Černá čarodějka

Černá čarodějka https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368607/bmid_cerna-carodejnice-T9w-368607.jpg 4 478 111

Elloren Gardner je vnučkou poslední Černé čarodějnice Carnissy Gardner, která přemohla nepřátelské síly a uchránila lid před zničující válkou. Ale ačkoli je Elloren své babičce podobá jako vejce vejci, ve světě, kde jsou magické síly nade vše, nemá žádný vliv. Jejím celoživotním snem je stát se lékárnicí, a tak je šťastná, když je přijata na prestižní univerzitu Verpax. Ale brzy si uvědomí, že na univerzitě studují i zapřisáhlí nepřátele Gardneřanů a že tahle škola může být pěkně nebezpečným místem. A další hrozba je na obzoru a Elloren bude muset přijmout výzvu a navázat na dědictví své slavné babičky. Může však důvěřovat těm, které celý život nenávidí a bojí se jich?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

The Black Witch , 2017

juliesze
17.08.2020 4 z 5

Možná jsem přehnaně kritická. Chápu, že je to navození nového světa, popisné scény, vysvětlení. Trošku z toho cítím ten young adult, když si říkám, že trošku prodospělení hlavních hrdinů by nemuselo být špatné. Autorka má obrovskou představivost. Co se mi líbilo nejvíc je to prozření hlavní hrdinky, že svět není pouze černobílý a že i v nepředpokládaných chvílích se dá bojovat s vlastním společenským očekáváním, principy a pravidly. Nejvíce mě zaráží, že v angličnitě již vyšlo 5 knih z této série a my se teprve setkáváme s druhou knihou, která teď nedávno vyšla.

Netti
10.08.2020 5 z 5

Tak tohle bylo parádní počteníčko! Děj svištěl úžasným tempem, bez jakýchkoliv zdlouhavých pasáží... Stále se něco zajímavého dělo, sympatické postavy, krásně vymyšlený svět plus mapa jako třešnička na dortu ;-) WOW efekty taky nechyběly... Není co dodat, doporučuji a běžím pro pokračování ;-)

AngieWood
06.07.2020 5 z 5

Knihu jsem si naprosto zamilovala, všem doporučuji a teď jen čekám na termín vydání další přeložené knihy, 10.8 :)

Ikral
30.06.2020 4 z 5

Moc se my líbila a doufám v pokračování konec tomu nasvědčuje je otevřený

Janetg
20.06.2020 5 z 5

Myšlenka knihy mě nijak nezaujala, koupeno pouze kvůli kladnému hodnocení. A rozhodně nelituji! Krásně napsané, srozumitelné, kouzelné, v každé kapitole se něco děje, neobsahuje zbytečně dlouhé odstavce, prostě nádhera! Během čtení moje představivost neměla hranice, takhle přesně má kniha fantasy vypadat. Dovolím si říct, že asi nejlepší kniha co jsem četla. A to je teprve začátek, tak šup druhý díl, ale okamžitě! :)

LilianaFalcon
14.06.2020 4 z 5

Ze začátku jsem moc nechápala, proč má knížka tak vysoká hodnocení. Hlavní hrdinka mi přišla natvrdlá, naivní a lezla mi na nervy.
Jenže ono se to tak nějak rozjelo, bavilo mě to víc a víc a byla jsem čím dál tím víc zvědavá, jak to všechno dopadne :-)
Jen bacha, je to vážně pro mladší čtenářky. Žádné Dvory trnů a růží nečekejte.

Plameňák754
14.06.2020 5 z 5

Kniha je skvělá, hned ze začátku mě pohltila a moc se těším na další díl ;-)

VendelinkaC
04.06.2020 5 z 5

Kniha mě překvapila, četla se opravdu jedním dechem. Bavil mě jednak fantasy svět s množstvím magických bytostí, jednak to, jak se hl.hrdinka postupně vypořádávala s předsudky vůči jiným rasám, diskriminací, šikanou vůči ní samé. Děj pozvolný, neuspěchaný. Přesto velmi čtivý. No ale ten konec?? Kdy že bude další díl? :D ...doufám, že bude!

