Nádherné vykoupení

Nádherné vykoupení https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149901/kronika-prokletych-zaklinacu-nadher-5et-149901.jpg 4 291 39

Od osudového setkání na silnici číslo 9 nechce sedmnáctiletý Ethan Wate z jižanského městečka Gatlinu od života nic víc než prožívat první velkou lásku se spolužačkou Lenou Duchannesovou – Zaklínačkou ze starobylého rodu obdařeného nadpřirozenými schopnostmi. Řád věcí si však od něj nevyžádal nic menšího než spásu světa: pokud má napravit apokalyptické zmatky, jež s Lenou během dobrodružných potyček se světem Temnoty neúmyslně rozpoutali, musí skokem z vodárenské věže obětovat život a opustit všechny, které miluje. Ethan se tak vydává do míst, kde končí všichni Smrtelníci – ale jen málokomu se podaří vrátit se mezi živé. Na Onom světě se však dozvídá, že právě on patří k nemnohým, kteří by se o to mohli pokusit. Stránka v Zaklínačské kronice, jež předurčila jeho předčasnou smrt, byla totiž úmyslně pozměněna. Sotva se mladík dozví, že vytržením tohoto listu ze všemocné knihy osudu by měl šanci na návrat, neváhá ani vteřinu. Udělal by cokoli, jen aby mohl být zase se svou zbožňovanou Lenou, s rodinou a kamarády v úzkoprsém Gatlinu, odkud toužil odjakživa utéct… a teď se do něj vrací aspoň jako duch žádající o pomoc ty, kdo po něm truchlí. Jeho dívka, parta přátel i hospodyně Wateových Amma mezitím ve světě Smrtelníků dělají všechno proto, aby pochopili hrdinovy zašifrované vzkazy a zajistili mu vše, co pro vykoupení z podsvětí potřebuje. Díky jejich podpoře se mladík vydává na nebezpečnou pouť do Pevnosti Strážců, na níž ho podobně jako rytíře hledající svatý grál čekají těžké zkoušky: musí se přeplavit po řece mrtvých, projít kamenem, naklonit si dárkem Dveřníka, utkat se v labyrintu s nevyzpytatelnou stvůrou… a nakonec čelit mocnému Hlavnímu Strážci, který se v honbě za absolutní mocí nezastaví před ničím. Jenže Ethan je na cestě za novým životem – a zmoudřením – skálopevně odhodlán potvrdit pravdivost veršů z Šalomounovy Písně písní, podle nichž je láska silnější než smrt.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

Beautiful Redemption , 2011

roman9276
24.11.2023 4 z 5

Už jsem na to prostě starej. Kdysi jsem to miloval, ale jak má člověk více a více načteno, tak už je to bohužel slabší. Svět byl vystavěný dobře, ale už to bylo natahované a příběh se dal zpracovat jinak a lépe. Svět zaklínačů mám hodně rád, ale s odstupem času je to oproti jiným fantasy knihám slabota. Postavu Ethana jsem si oblíbil, ale celá ta teen romance mi nepřišla nějak moc uvěřitelná. Na knihy nezanevřu, jednou se k nim zase vrátím.

JointlieKat94
17.09.2022 5 z 5

U předchozí knihy jsem popsala svůj problém s předčasným rozečtením této knihy a teď se hrdě hlásím k jejímu dočtení. Jsem nadšená. Jsem zamilovaná. Jsem šťastná. A taky jsem vděčná za letošní Čtenářskou výzvu, která mě po letech "dokopala" k přečtení. :) úkol byl jasný, najít autora o 22 let staršího, než jsem já. Ze seznamu mi tedy padla do oka Kami, a díky za to. :) Velké díky patří i mému zaměstnavateli, který mi dovoluje číst o noční směny (vlastně o tom ani neví, ale..) a díky za tento pracovní týden, který mi dovolil přečíst dokonce dvě knihy z této série! Úžasný! :D

Tento díl se mi z celé série líbil asi nejvíc? Vlastně netuším, všechny jsem hltala stejně (krom druhého, přiznávám!). A to nepatřím do "cílové skupiny čtenářů", ale prostě tohle nejde nemilovat! Chvílemi jsem se řehtala jak blázen, chvílemi jsem plakala, nebo hrozně smutnila..

