Nádherný zmatek

Nádherný zmatek https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117817/bmid_nadherny-zmatek-OFS-117817.jpg 4 338 38

Ethan Wate si myslel, že si už zvykl na podivné, nemožné události, které se poslední dobou dějí v jeho rodném Gatlinu, jižanském zapadákově. Jenže teď, když se Ethan a Lena vrátili domů, slova podivné a nemožné získala úplně nový význam. Gatlin sužují záplavy kobylek, rekordní horka a pustošivé bouře, zatímco se Ethan s Lenou snaží pochopit důsledky Lenina zásadního rozhodnutí. A s ubíhajícím časem začíná být jasná jediná otázka: Co – nebo koho – je třeba obětovat pro záchranu Gatlinu?... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

Beautiful chaos , 2011

roman9276
15.11.2023 4 z 5

Když jsem tuto sérii četl před deseti lety, tak jsem to miloval. Ale starším okem je to pro mě přece jen slabší. Příběh se nám někam posouvá, konec je napínavý jako vždy, ale je to fantasy a trochu mi tady to fantasy začíná chybět. Místy se plácáme od ničeho k ničemu, kouzel je tu také pomálu. Lena mě místy začíná štvát, ale o to víc mě baví Ridley.

JointlieKat94
16.09.2022 5 z 5

Já to asi miluju!

Stalo se mi teda to, co ještě nikdy ne a to.. že jsem před dovčou dočetla díl druhý, zapsala jsem si ho.. uklidila jsem si ho.. vyndala jsem díl třetí a jela jsem na 10 dní pryč. Za prvé mi to moc chybělo, fakt jsem si jí měla vzít s sebou.. a za druhé jsem já blběna, po tý dovče, tu vytaženou knihu uklidila a vyndala si díl čtvrtý.. jo. Došlo mi to až v práci, po přečtení 70. stránky, že se někde stala chyba a že bych si jako nepamatovala, co se ve druhém díle stalo? Takže jsem věděla, co DŮLEŽITÉHO se stalo na konci třetího dílu. Blběna, jak říkám.

Každopádně, díl třetí jsem úspěšně zdolala a opravdu se mi moc líbil. Byla tady spousta akce, v Gatlinu se začínají dít opravdu zvláštní věci. Všechno a všichni se začínají měnit.
Už jsem si stihla zamilovat většinu postav. Vlastně se tu i vysvětluje minulost jednoho Zaklínače, a jednoho Obojího a Všeho. (To jsem tajná, co?:D)

Prostě tedy super povedenej díl a na konci i ne jedna slzička ukápla. :)

Teď tedy pokračuji v tom rozečteném díle čtvrtém. :)

Tess.96
24.10.2020 1 z 5

Nuda, nuda, nuda. První díl byl z celé série nejlepší, druhý a třetí už je zbytečným a ukecaným magnetem na peníze. Dokázala bych si představit, že by se celá tahle série dala zkrátit do dvou, maximálně tří knih. Nádherný zmatek sice hezky vysvětluje minulost, ale jinak je zbytečný a nudný. Vůbec mě to nebavilo.

Purple7
16.07.2018 2 z 5

Polovinu knihy jsem se nechytala - buď byla o ničem, nebo totálně chaotická. Opravdu "zmatek" a krásně mé pocity vystihl i název poslední kapitoly. "Konečně" dočteno, to bylo ale utrpení....

knihomolka13
19.06.2018 4 z 5

Další úžasné pokračování. Docela se těším na vyvrcholení.

kkesskka
31.05.2018 4 z 5

V tom to díle se toho opravdu stalo úplně nejvíc. Bavil mě hned, jak jsem to začala číst... . Ve chvíli, kdy Ethan pochopil, že se má obětovat on mi každou chvíli až tekly slzy, třeba jak se loučil se všemi.

ivedoo
07.05.2018 5 z 5

3. díl se mi zatím líbil nejvíc :) Opravdu jsem pár věcí nečekala a hodně mne překvapily, knížku jsem měla za 2 dny přečtenou :)

baru_lienka
17.03.2018 3 z 5

Jak vidíte v názvu- je to zmatek. Knihu jsem četla s delším časovým odstupem od druhého dílu a musím se přiznat, že jsem se ztrácela. Obdivuji fantazii obou autorek, ale na mě toho bylo trochu moc- tím však nechci říct, že to nebylo úplně epické!!

deedulka
19.10.2017 2 z 5

Tak tenhle díl mne už hodně nebavil. Nic moc se tam vlastně neděje, jen všichni pořád achují a dumají nad pocity. Hrozně se to celé vleklo a ve výsledku to byla jenom vata, protože za celou knihu se k ničemu pořádnému nedobrali. Do posledního dílu se ještě pustím a budu doufat, že tímhle prázdným povídáním chtěli jen natáhnout prodej a oddálit napínavý závěr.

