Mulgarath sa hnevá

Mulgarath sa hnevá https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95422/bmid_mulgarath-sa-hneva-2sl-95422.png 4 206 13

Tri obyčajné deti Jared, Simon a Mallory Graceovci vstúpili do iného sveta - a pritom neodišli z tohto! Dvojica talentovaných autorov Tony DiTerlizzi a Holly Blacková riskovala všetko, aby ich pozoruhodné rozprávanie uzrelo svetlo sveta. Päť kníh - jedno vzrušujúce dobrodružstvo - Kroniky rodu Spiderwickovcov!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

The Wrath of Mulgarath , 2004

niki-chan
08.03.2022 4 z 5

Mně se celá série moc líbila (včetně toho všeho, co ve filmu nebylo). Pravda, že vyvrcholení si hodně čtenářů mohlo představovat jinak, ale za mě spokojenost.

1259
04.12.2021 5 z 5

Tak poslední knížka dočtená. Ještě aby ne, když příběhy jsou krátký, ale za to jsou naprosto super. Zvlášť tady ten poslední díl.

trudoš
26.10.2019 3 z 5

Zklamání. Kdyby nešlo o vyvrcholení série, mávnu nad tím rukou, ale očekávání od závěru celé Kroniky rodu Spiderwicků byla přeci jen trochu jinačejší. To i jednotlivé díly předvedly dramatičtější konce. Třebaže zde dojde ke konfrontaci s padouchy, důvody všeho toho předchozího oddalování vlastně moc jasné nejsou. Výsledek mě akorát utvrdil v přesvědčení, že pentalogie mohla vyjít v jedné knize a dějová osnova by potom působila mnohem konzistentněji. Totiž, ačkoliv jsou ilustrace Tonyho DiTerlizziho naprosto famózní a morální ponaučení předkládané Holly Blackovou v mezích zákona, nic víc v tom jinak není. Samotný finální zvrat je sice zábavný a nečekaný, připomíná však výsek z nějaké pohádky, předělaný do krátkého skeče. Ostatně, proč ne, ale působilo to na mě dojmem, že si autoři prostě jen chtěli zjednodušit práci a vyhnout se plnohodnotnému souboji, který by si ovšem čtenář, hrdinové i protivníci po těch pěti knihách rozhodně zasloužili. Že by jej nabízela následující trilogie?

smardice
06.08.2019 5 z 5

Super vyvedená série pro děti.

mysik612
22.03.2019 4 z 5

Ten konec byl docela překvapivý

Jarmila97
29.12.2018 5 z 5

Skvělá serie knih příběh mě hrozně uchvatila už se těším na druhou sérii doporučuji přečíst při dlouhých zimních večer je to jednoduché odpočinkove čtení :)

Mistr119
07.07.2017 4 z 5

Fantasy konec jak má být, dobro vítězí nad zlem a to ne velkým soubojem, ale úplně malinkým gestem či činem. :)

Suziella
15.06.2017 5 z 5

Shrnu celou sérii do prvního a posledního dílu.
Byla jsem okouzlena. Ilustrace, nápaditost, rozmanitost.. Úžasné. Celou sérii jsem četla společně s Klíčem.. nedílná součást, která Kroniku Spiderwicků skvěle doplní a ještě o pár chvilek čtení prodlouží. Doporučuji nejen dětem, ale určitě i dospělým.. upustit uzdu fantazii neškodí :)

Smrtka92
16.04.2015

Překvapivý osud knihy k závěru a docela i smutné rozloučení v rodině Spiderwicků fakt překvapilo.

knihomolka01
02.11.2014 4 z 5

Pěkný díl, ale ten konec se mi zdál příliš uspěchaný.:)

Karoli282
26.08.2014 5 z 5

Sice se mi první 2 díly líbily nejvíc, ale i tenhle díl je povedený.

BooksLucyKing
08.06.2013 5 z 5

Tak poslední díl byl bezvadný, vrátila se do něj akce, která v dvouch dílech předtím trochu chyběla, bylo to napínavé a zábavné. Četlo se to jedna radost.

narwal
23.03.2013 3 z 5

Líbilo se mi to ale lepší je první díl. A mohly by spojit všech pět dílu spojit. Ale jinak dobré :-)