Tady to bylo naplněný akcí, láskou, obětováním se a velké důvěře. Hltala jsem stránku po stránce, slovo od slova, čím dál víc jsem si zamilovávala Ethana, děj i postavy.. všichni mi teď budou chybět a netuším, jak bez nich budu žít dál. Co teď mám číst? Bude mi moc chybět Ethanova moudrost a odvaha, Linkovo humor a vtípky, Ridleyina lízátka a její Temnota, Liv a John, Macon a jeho vždy čistej oblek a super styl, teta Marian a dokonce i Lena. Ale nejvíc, nejvíc mi bude chybět Amma. Její láska, její obětování, její vaření a luštění křížovek. Její věštění a mluvení. Celá ona.

Miluju to. Miluju celou sérii a mé hodnocení je velmi kladné. 5* za 4 úžasné díly dvou autorek. Díky moc, moc ráda se k sérii brzy vrátím. Jsem nadšená!

knihomolka13
22.08.2018 4 z 5

Docela hezké ukončení...

Purple7
21.07.2018 2 z 5

Fantasy romance v plenkách, celá sága dohromady mě moc nebavila. Už zkrátka nejsem cílová skupina čtenářů a jsou na trhu lepší kousky.

kkesskka
31.05.2018 3 z 5

Už od začátku jsem věděla, že je Ethan schopný udělat pro Lenu úplně všechno... ale překvapilo mě, jak by klidně i po "druhé umřel". Bylo to od něj moc hezké. Sice série nebude patřit mezi mé nejoblíbenější, ale určitě bych si knihy zase jednou chtěla přečíst. Dalo mi zabrat, abych je sehnal.

deedulka
19.12.2017 2 z 5

Od prvního dílu to šlo sestupnou tendencí. Zbytečně natahovaný děj plný zbytečného tlachání, které většinou jen plnilo úlohu vaty. Pár zajímavých míst se našlo, ale celkově nudný příběh to i tak nezachránilo. Další díl už by se mi číst nechtěl. Zachraňovali to hlavně Ridley a Link. Ti by si zasloužili i vlastní knihu. ;-)

Lucik100
28.07.2017 5 z 5

Super zakončení skvělé série.

pavel7249
10.07.2016

Očekával jsem trošku víc, ten závěrečný souboj Ethan vs Hlavní strážce byl takový moc jednoduchý až zmatečný. Navíc mi přijde, že autorka použila antickou legendu s Minotaurem a labyrintem (akorát tady byla Minotaurem Serafine)
A hlavně: v předchozích dílech bylo to, že se Ethan nemůže dotknout Leny, aniž by dostal elektrický šok. Když nastane "Nový řád", jak to nazývají, tak se můžou dotknout normálně, čekal jsem lepší vysvětlení, jak se to mohlo stát.
Jinak Kronika prokletých zaklínačů se četla pěkně :)

Ivinka.S
24.06.2016 5 z 5

Úžasná série knih :) Příběh z pohledu kluka byla příjemná změna, i když se to ve čtvtém díle nachvíli změní. Na jižanský dialekt postav jsem si se začátku nemohla zvyknout, ale po dočtení celé série mi skoro chybí :D Za sebe tedy sérii určitě doporučuju! Prostě prokletí, magie, koláče, láska a to vše s pořádnou dávkou jižanského dialektu :D

Mark.
19.06.2016 3 z 5

Na jednu stranu jsem ráda, že není více dílů. Sérii jsem četla hned po sobě, a už jsem měla strach, abych se nepřiučila výrazům. Krásná čeština mi opravdu chyběla. Linkovo čéče mi lezlo hodně na nervy. Sice zůstal otevřený konec nedořešených záhad, ale na relax to nebylo špatné.

jolca-jolly0953
15.03.2016 5 z 5

Všechny dily byly úžasný. Určitě se k nim zas někdy vrátím.

DK197
22.11.2015 2 z 5

V prvním okamžiku jsem byla nadšená z toho, že vyprávění se tentokrát půlí mezi hlavního hrdinku a hlavního hrdinu. Pak mé nadšení opadlo. Přišlo mi, že Lena se chová jako Ethan. Jako by mysleli najednou stejně. Jako by je autor nedokázal oddělit.