Arianne
19.05.2020 3 z 5

Uf, tohle jsem dočetla jen s velkým sebezapřením. Čekala jsem fantasy. Nejen postavami, ale především akcí. Tři hvězdy dávám za zajímavý nápad. Také za řešení rasové otázky a vzájemné tolerance, které je dnes velmi aktuální.
Jinak jsem se ale nudila. Pořád jsem čekala, že se NĚCO stane. Nechci příliš prozrazovat, ale Ellorenina naivita mě neskutečně rozčilovala, pořád jsem si říkala "tak už, teď už se její moc projeví" a nic. V závěru jsme se nějaké zábavy dočkali, ale těch X stovek stránek před tím bylo utrpení.
Jestli vyjde další díl, přečtu si ho už jen ze zvědavosti, zda se konečně NĚCO stane. Jestli nevyjde, určitě to přežiju.

Nina291
03.05.2020 5 z 5

Další díly už jsou napsané, je mi záhadou proč ještě nejsou k mání tady u nás ????

Coatclicue
03.05.2020 5 z 5

Původně jsem myslela, že je to jednodilovka, takže teď hurá na čekání, kdy si mohu pořídit další díl...

Papája88
02.05.2020 5 z 5

Pět hvězd rozhodně nestačí! Málokdy se stane, že by mě nějaký příběh tak pohltil, ale od téhle knihy jsem se nemohla odtrhnout. Přečteno za den a půl a zoufale teď budu vyhlížet další díly.

Nelly
30.04.2020 5 z 5

Jedním slovem - úžasné. Kniha mne pohltila jak za doby čtení Harryho Pottera (i se mu v něčem podobá). Pestře vykreslený fantasy svět s mnoha postavami, které si zamilujete a přejete si pro ně šťastný konec. Moc oceňuji, že tuto knížku mohu s klidným svědomím předat i mladším čtenářkám (je bez zbytečně erotizovaných scén, jak je tomu třeba u Maasové, i povinně vložených gay postav, jak je to poslední dobou u Clareové) - prostě pro mne zatím knížka roku, i pro hlubší poselství, které si s sebou nese. Už teď se nemohu dočkat dalšího dílu...

Kasana
29.04.2020 5 z 5

Už hodně dlouho jsem nečetla nic tak dobrého. Nejsem si jistá, zda by to ještě měla být YA, tohle se dost nebezpečně blíží k fantasy.

Byla jsem skeptická, když jsem si ji kupovala, ale teď ji mám přečtenou už čtyřikrát a pořád mě baví. Ten začátek je trochu nudnější a prvních sto stránek se nic zajímavého nestane, to až zhruba do příjezdu na univerzitu. Samotný děj, příběh, je zamotanější, pokud ho zrovna čtete, ale s odstupem si všimnete, že je strašně předvídatelný. Jak to sakra ta autorka udělala?

Strašně se mi líbí, že je to celé o diskriminaci a předsudcích a hlavně, že je zpočátku má i hlavní hrdinka. Postupně s ní měníte názor a ... bože, to je super! Taky se mi líbí, jak je každá postava jedinečná, prakticky si každou důležitější zamilujete a chápete, proč se tak chová. Ty postavy jsou dobře popsané, pokud jim je věnován prostor (některé jsou jen zmíněné na konci a nemáte čas si k nim udělat názor, ale v druhém díle se to pro ně zlepší).

Jako ano, je tu to, že hlavní hrdinka je (asi) OP jako blázen, ale tady mi to nevadí. Je to čtivý, napínavý, nic není jen tak zadarmo ... tahle kniha mě donutila si začít číst dopředu v angličtině a mohu říct, že jestli se vám aspoň trochu líbil tenhle díl, tak to počkejte na ten druhý. Tam je to napínavý už od první kapitoly.

Nelča560
19.04.2020 5 z 5

Jedním slovem WOW. Svět který autorka vytvořila je úžasný a hlavní postavy jsem si oblíbila. Skvělá fantasy doporučuji a nemůžu dočkat pokračování:)

AAAMarket
14.04.2020 4 z 5

Začátek knihy není tak strhující, jak jsem čekala. Když však Elloren vnučka ČERNÉ ČARODĚJKY začne žít po svém tak se od knihy nejde odtrhnout.

