Železný strom

Železný strom https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95419/bmid_zelezny-strom-LW3-95419.png 4 215 9

Tri obyčajné deti Jared, Simon a Mallory Graceovci vstúpili do iného sveta - a pritom neodišli z tohto! Dvojica talentovaných autorov Tony DiTerlizzi a Holly Blacková riskovala všetko, aby ich pozoruhodné rozprávanie uzrelo svetlo sveta. Päť kníh - jedno vzrušujúce dobrodružstvo - Kroniky rodu Spiderwickovcov!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

The Ironwood Tree , 2004

NerZhul
26.02.2024 4 z 5

(SPOILER) V knize je asi nejhorší trpasličí řeč jakou jsem kdy četl, každá věta chtěla víckrát přečíst než jsem pochopil co daný trpaslík říká.

1259
04.12.2021 5 z 5

Tak to, co se právě v knížce odehrálo mě celkem dost zarazilo a překvapilo zároveň.

trudoš
04.08.2019 4 z 5

Mnohem akčnější než předchozí díl, především díky blížícímu se závěru, přičemž tentokrát si autoři neberou servítky a to i v rámci literatury pro dospělé. Nadále však kniha připomíná spíš jen kapitolu z většího celku, než plnohodnotnou epizodu a nebýt fantastických ilustrací Tonyho DiTerlizziho, asi bych takovým nadšením neoplýval. Ovšem jako román pro začínající čtenáře perfektní, je to kouzelné, napínavé i zábavné. A hlavně krátké. Holly Blacková zkrátka evidentně ví, co dělá. Snad jen že ústřední trojice sourozenců se k sobě občas chová vážně pitomě. Ale to už je myslím úděl všech sourozeneckých partií - kdo v mládí nezažil nebo nemá děti vlastní, nemá šanci pochopit.
Strom ze železa je plný zásadních zvratů, které sice ještě nic pořádně neosvětlí, ale popoženou události k finálnímu střetu kroky přímo sedmimílovými. Rozhodně jsem tedy zvědav, jakým způsobem hodlají spolutvůrci v průběhu posledního dílu všechny načrtnuté linie uzavřít, když jim samotná rozehrávka trvala tak dlouho.

Mistr119
07.07.2017 4 z 5

Série pomalu vrcholí... :)

Smrtka92
07.04.2015

Je super taková před závěrenečná kniha jsem zvědavá fakt na závěr

knihomolka01
02.11.2014 5 z 5

Zas další krásný díl, ale musím se přiznat že to trpasličí šišlání mi šlo fakt na nervy.:D

Karoli282
16.08.2014 4 z 5

Povedená kniha, ale předchozí díly mě zaujaly víc.

BooksLucyKing
08.06.2013 4 z 5

Teda rozumět těm šišlavým trpaslíkům to bylo něco :D Ale jinak opět povedený příběh. A opět škoda, že je to vždy tak krátké.

Eneo
02.08.2012 4 z 5

Přijde mi, že to postupem dalších knih trochu ztrácí na kvalitě... Je to velice čtivé, ale s prvním dílem to moc nechci srovnávat.

Autoři knihy

Tony DiTerlizzi