Tajomstvo tety Lucindy

Tri obyčajné deti Jared, Simon a Mallory Graceovci vstúpili do iného sveta - a pritom neodišli z tohto! Dvojica talentovaných autorov Tony DiTerlizzi a Holly Blacková riskovala všetko, aby ich pozoruhodné rozprávanie uzrelo svetlo sveta. Päť kníh - jedno vzrušujúce dobrodružstvo - Kroniky rodu Spiderwickovcov!

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95417/kronika-rodu-spiderw-95417.jpg 4.3169

Kronika rodu Spiderwicků 3.

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Ikar (SK)

Lucinda's secret, 2004

Kniha Tajomstvo tety Lucindy

trudoš

Podobně jako u předchozích dvou dílů, i u tohoto mám pocit spíše jedné kapitoly většího celku, než plnohodnotné knihy. Ale pravdou je, že tentokrát se děj někam skutečně posouvá a vedle náznaků přicházejí také konkrétní informace, jež naznačují další možný vývoj. Přesto nemůžu říct, že by mě to bůhvíjak bavilo, protože si pragmaticky uvědomuji, kolik by si toho ještě zasloužilo odehrát a jak málo prostoru k tomu zbývá. Skepticky tudíž vyhlížím napůl otevřený konec celé série, a budu moc rád, když mě Holly Blacková a Tony DiTerlizzi vyvedou z omylu. Co si ale ke svému zděšení užívám čím dál tím víc, je neustálé hašteření dětí mezi sebou. Z vlastní zkušenosti totiž vím, že to mnohem lépe koresponduje s reálným životem, než třeba idealizovaní hrdinové Letopisů Narnie pana C. S. Lewise. Jenže jak je to zábavné, tak je to stejnou měrou otravné, vzhledem k tomu že na tom autoři staví většinu zvratů.
Ilustrace jinak opět parádní, až bych klidně přivítal víc obrázků na úkor samotného textu.

NerZhul

Oproti předchozím dvou dílům trochu slabší a nudnější, jednoznačně se mi ale líbila pasáž s tetou Lucindou a mrzí mě že nebyla delší :D

Mistr119
07.07.2017

Z téhle knihy si pamatuju i extra děj a i to, že vše nenormální věda odsoudí jako "nemocné"... :-/

Smrtka92
31.03.2015

Zajmavé pokračování a přibývání záhad

knihomolka01
02.11.2014

Trochu slabší díl, ale jinak moc pěkné.:D

Karoli282
15.08.2014

Super díl, dneska první tři díly přečtené, teď se chystám na 4.:D.

lucie.8
23.06.2014

Povedená kniha.

LucieRej
08.06.2013

Tento díl je trochu slabší co se týká akčních chvílí ale za to je plný nových odhalení. Těším se na další díl.

Autoři knihy

Tony DiTerlizzi