Eliot455
11.04.2020 5 z 5

První díl je skvělý. Trochu pomalý rozjezd, ale příběh začíná nabírat tempo ve školním prostředí. Hlavní hrdinka se tam seznamuje se studenty, jenž zastupují odlišné rasy. Přestože vyrůstala v prostředí, kde byla ovlivňována nejen lidmi, ale i náboženstvím, které diskriminovalo ostatní příslušníky ras, na ni se ani jedno z toho nijak zvlášť nepodepsalo. Hlavní hrdinka je milá a velice naivní, až do svých sedmnácti let neměla sebemenší tušení v jaké společnosti žije a jakých zvěrstev se její rasa dopustila na těch ostatních. Stává se terčem šikany ze strany ostatních spolužáků, kteří v ní vidí jen další chladnou sebestřednou Gardneriánku, která je navíc věrnou kopií své babičky Carnissy Gardnerer, velké Černé čarodějky, která "osvobodila" gardneriánský lid. Avšak ne všichni ji chtějí ublížit, objeví se i tací, kteří ji nabídnou pomocnou ruku a později se z nich stanou dobří přátelé. Elloreninu pozornost navíc upoutá obzvláště hezký a okouzlující kelt Yvan, který před všemi ostatními skrývá jakési tajemství. Elloren postupně odkrývá pravdu o původu svého lidu a přichází s možným řešením, jak zachránit své přátelé před blížícím se nebezpečím v jehož čele nestojí nikdo jiný než Marcus Vogel, jehož moc každým dnem roste.
***SPOILER***
Již od samého začátku čtenáři vědí, že další Černou čarodějkou není nikdo jiný než Elloren, která se má podle proroctví utkat s Ikaralem jenž se narodil její kamarádce Sage. Nicméně otázkou zůstává, proč Sage dala onu Bílou hůlku právě Elloren. Skutečně je Ren schopná zabít nevinné dítě a nebo je to všechno vlastně jinak?
Druhý díl je rozhodně lepší než ten první. Je nabitý akcí již od samého začátku až do úplného konce. Elloren se přidává na stranu hnutí odporu, ve kterém figurují její profesoři. Nyní už zná celou pravdu o praktikách svého lidu a navíc má neblahé tušení co je v následujících dnech čeká. Se svými přáteli plánuje osvobodit Selkii, které jsou vězněné a zneužívané Gardeneriánským lidem, zanedlouho je totiž všechny čeká poprava, kterou prosadila Vyvian Damon. Chladnokrevná vypočítává tetička, která se i nadále snaží nechat zasvětit Elloren s Lukasem Greyem, aby dosáhla toho, že na svět přijde další mocná Černá čarodějka se skvělou genovou kombinací. (Musím uznat, že Lukas je vskutku zajímavá postava, u které jeden nikdy neví). V pozadí těchto událostí se rozvíjí vztah hlavní představitelky s mladým Keltem Yvanem. Společně se vydají vyhledat pomoct do Keltanie, kde žije jeho matka a přátelé zesnulého otce. (Upřímně, tahle část mě bavila asi nejvíce, protože tam bylo několik vtipných okamžiků). Posléze se skupina studentů pokusí navázat kontakt s kmenem amazonských bojovnic, které by pro ně mohly být silným spojencem. Úkol je totiž jasný, všichni musí co nejdříve pryč, protože jsou ve smrtelném nebezpečí. Příběh je velmi čtivý, plný nečekaných zvratů a konec je pro mě jednoznačně působivější než tomu bylo u prvního dílu. Otázkou je, jak to všechno dopadne, zda si Elloren zvolí cestu jakou si zvolila její matka a dá šanci Lukasovi nebo bude její láska k Yvanovi silnější.

AloneJane
18.03.2020 5 z 5

Popravdě knihu jsem četla až na druhý pokus, poprvé jsem na ni asi neměla tu správnou náladu. Nakonec jsem jí dala další šanci a jsem vcelku ráda, ačkoliv musím uznat, že hlavní postava mi v určité chvíli přišla až neskutečně naivní což bylo otravné, stejně tak předvídatelnost vývoje co se týče jejich přátel. Konec mě mile překvapil ačkoliv mě zamrzelo, že to bylo uťaté před plesem. Tak si holt počkám na pokračování...

Terka18
07.03.2020 5 z 5

Na knihu jsem se těšila a potřebovala bych další díl, protože ten konec je teda super. Upřímně mě kniha začala pořádně bavit od toho co se příběh odehrává na univerzitě. Od této doby to bylo něco úžasného a prostě jsem musela číst dál a dál, abych věděla jak to se všemi dopadne.

knihomol633
27.02.2020 5 z 5

Kniha mě příjemně překvapila. Rychle se četla a příběh odsýpal. Je to nádherné fantasy.

draci magie čarodějnice pro dívky čarodějky

Laurie Forest
americká