Nádherné bytosti

Nádherné bytosti https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73663/bmid_nadherne-bytosti-Juu-73663.PNG 4 801 135

Ethan žije v městečku Gatlin v Jižní Karolíně celý život, stejně jako celé generace jeho rodiny. A jedno ví bezpečně – tady se nikdy nic nemění, nikdy se nic neděje. Pak se však objeví Lena Duchannesová a najednou není nic takové, jako bylo dřív. Ethan postupně zjišťuje, že výstřední, zvláštní, nešťastná a nesmírně přitažlivá Lena je z rodiny mocných Zaklínačů a o jejích šestnáctých narozeninách na ni má dopadnout kletba – kletba, která ohrožuje její život. Lenu a Ethana však k sobě váže hlubší pouto, než kterýkoli z nich tuší, a Ethan je možná Leninou jedinou nadějí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Caster Chronicles: Beautiful Creatures , 2009

opfoan
11.07.2014 3 z 5

Knížku jsem si přečetla po shlédnutí filmu a to je kámen úrazu. Myslím ,že kdybych četla knížku dřív než film bylo by to určitě jinak. Ano knížka je dobrá ale tady mi prostě přijde lepší film. Ethan je v něm úplně úžasný a hned jsem si ho zamilovala Lena je zde také výborná tajemná, nerozhodná přesně tak jak v knížce ne! V knížce mi Ethan přijde ještě sladší ale Lena mi zde přijde zbrklá a celkově dost divná. Knížku bych zařadila do skupiny asi tak 80% procent příběh je psaný jiným způsobem z klučičího pohledu a o se mi hodně líbí, ale je fakt problém zapamatovat si kdo s kým co a proč. Právě kvůli tomhle jen 80% :/ myslím, že kdyby knížka nebyla tak natahovaná mohla by být lepší.

MisuleB
10.07.2014 3 z 5

Průměr. Moc nebavila, ani jsem ji nedočetla.

Madame R
01.07.2014 3 z 5

Přečetla jsem ale nemám potřebu přečíst další díly.. film byl lepší..

DK197
28.06.2014 4 z 5

Po anotaci má člověk trochu strach, že se Smívání překvéklo do nového kabátu. (A o další nevyzrálou a nevýraznou křehkou Bellu, po ní každý letí, nemám zájem.) Ale dala jsem tomu šanci. A alespoň první díl byl příjemné překvapení. Nespisovný styl knihy psaný klučičím okem mě nadchl. Chování postav u mě nebudilo nějaký pocit psychické nevyrovnanosti. Milostný příběh není přeslazený, tajemná zápletka drží. Zvraty jsou. Propojení minulosti se současností dává čtenářům možnost většího rozletu po zrovna objeveném světě, i když je tedy zároveň o dost těžší zapamatovat si - kdo s kým, co a jak... Ale dá se to. Zatím. Takže ano, kniha je fajn a sáhnu po druhém díle.

Erummeldë
13.06.2014 4 z 5

(SPOILER) Knížka byla docela dobrá, ale přišla mi zbytečně dlouhá. Docela jsem se bála konce. Kdyby se stala tou, splnila by se jí noční můra. A kdyby tou, byla by to jedna z těch knížek, která končí jenom dobře – jako pohádka. Takže jsem ráda za takový konec, jaký příběh má. Uvidíme, co pokračování.

vikimi
06.06.2014 1 z 5

Knížka se mi nelíbila a obdivuji lidi, co se prokoušou dalšími díly, já to u prvního vzdávám. Já bych nemohla. Ethan za Lenou pořád dolézá, Lena je nerozhodná a všechno působí tak nereálně, tak přehnaně. Vůbec jsem si to neužila. I když film nebyl nic moc, tak tohle bylo ještě horší. Sice bylo zajímavé, jak se spolu mohli v duchu bavit, ale jinak to bylo víceméně o ničem, plytké a jednotvárné. Bohužel!

muchomurka
03.06.2014 4 z 5

Skvělá knížka! Moc se mi líbily jednotlivé nápady (např. když se Lena zlobila, tak přišel déšť, bouře nebo dům, který pokaždé vypadal jinak - podle nálady jeho obyvatel ad.) a i celkový příběh. Ze začátku teda bylo to úporné odmítání ze strany Leny dost zdlouhavé, už jsem se bála, že takto "rozplizlý" bude celý příběh, ale děj se pak hooodně rozjel. Postavy byly různorodé, což dělalo příběh pestřejší a některá odhalení jsem vůbec nečekala. Jsem zvědavá, co bude dál.

Nemesis Moriko
24.05.2014 5 z 5

Mi osobně se kniha po prvním přečtení moc líbila :) zpětně tam vidím některé ty nedokonalosti, ale rozhodně je to zajímavá knížka:) Hovorový styl možná působil trochu nepřirozeně, ale zase přizoreněji než když 15tiletý kluk chodící za školu a vydělávající si prachy rozvážkou "koksu" používá spisovné tvary sloves, žádný slang ani nadávky a místo "mě" říká "mne", s čímž se taky můžeme setkat v některých knížkách;)

Lenka.Vílka
24.04.2014 4 z 5

Knihu jsem precetla za jeden vecer. Chtelo se mi spat a byla unavena, ale kdybych prestala, stejne chych neusnula. Takze pouceni...cist v den volna, vypnout telefon a ignorovat zvonek u dveri...