A konec asi ani komentovat nebudu. Přišlo mi, že je tam spousta věcí nedořešených. Co Link a Ridley? Co ten náboj elektřiny? Zmizel teda u všech nebo ne? Co se stalo s radou? A tak dál. Klidně by si to zasloužilo další stránky navíc, nebo nový díl.

Zklamání. Ačkoliv pojetí Onoho světa bylo super.

Wendysek
05.10.2015 5 z 5

Bomba! :)

Monicay
09.08.2015 3 z 5

Celou sérii jsem četla najednou, takže se vyjadřuji souhrnně ke všem dílům. Všechny knihy se dobře četly, sledovat příběh z pohledu chlapce byla osvěžující novinka. Moc se mi líbila postava Ammy a pojetí Onoho světa, se kterým jsme se více seznámili ve čtvrtém dílu. Všechny knihy byly nabité akcí, což jsem ocenila. Na každé stránce se něco dělo, takže jsem pořád chtěla pokračovat v četbě. I když už nepatřím do cílové skupiny čtenářů, tuhle sérii jsem si užila. Mám jen celkem výhrady k jejímu zakončení, které jí v mých očích ubralo pár bodů - čekala jsem větší, pompéznější finále.

Anet96
06.05.2015 4 z 5

Skvělé zakončení!! Lépe to skončit nemohlo. Doufala jsem v Ethanův návrat a happy ending, ovšem úmrtí hlavní postavy mě dostalo! Nečekaný zvrat, ale to jsem si u těchto autorek zvykla.

kklepkaa
06.05.2015 2 z 5

Bohužel tahle série byla pro mě spíš zklamáním, ale přesto jsem potřebovala vědět jak to skončí, takže jsem zdárně dospěla ke konci a ten konec mě příliš neuspokojil...

muchomurka
17.10.2014 4 z 5

Obsahuje spoilery.
Na první díl tento nemá, ale oproti 2. a 3. byl mnohem lepší, i když i zde byl začátek neskutečně rozvleklý a zdlouhavý. Na závěr jsem byla zvědavá, těšila jsem se, jak se všechno dořeší, ale popravdě, na to jak byly všechny knihy obsáhlé, zůstala spousta věcí nedořešena, nedovysvětlena. Přitom místa na to bylo opravdu mnoho. Fakt mě zajímalo, co se stalo se strážci, když byl Angelus poražen? Co se stalo s osobami, které Angelus neprávem potrestal? Jak dopadli, zlepšilo se jejich postavení? Co všechno se změnilo? Proč, když vším Ethan prošel, přesto ho musela vystřídat Amma? Atd. atd...
Co bylo zajímavé a nečekané oproti předchozím dílům, byla ta část, která byla vyprávěna z pohledu Leny. Na jednu stranu to bylo divné, v žádném předchozím díle to nebylo, tak proč najednou tu? Rozhodně to neodsuzuji, chápu, že vyprávění z pohledu Ethana by bylo příliš krátké a stručné a že se to do příběhu hodilo, ale tak nějak mi to narušilo celkový koncept této série. Hodilo se to tam, ale mě to vadilo, když to bylo až tady.
Autorky dobře budovaly celou dobu atmosféru, ale pak všechno skončilo rychle, všechno šlo hladce, překážky, které budily dojem složitosti, tak se nakonec kolikrát vyřešily samy. Asi jsem čekala velkolepější závěr.
Co však bylo na tomhle díle super, byl Link a jeho hlášky :-) A taky jsou doufala, že s Rid to dopadne jednoznačně dobře a budou spolu, což asi jsou, ale mohlo to být napsáno jasněji.

Njzy
18.09.2014 5 z 5

Skvělá série, zbožňuju nádherné bytosti!!!

fiona007
06.08.2014

že to skončí takhle, to jsem nečekala. Drobet natahované, zajímavé shledání, a zajímavý konec - trochu nečekaný.

ph-m4367
28.06.2014 5 z 5

Milovala jsem tuto knihu od začátku až do konce. Je mi líto že už je to konec mojí dlouhé cesty spolu s Ethanem a Lenou ale jsem ráda že to dopadlo tak jak to dopadlo. Lepší konec bych ani nečekala.

Autoři knihy

Kami Garcia