Kronika rodu Spiderwickovcov 5. Mulgarath sa hnevá

Tri obyčajné deti Jared, Simon a Mallory Graceovci vstúpili do iného sveta - a pritom neodišli z tohto! Dvojica talentovaných autorov Tony DiTerlizzi a Holly Blacková riskovala všetko, aby ich pozoruhodné rozprávanie uzrelo svetlo sveta. Päť kníh - jedno vzrušujúce dobrodružstvo - Kroniky rodu Spiderwickovcov!

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95422/kronika-rodu-spiderwickovcov-5-mulgarath-sa-hneva-95422.jpg 4.3153

Kronika rodu Spiderwicků 5.

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Ikar (SK)

The Spiderwick Chronicles V: The Wrath of Mulgarath, 2004

Kniha Kronika rodu Spiderwickovcov 5. Mulgarath sa hnevá

trudoš

Zklamání. Kdyby nešlo o vyvrcholení série, mávnu nad tím rukou, ale očekávání od závěru celé Kroniky rodu Spiderwicků byla přeci jen trochu jinačejší. To i jednotlivé díly předvedly dramatičtější konce. Třebaže zde dojde ke konfrontaci s padouchy, důvody všeho toho předchozího oddalování vlastně moc jasné nejsou. Výsledek mě akorát utvrdil v přesvědčení, že pentalogie mohla vyjít v jedné knize a dějová osnova by potom působila mnohem konzistentněji. Totiž, ačkoliv jsou ilustrace Tonyho DiTerlizziho naprosto famózní a morální ponaučení předkládané Holly Blackovou v mezích zákona, nic víc v tom jinak není. Samotný finální zvrat je sice zábavný a nečekaný, připomíná však výsek z nějaké pohádky, předělaný do krátkého skeče. Ostatně, proč ne, ale působilo to na mě dojmem, že si autoři prostě jen chtěli zjednodušit práci a vyhnout se plnohodnotnému souboji, který by si ovšem čtenář, hrdinové i protivníci po těch pěti knihách rozhodně zasloužili. Že by jej nabízela následující trilogie?

smardice

Super vyvedená série pro děti.

mysik612

Ten konec byl docela překvapivý :-), nečekala jsem, že Mulgarath, kterého nevyvede z míry ani horda trpaslíků, se nechá sežrat hejkalem

NerZhul

Hezké vyvrcholení příběhu, oproti filmu je výrazně lepší a rozhodnutí Arthura mi přijde lepší než jaké bylo ve filmu, možná si časem přečtu i další z knížek této série :)

Jarmila97
29.12.2018

Skvělá serie knih příběh mě hrozně uchvatila už se těším na druhou sérii doporučuji přečíst při dlouhých zimních večer je to jednoduché odpočinkove čtení :)

Mistr119
07.07.2017

Fantasy konec jak má být, dobro vítězí nad zlem a to ne velkým soubojem, ale úplně malinkým gestem či činem. :)

Suziella
15.06.2017

Shrnu celou sérii do prvního a posledního dílu.
Byla jsem okouzlena. Ilustrace, nápaditost, rozmanitost.. Úžasné. Celou sérii jsem četla společně s Klíčem.. nedílná součást, která Kroniku Spiderwicků skvěle doplní a ještě o pár chvilek čtení prodlouží. Doporučuji nejen dětem, ale určitě i dospělým.. upustit uzdu fantazii neškodí :)

Smrtka92
16.04.2015

Překvapivý osud knihy k závěru a docela i smutné rozloučení v rodině Spiderwicků fakt překvapilo.

Autoři knihy

Tony DiTerlizzi