. Nezkušená dívka uvěří báchorkám o ztraceném zeleném kontinentu a vydá se jej s celým svým mobilním městem hledat. Je to však nebezpečná cesta. V patách mají nenasytné město Archangelsk a mezi sebou nečekaného zrádce. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Mladá fronta

Predator´s Gold , 2003

maja8148
20.08.2023 3 z 5

Neřeším, že města chodí a jak to funguje (eto jsem přestala řešit v jedničce. Co ovšem řeším tak je zápletka a chování postav. Zápletka mě nezaujala a kniha za mě měla hromadu hluchých míst. Postavy... ty mě taky nebavili a vlastně všechny (kromě pseudoarcheologa) se chovali hodně zvláštně a nepochopitelně, takže mě vlastně ani nezajímalo jak to dopadne a kdo přežije.

Zelený_Drak
24.03.2023 2 z 5

Doma jsem měla koupený 3. a 4. díl, ale 1. mě úplně nepřesvědčil o tom, že si je budu chtít nechat pro budoucí generace. 2. už ano. Méně jsem se soustředila na skutečnost, že ta zatracená města se pohybují (i když je to pěkná blbost) a více na zápletku, která tentokrát nebyla tak přímočará. Líbila se mi ale myšlenka parazitické přílipky, postava alternativního historika, nebo také to, jak se nejedné postavě nevyplatila trocha té spekulace. Hlavní postavy se skutečně stále chovají dosti naivně. Ale vzato kol a kolem už mi to přišlo vcelku snesitelné. Napsané to možná bylo lépe než první díl, protože tady jsem byla více zvědavá a měla jsem chuť pokračovat ve čtení a dokonce se docela těším na 3. díl, kde se (jak doufám) dozvím, co je tedy v Americe.

Karcoolka2210
19.02.2023 4 z 5

Skvelé pokračovanie. Philip Reeve si ma získal už prvou časťou a druhá časť len prehĺbila toto naše stretnutie :) Pokračovanie príbehu Hester a Toma prinieslo nové mestá, postavy a aj pár prekvapení. Pokračujem s radosťou ďalej. AJ

Patapuf
05.10.2022 5 z 5

Co si budem..... je to pro děti.... ale je to skvělý... i když vyvanul ten vau efekt po prvním dílu, kdy je člověk okouzlen novým a zajímavým nápadem pojízdných měst, stejně je to zábavné a na tom jediném záleží.... dobře se to čte a i když je to občas opravdu o celkem velké naivitě postav, tak je to přece pohádka :) ale dobrá.....

GeRaltzRiVie01
05.08.2021 4 z 5

Už spíše taková pohádka, ale zabavilo. Jediné co mě štvalo, tak byla naivita většiny postav - to, že si to ten spisovatel vše vymyslel muselo být přece všem jasné již od začátku.. Po tom všem co zažili už to přece nejsou děti...

Verča23
06.06.2021 4 z 5

Nebylo to sice nic převratného, ale určitě lepší než film.

Ronnie68
18.04.2021 4 z 5

Druhý díl mě bavil o trochu méně než první ... děj jako takový nebyl zas tak špatný, ale chvílemi trochu zdlouhavý ... ale těším se na další díl ...

MartySchattawa
29.11.2020 3 z 5

2 díl této série mě moc nezaujal, nové postavy byli celkem v pohodě, ale děj byl dost nudný a nebyl vůbec napínavý... Ale zdárně jsem to přečetl, a snad bude další díl lepší.

Fantasysvet
30.08.2019 5 z 5

Pokračovanie Smrteľných strojov, čiže Zlato predátora, je po technickej stránke veľmi emocionálne. Autor sa totiž venoval oveľa viac opisu pocitov postáv, než nečakaným zvratom, komplikovaným vnútro-spoločenským problémom aj dvorným intrigám, čo avšak neznamená, že príbeh je vyslovene zlý, to vôbec nie! Skôr sme mali ako čitatelia možnosť spoznať postavy, a to predovšetkým tie vedľajšie, ktoré veľmi premyslene ťahajú za nitky osudu našich hlavných hrdinov. Oceňujem autorovu originalitu v prípade povahovej rozmanitosti mnohých postáv. Ani jedna z nich nevykazovala charakteristiku odkopírovanú od nejakej inej postavy, ktorá sa v príbehu napríklad iba mihla, či stereotyp, ktorý sa do príbehu vie vniesť, ak sa na jednom mieste ocitne veľmi veľa knižných hrdinov naraz.

B4LU
18.05.2019 3 z 5

Podobně jako předchozí díl je to dobrodružná knížka pro děti, tentokrát zcela nepokrytě, protože děti jsou nyní ve všech vůdčích rolích, které se zde vyskytují (vyjma záporáků, kteří jsou téměř bez výjimky dospělí). Chovají se stále stejně jankovitě a naivně, jako by jim bylo 12 namísto uváděných 18, a to mnohdy včetně Hester, která aspoň v minulém díle většinou stála nohama na zemi. Navíc se zde objevují nějaké náznaky romantiky (ale protože se zúčastnění chovají jak děti na základce, je výsledný dojem spíš negativní).
Je to čtivé, ale rozhodně ne pro mě. Další díl nebudu ani shánět.

luculi
28.04.2019 4 z 5

Pěkné, čtivé, akční (i když méně než jednička). Opět mě to bavilo a četla jsem jednu stránku za druhou. Některé věci se pěkně zkomplikovaly, ale do konce knihy se to stačilo urovnat, což mám ráda, když se to netáhne dalšími x díly :-D Prostě kniha na oddych jako dělaná :-)

Barik05
24.03.2019 5 z 5

Zase skvělé, Tom i Hester jsou skvělí. Určitě doporučuji, je to napínavé, čtivé, akční, zábavné a je tam i nějaká ta romantika ????. Takže to má všechno co by to mělo mít. Všechny hvězdičky.

Metroušek
10.03.2018 4 z 5

Čtenáři, kteří jsou "silní na fyzice" (jak by řekli naši hokejisté), by asi měli k mobilním městům značné výhrady, a ani já si jejich fungování a přesouvání moc dobře nedovedu vysvětlit, ale od teďka budu jenom chválit. Takhle nějak si představuji správnou sérii, ta spielbergovská radost z vyprávění a z pádivé akce je okouzlující. Atmosféra je správně postapokalyptická, nápady si zřejmě berou leccos z předválečných komiksů a sci-fi, což kvituji s povděkem, hrdinové jsou uvěřitelní, a ačkoli nejsem dvanáctiletý kluk s bohatou schopností vizualizace, dokážu se do jeho zážitku velice dobře vžít a užít si celou sérii. Bravo!

burianek
27.06.2017 5 z 5

Moc pěkná série, chybí 4. díl!

vzducholodě

Philip Reeve
britská, 1966
2005  80%Smrtelné stroje
2009  82%Pekelné vynálezy
2006  82%Pomsta jednooké letkyně
2020  89%Potemnělá pláň
2011  70%Draci přece nejsou

Kniha Pomsta jednooké letkyně je v