Princess-03
24.04.2014

Přesně jak už tady bylo několikrát zmíněno kniha je pěkná i ten příběh a líbí se mi i ty vedlejší příběhy ostatních postav,ale na můj vkus je to až moc zdlouhavé někdy jsou tam úplně zbytečné pasáže, které kdyby se vynechali mohla by být kniha kratší a lépe se číst. Také ten jazyk Ammy to je hrůza :D ale kniha je opravdu pěkná a doporučuji

Mandie
20.04.2014 4 z 5

Byla to dobrá knížka. Očekávala jsem lepší, ale stejně byla dobrá. Možná se více rozjede až s dalšími díly. Na začátku vypadala ale mnohem víc slibně. Měla na víc. Mnohem víc. Jde na tom hodně vidět, že je od 2 autorek-některé části jako by psal někdo jiný. Jedna z nich je holt zřejmě lepší. =D A co mě na tom dost zklamalo bylo to, že tam jako kdyby začala nějaká zajímavá zápletka, ale pak jako by se na ni zapomnělo a už nebyla dokončena. Dost mi také vadila Lena, je teda fakt strašně ufňukaná a nepříjemná. A Ethan taky nic moc. Ta jejich nehynoucí lásky mi příjde jako dost klišé. Zato Ethanův kámoš Link je vážně super postava, stejně tak jako Amma nebo Macon. Ale co bylo na té knížce nejhorší byl ten překlad. Vážně, nejradši bych tomu, kdo to překládal pořádně nafackovala. =D Ta hovorová čeština byla příšerná. Asi to mělo znít tak, jako že to vypráví šestnáctiletý kluk, ale ve výsledku to vyznělo spíš neohrabaně a uměle. Co se mi ale na knížce hodně líbilo, bylo to spojení s minulostí a s válkou, části, kde je medailon přenášel do historie byly nejzajímavější. A taky se mi líbí, že hlavní hrdina je kluk, ne dívka, protože knížek s hlavní hrdinkou dívkou je až přespříliš. Ale celou tu dobu, kdy jsem to četla, jsem měla pocit, že tomu něco chybí. Ani ten konec nebyl nic extra. Snad budou další díly zajímavější. =)

kacaaba
13.04.2014 5 z 5

Nejdřív jsem viděla film a pak jsem se rozhodla, že si přečtu knihy. Byla jsem příjemně potěšena, protože kniha byla mnohem lepší. Moc se mi líbila. Ten příběh je zase trochu něco jiného. Vůbec jsem se nenudila a hltala každou stránku.

Kaliopea
08.04.2014 1 z 5

Knížka nebyla úplně špatná,ale nijak mě nezaujala...moc jmen,moc různých bytostí,svět ve kterém se člověk snadno ztratí,mám raději přehlednější knížky,i když nápad to špatný nebyl...Dostala jsem se na začátek 3.dílu a knížku odložila po pár stránkách,nemyslím,že se k ní vrátím...

Wendysek
19.03.2014 5 z 5

Krásný příběh. Konečně psaný z pohledu kluka, ač od ženských autorek. :o)

Barča 008
17.03.2014 5 z 5

Musím říct, že jsem knihu dokázala pořádně ocenit, až když jsem ji četla podruhé a věděla, co očekávat. Napoprvé jsem měla pár problémů - hovorový styl psaní, ještě horší styl Ammyny mluvy, proto jsem ze začátku ani nechápala děj.. teď čtu knihu podruhé a mám jí ráda jako ostatní klenoty své sbírky. :)

Nemesis Moriko
13.02.2014 5 z 5

Kniha je moc pěkná, i když mi nějakou dobu trvalo, než jsem se začetla:-) Rozhodně doporučuji, ale musím podotkout, že bych pět hvězdiček nedala, kdyby tu byla možnost 4,5 :)

Natalie M.
01.02.2014

tato kniha je celkem hezká, ale musím dodat, že často jsem se při čtení nudila, protože povídání hlavních postav nemělo smysl a trvalo až moc dlouho. Ale rozhodně doporučuji, je to hezká kniha plná napětí.

Verrrunka
26.01.2014 3 z 5

Škoda, že se to celé tak táhnulo... Jinak se mi příběh docela líbit, už jsem viděla i film, takže jsem tušila, o co půjde. Styl psání mi nevadí, ale prostě zbytečně natahované....

Jannetta
19.01.2014

Kniha mě zaujala,ale po zjišténi že jde do kin jsem si řekla že se nejdřive kouknu na film. Nakonec ji davali teď nedavno na slovakach tak jsem se koukla tam. Film me častečně nadchl. Říkam častečně protože začátek byl hrozně rychlí. Není se čemu divit když museli 4 knihy vměstnat do jednoho filmu. Jinak průběh byl dobrý. Pokud někdo může zhodnotit film a knihy pište..... Přemýšlím nad čtenim.

Terry.89
08.01.2014 5 z 5

Nikdy jsem si nedovedla představit, jak by mohla vypadat kniha, který je dílem dvou autorů. Je vůbec možné, aby dva jedinci dokázali skloubit svou fantazii do jediného celku?
Nádherné bytosti jsou toho zářným příkladem. Ač pochází z pera dvou autorek, stále je to kvalitní dílo v oblasti fantasy literatury. Možná sami autorky jsou tak trochu zaklínačky. :D
Kniha vás vtáhne do děje a nabídne vám nepřeberné množství požitků. Já osobně jsem si chvíli musela zvykat na hovorový jazyk, kterým je kniha psána, ale ani v nejmenším mě to neodradilo.
Jde o milostný fantasy příběh. Ethan a Lena jsou cizinci ve městě Gathlin, ve kterém žijí, a to i přes to, že jeden z nich se v něm narodil. Oba se snaží najít si své místo v životě, brzy si však uvědomí, že jejich místo je po boku toho druhého.
Z knihy vyplývá i jedno ponaučení: "Bez ohledu na to, jak se člověk rozhodne, vždy musí něco ztratit, aby mohl získat něco jiného."
Kniha je krásná a já ji vřele doporučuji, ale pozor, pokud vás vtáhne do děje, nepustí vás, dokud nedočtete poslední stránku! :)