Nádherné bytosti

Nádherné bytosti https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73663/bmid_nadherne-bytosti-Juu-73663.PNG 4 801 135

Ethan žije v městečku Gatlin v Jižní Karolíně celý život, stejně jako celé generace jeho rodiny. A jedno ví bezpečně – tady se nikdy nic nemění, nikdy se nic neděje. Pak se však objeví Lena Duchannesová a najednou není nic takové, jako bylo dřív. Ethan postupně zjišťuje, že výstřední, zvláštní, nešťastná a nesmírně přitažlivá Lena je z rodiny mocných Zaklínačů a o jejích šestnáctých narozeninách na ni má dopadnout kletba – kletba, která ohrožuje její život. Lenu a Ethana však k sobě váže hlubší pouto, než kterýkoli z nich tuší, a Ethan je možná Leninou jedinou nadějí.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

Caster Chronicles: Beautiful Creatures , 2009

chmelda212
21.05.2018 4 z 5

U Nádherných bytostí jsem nejprve viděla film (poprvé asi před 2 roky) a až nyní jsem se dostala ke knížce. A byla jsem mile překvapena. Nejen, že je napsána z pohledu hlavního hrdiny, nespisovně (což podtrhuje věk hlavních hrdinů), ale také doplňuje skoro všechny nevyřčené otázky z filmu a více se věnuje flashbackům (vizím z minulosti). Vrhám se do dalšího dílu

ivedoo
02.05.2018 5 z 5

Knížka skvělá a má velice poutavý příběh. V některých úsecích jsem se musela nutit do čtení, ale klady převyšují zápory

Annkag
21.04.2018 4 z 5

Páčilo sa mi spojenie týchto dvoch autoriek v jeden celok.A nápad ako sa vrátit k vojne Sever proti jihu a oslobodenie černochov z otroctva v podobe kliatby,ktorá na našich hlavných hrdinov číhala zakopaná v podobe prívesku s vyrytími inicialmi na Greenwitch.Zistenie že Lenina matka neumrela a Ethanova matka poznala zaklínačov a pomáhala Leninmu strýkovi zistit o nich niečo viac.Blížiaca sa hrozba že Lena bude vyžádaná temnotou a stane sa rovnakou mrchou ako jej matka zapletená v kráse mladej lásky.

knihomolka13
29.01.2018 5 z 5

Naprosto úchvatný a nádherný příběh, jen to chce si zvyknout na místy nespisovný jazyk

hledaseniki
26.10.2017 3 z 5

Opuštěné městečko, do kterého přijíždí nová dívka, která není jen tak obyčejná. Protože tyhle série toho mají vždy dost společného, tady se dvojice autorek rozhodla pro změnu, protože příběh čtenářům vypráví mladík Ethan, který ve městě žije odjakživa, takže na ženskou temnou vypravěčku zapomeňte. A řekněme si to upřímně, je to docela příjemná změna.
Postavy se chovají přiměřeně ke svému věku, ale někdy je toho cukrování ze strany Ethana a Leny trochu moc. Lena je coby hlavní postava docela otravná, pořád omílá to samé dokola a to jak působila ve filmu, se diametrálně odlišuje od toho, jak se chová v knize. Je to malé ufňukané děcko. Celkově mi přijde ten nápad, co se zaklínačů týče dobrý, přece jen v knihách podobného ražení se spíš objevují vlkodlaci, upíři apod. Myšlenka je rozhodně dobrá, jen bych řekla, že autorky to pojaly, tak že je to celé určeno snad jen třináctiletým dívkám, které touží po podobné lásce, jakou mezi sebou mají hlavní hrdinové, nemá to žádný větší rozsah, což je upřímně škoda, protože když si vybavím jednu z mých oblíbených sérií Nástroje smrti, tak tady máme pochopitelně také velkou lásku, ale není to jen o tom, ten příběh je daleko propracovanější a přesně tu propracovanost děje tady postrádám. Snad nikdy se mi nestalo, že by film byl lepší než kniha, ale tady to přesně tak vnímám, ale druhému dílu dám šanci, protože mě docela zajímá, jak to bude pokračovat.