Lucik100
12.07.2017 5 z 5

Tento díl se mi velmi líbil. Druhý jsem ani nedočetla a myslela jsem si, že další díly číst už nebudu, ale nakonec jsem zkusila až třetí a ten příjemně překvapil.

Mark.
19.06.2016 4 z 5

Rozhodně více akce a zajímavější. Ale ty výrazy. Je mi jasné, že spisovatelky chtěly zaujmout, ale měla jsem tendenci je pořád opravovat.

jolca-jolly0953
12.03.2016 5 z 5

Krása :-)

DK197
09.11.2015 4 z 5

Pořád mi zápletka přijde originální a hlavně jsem se zamilovala do těch postav. A to tak moc, že poslední díl přečtu, i kdyby z toho časem vznikla pořádná blbost. :-) Konečně šlo hlavně o Ethana a né o Lenu! Doufala jsem, že se dočkám. :-)

elyonka9643
12.08.2015 3 z 5

Docela už se těším, až to celé skončí. Díl je na stejné úrovní jako oba předchozí. Začátek se vleče a na konci je to samá akce.

Mirka_chan
01.07.2015

Cože? ! :-D tohle jsem nečekala. Jeden jenž jsou dva to my bylo jasný že to bude on, ale prostě jsem tomu nemohla uvěřit. Úplně skvělý! !

Anet96
06.05.2015 4 z 5

Docela slabší než ostatní, ale dalo se to přečíst. Sérii rozhodně dočtu.

RecycledCarrey
01.03.2015 4 z 5

Kniha rozhodně byla lepší, jak ty předešlé - což jak koukám, si myslí většina. ALE - začátek knihy je opět rekapitulace toho, co se stalo v předešlých knihách - ne opravdu mě nebaví znovu číst něco, co už jsem četla, čtu novou knihu a ne, nečetla bych třetí díl, kdybych nečetla i ty předešlé dvě, takže takovéhle rozsáhlé rekapitulace jsou naprosto zbytečné. Opět je tam spoustu nepodstatných věcí, za mě bláboly, kterými se jen snaží vyplnit knihu, aby neměla tak o sto stránek méně. Ale jinak příběh už byl poutavý, bavil mě, takže nakonec i přes mínusy, které jsem musela vytknout dávám 4 hvězdičky.

maca5449
16.12.2014 3 z 5

Líbil se mi konec. Nevěřila jsem autorce, že by byla dost odvážná a napsala taky konečně nějakej príma zvrat. Bohužel zbytek knihy je ten samý styl, který byl u předchozích knih. Neuvěřitelná rozvleklost, tlachání o ničem, nuda nuda nuda. S tím "koncem světa" v Gatlinu měla celkem dobrý nápad a ani mi nepřišlo, že by to totálně zazdila jako ostatní "krize" v předchozích dílech.

muchomurka
26.09.2014 3 z 5

Zatím nejhorší ze všech dílů. Byl neskutečně rozvláčný, ukecaný, ale vlastně nic neříkal. Chyběl mi zde i humor, který byl ve druhém díle. Hodně mě překvapila změna povahy u Linka, vůbec se mi nelíbila, jeho nadhled jak kdyby zmizel. Nedokázala jsem taky pochopit, proč se s Ridley k sobě chovají, jak se chovají. To nedávalo smysl. A Ridley je postava sama o sobě, je jako na houpačce, ale stejně jí a Linkovi fandím, i když se ukázalo, že je pořád mrcha (ať smrtelnice nebo ne). Je pravda, že jí to nikdo moc neusnadňoval, když přišla o své schopnosti, a také nemohla za to, že se stala temnou zaklínačkou, přesto jsem však doufala, že to bude lepší.
Celkově tady ty vztahy byly divoké, kolikrát takové zkratkovité, že jsem si říkala, že jsem snad musela přeskočit stránku.
Všichni tu stále bádali, byli zavření v archivu či knihovně, ale nikdo nic nezjistil. Jakto? Na přímé otázky se tu zásadně neodpovídalo, vždy do toho něco vlezlo, zasáhlo či dotyčný omítnul říct, co ví a jelo se znova. A je pravda, že některé věci jsem si domyslela podstatně dřív sama, což se mi většinou nestává.
A co ten konec??? Doufám, že 4. závěrečný díl bude lepší a bude stát za to.

teriiisekony
22.08.2014 4 z 5

Po prvním ani po druhém dílu jsem se na další nevrhala s vervou, ale teď se na 4. díl těším. Kniha nabrala překvapivý zvrat a skončila hodně napínavě :) Zatím nejlepší díl !

americká literatura sci-fi fantasy

Autoři knihy