Železný meč a zlatá ratolest

od:


KoupitKoupit eknihu

Tisíciletá epopej Anny Bauerové z pradávné historie Kronika země Bójů pokračuje knihou Železný meč a zlatá ratolest. Jsou to tři příběhy o lásce a válce. První se odehrává na začátku markomanských válek, kdy římské legie na severní hranici impéria zdecimoval mor. Kmeny žijící ve středu Evropy překročily Dunaj. Císař Marcus Aurelius od začátku této dlouhé nerozhodné války usiloval o vytvoření nové římské provincie na území Čech a Moravy, která by se stala zárukou míru a rozkvětu celého podunají. Při svých cestách hraničními horami na jihu Čech poznal krásnou Královnu havranů, podle které je nazván druhý příběh knihy. Tato dívka ze starého keltského rodu se stala Markovou vytouženou láskou S ní, daleko od úkladů a závisti Říma, byl šťastný. Zda se však Markovi podařilo nastolit mír a jakou roli v tom sehrál císařův syn Commodus, to prozradí Královna havranů až na konci svého vyprávění. Také třetí příběh se odehrává v době ničivých válek, kdy největším postrachem Evropy byl Attila, Bič Boží. Území Čech bylo tehdy jedním z mála míst, kde nezuřila nejkrutější válka a kde lidé nacházeli útočiště pro svojí lásku a štěstí. Přesto právě odtud se vydá mladá dívka Otra až k řece Sekvaně, kde žije kmen Parisiů, aby našla svého zrádného milence, a setká se s ním za okolností naprosto nečekaných…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33362/zelezny-mec-a-zlata--33362.jpg 4.613
Série:

Kronika země Bójů (2.)

Žánr:
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Šulc a spol.
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
vincek1
21.02.2018

Souhlasím s názorem čtenáře tenax. Kniha se mi pěkně četla a zase o kousek posunula mé znalosti o našich předcích z dávných věků. Je asi opravdu dosti náročné psát příběh z doby o které se tak málo zachovalo. Na druhou stranu, autorka mohla popustit uzdu své fantazii a vykouzlit pěkný příběh. Nesmím si, ale opět trochu rýpnout, protože se mi zdálo, že občas té lásky bylo až moc. Ostatně to i p. Vaňková to má ve svých knihách v hojné míře, snad si zvyknu.

tenax
14.09.2013

Opět zajímavé čtení, stejně jako první díl Kroniky země Bójů. Dokonce bych řekl, že ještě napínavější. A přitom vychází ze současných znalostí o tomto období, kterých není mnoho, takže je to i velice informativní četba.