Ďumbierka
15.09.2017 3 z 5

Príbeh pekný. Ja som sa ku knihe dostala už veľmi dávno v lacných knihách za 2,50 € a čakala ešte dlhšie kým som ju začala čítať. Nevedela som o čom je. Po zistení, že som si vybrala zase podľa obálky :) knihu YA fantasy som zostala taká nijaká... príbeh som dočítala, chcela som si prečítať aj pokračovanie, ale u nás je nedostateľné, takže som skončila pri tomto.
Ak viete, že je aj film, určite radšej zvoľte knihu, tá je 100x lepšia ;)

deedulka
11.08.2017 4 z 5

Pěkně rozjetá série o zaklínačce, která má jazýček vah mezi světlem a temnotou dosud vyrovnaný. Celou knihu se strachuje, že bude vyžádána temnotou. K tomu je kniha napěchována slaďárničkama s Ethanem, u kterých by se klidně mohlo ubrat. Líbily se mi také všechny ty postavy okolo hlavních postav-sestřenice Ridley, Macon, Bubu, Link,...každá byla originální a děj osvěžila.Ke knize jsem se dostala až po filmu,ale už jsem si ho moc nepamatovala, tak jsem si knihu mohla vychutnat bez spoilerů.A už mám nachystaný další díl ze světa zaklínačů.

vedana
26.07.2017

nějak úplně nebyl můj styl....

AnusaUltra3600
23.07.2017 2 z 5

No upřímně...tahle kniha mě nebavila a v druhém díle jsem se zasekla hned na začátku. Přijde mi to trochu přitažné za vlasy. Hlavně to jak Lena a Ethan pořád áchají a óchají jak nemůžou být spolu a jak jde všechno do háje. Přde mi, že to zaláskování je trochu přehnané. A navíc je to trochu nedořešené, ale možná je to mnou...

nukulkaf
18.07.2017 5 z 5

Serii jsem četla při učení se o svatém týdnu na maturitu...nemohla jsem se odtrhnout, skoda, ze je to tak kratke.

NinaStikova
16.07.2017 3 z 5

V případě tohoto příběhu jsem viděla nejprve film a teprve o pár let později jsem četla knihu. Díky tomu jsem konečně pochopila některé záležitosti, které byly ve filmu vysvětleny jen okrajově. Celý svět Zaklínačů tak nabral nové rozměry, protože byl rozšířen o celou spoustu věcí, které film knize velice často sebere.
Nicméně konec mi přišel strašně nenadálý a useknutý, citová vazba mezi hlavními hrdiny přeceňovaná (který šestnáctiletý pár si myslí, že se vezmou a budou spolu mít děti?), stížnosti Leny jako kolovrátek.
Rozhodně mě ale knížka bavila a do druhého dílu se pustím.

ja.for
13.07.2017 3 z 5

Knihu jsem četla již potřetí, protože mám doma celou sérii, ale nikdy jsem se nedostala dál než přes první díl. A upřímně: bavilo mě to i na potřetí. Až na ten konec, který mi přišel uspěchaný a takový nedořešený. Občas mi lezla na nervy Lena, protože pořád něco mrmlala, takové ty puberťácké řeči, ale taky se to dalo. Takže hodnotím 7/10 a vrhám se na druhý díl.

