Tajemství tety Lucindy

Tajemství tety Lucindy https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2738/bmid_tajemstvi-tety-lucindy-fY7-2738.jpg 4 227 9

Sourozenci Graceovi se s maminkou přestěhovali do polorozpadlého domu rodu Spiderwicků a nestačí se divit. Sotva na půdě objeví deník strýčka Arthura, který je plný postřehů o nadpřirozených silách, překvapí je domácí skřítek Náprstníček. A sotva se vypořádají s bandou skřetů, která si přišla pro strýčkovy zápisky, je na obzoru další malér: kniha je fuč! Sourozenci Graceovi tedy navštíví tetu Lucindu ... Pokračování napínavého příběhu pro čtenáře od devíti let je plný napětí, tajemných kouzel i humoru.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Lucinda's secret , 2004

1259
04.12.2021 5 z 5

Je vidět, ze v každý rodině je nějaký ten blázen a Jaredovo tetička není výjimka.

trudoš
15.06.2019 3 z 5

Podobně jako u předchozích dvou dílů, i u tohoto mám pocit spíše jedné kapitoly většího celku, než plnohodnotné knihy. Ale pravdou je, že tentokrát se děj někam skutečně posouvá a vedle náznaků přicházejí také konkrétní informace, jež naznačují další možný vývoj. Přesto nemůžu říct, že by mě to bůhvíjak bavilo, protože si pragmaticky uvědomuji, kolik by si toho ještě zasloužilo odehrát a jak málo prostoru k tomu zbývá. Skepticky tudíž vyhlížím napůl otevřený konec celé série, a budu moc rád, když mě Holly Blacková a Tony DiTerlizzi vyvedou z omylu. Co si ale ke svému zděšení užívám čím dál tím víc, je neustálé hašteření dětí mezi sebou. Z vlastní zkušenosti totiž vím, že to mnohem lépe koresponduje s reálným životem, než třeba idealizovaní hrdinové Letopisů Narnie pana C. S. Lewise. Jenže jak je to zábavné, tak je to stejnou měrou otravné, vzhledem k tomu že na tom autoři staví většinu zvratů.
Ilustrace jinak opět parádní, až bych klidně přivítal víc obrázků na úkor samotného textu.

Mistr119
07.07.2017 5 z 5

Z téhle knihy si pamatuju i extra děj a i to, že vše nenormální věda odsoudí jako "nemocné"... :-/

Smrtka92
31.03.2015

Zajmavé pokračování a přibývání záhad

knihomolka01
02.11.2014 4 z 5

Trochu slabší díl, ale jinak moc pěkné.:D

Karoli282
15.08.2014 5 z 5

Super díl, dneska první tři díly přečtené, teď se chystám na 4.:D.

lucie.8
23.06.2014 5 z 5

Povedená kniha.

BooksLucyKing
08.06.2013 4 z 5

Tento díl je trochu slabší co se týká akčních chvílí ale za to je plný nových odhalení. Těším se na další díl.

Eneo
02.08.2012 4 z 5

Samotná teta mi moc sympatická nebyla, ale pokračování hezké.

Autoři knihy

Tony DiTerlizzi