Eneta
07.06.2017 3 z 5

První kniha, kterou jsem si sama vybrala. Díky tomu na ní nikdy nezapomenu. Ale je to už dost let, co jsem jí četla.. Trvalo mi dost dlouho, než jsem jí dočetla, ale potom jsem natěšená dala do druhého dílu. Tenhle styl mám ráda, ale znám lepší a propracovanější příběhy. Plus to u mě má za provedení a vtipné poznámky.

martina.culik
29.05.2017 5 z 5

Jedná se o jednu z dalších fantasy sérií pro "young adult" a mě tahle literatura prostě baví. Zase je to úplně jiný svět, který je třeba vysvětlit, pochopit a pak se do něj pořádně ponořit.

oriskaaa
01.05.2017 5 z 5

Tahle kniha byla úžasná. myslím, že český čtenář ji moc neocení, protože nemá šanci pochopit veškeré reálie, ale je to úžasné zobrazení Jihu v Americe a tamních poměrů. Myslím, že doplňující knihou by automaticky mělo být Jako zabít ptáčka. Ale nám Čechům to asi moc neřekne. I tak rozhodně můžu doporučit, protože ta mě je ten humor, sarkasmus a všechno perfektně napsané a člověk to prožívá s Ethanem až do úplného konce. A také pro lidi, kteří zrovna moc neholdují humoru Charlese Bukowskiho se to nehodí. :)

Babsie
05.04.2017 1 z 5

Tak tahle kniha mě tedy moc nezaujala. Hlavní postava je od začátku neskutečně nudná a tak strašně dokonalá a jiná než ostatní až je vám z toho zle. Na každé stránce nám připomíná jak on je ta speciální sněžná vločka. Potom se na první pohled zamiluje do cizí holky a už neslyšíme o ničem jiném než o jeho zamilovaném srdíčku. Nebavilo mě to, nebyla tam téměř do půlky žádná akce, postavy byly otravný, špatně se mi to četlo. Nebyla jsem schopná knihu dokončit, ale viděla jsem film tak myslím že jsem o nic nepřišla. Rozhodně jsem čekala aspoň vyrovnanost nějaké akce a romantiky.

Viviana-Mori
02.04.2017 4 z 5

Vcelku fajn, rozhodně lepší než Twilight. Jen mě mrzí, že jediná opravdu zajímavá postava umře hned v prvním díle.
Nicméně hodnotím vcelku kladně, protože kniha má humor a není nudná, i když je to pro mladší kategorii.
Čtu už dvojku a tam bych Lenu nejradši propleskla a zabila. Strašně mě štve. Tak uvidím, jak se to vyvine a jestli si to u mne spraví. :D

bubblebut
21.02.2017 4 z 5

Pro mě měla kniha místy až hororový nádech, ale četla se dobře a zaujala.

trudoš
27.12.2016 4 z 5

Přestože romantickou fantastiku pro mládež moc nemusím, Nádherné bytosti hodně překvapily. Svižný rozjezd a humorný nadhled zaujaly natolik, že všechnu tu nesmrtelnou lásku jsem byl pro jednou schopen i tolerovat. A prostředí amerického jihu mě pak zaháčkovalo definitivně - staromilské rody, svérázná magie a opravdu podivuhodné figury. Život v Jižní Karolíně (kde Občanskou válku nazývají pravým jménem, tedy Válkou proti seveřanské agresi), si prostě nelze neoblíbit. Takže první půlku románu jsem si vysloveně užíval. Jenže pak se rozjela ústřední zápletka a já začal mít pocit, že autorky děj jen schválně natahují, aby jim zbyl nějaký materiál do dalšího dílu. Nejen že nedořešily spousty motivů, které ve vyprávění nadhodily, ale navíc začaly být hrozně průhledné, což ještě završily lacině nijakým závěrem. Díky tomu celkový dojem z knihy utržil pár drobných šrámů, ale od rozhodnutí otevřít pokračování neodradil. Už jen kvůli povedené partě stařenek, sebe sama označující se za Sestry Jihu.

Skiria
12.10.2016 odpad!

Chcete si přečíst úžasné fantasy plné zajímavých postav a dějových zvratů? Knihu, lajsnutou dechberoucími popisy míst a neotřelou zápletkou? Potom sáhněte po čemkoliv kromě Nádherných bytostí. Ušetříte několik drahocenných hodin svého života.