Kronika Pickwickova klubu I

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autor zde líčí poměry v konzervativní Anglii a kriticky se vyjadřuje proti některým institucím. Předními postavami jsou čtyři členové Pickwikova klubu, kteří spolu cestují po Anglii a poznávají život na venkově. Zpočátku spatřují ve venkově idylu, ale následně zjistí, že to není takové jak si mysleli, venkov sužuje hlad a bída, lidé zde žijí v chudobě. Navštíví hodně míst a zažíjí spoustu dobrodružství a komických příhod. Autor v románu vystihuje svůj kritický postoj k sirotčincům, k továrnám, kde pracují děti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176117/big_kronika-pickwickova-klubu-kronika-p-aeR-176117.jpg 3.935
Série:

Kronika Pickwickova klubu


Žánr:
Literatura světová, Humor, Romány

Vydáno: , Odeon
Originální název:

The Posthumous Papers of the Pickwick Club, 1837


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Kronika Pickwickova klubu I

Romcajs
13.02.2021

Po přečtení prvního dílu, dost dobře nechápu důvod, proč byl tento román napsán. Asi by to mělo být humorné, což mi moc nepřipadá. Já v tom nevidím humor, napětí, v zásadě ani příběh a dobrodružství a nějaké poučení pro život už vůbec ne. Nicméně jsem dokázal přečíst všech 458 stránek aniž bych usnul. Takže zas až tak nudné to není. Souhlasím s tím, že překlad je kvalitní. Uvidíme co druhý díl. (Můj názor! Respektuji, že někdo jiný to může vidět jinak.)

kolacky
14.01.2020

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem četla. A úžasné vyprávěnky "kolemjdoucích"... ! Příběh staré lenošky, Zápisky šílencovy a tak...


Vidlička
14.01.2020

Tak tohle je perla perel, jedna z mých nejoblíbenějších knížek (nelze nazvat "knihou", i když má několik set stran)! Banda joudů, kteří bez bázně a hany vyrážejí bojovat proti blbosti tehdejších Angličanů (a co si budeme povídat, lze to napasovat na jakýkoliv národ či věk) a díky nezlomně kouzelnému optimismu se z každého dobrodružství vracejí se štítem (a ne na něm) a navíc i s několika novými přáteli a životními zkušenostmi. Ironické, servítky si neberoucí, ale velmi velmi laskavě a vtipně podané. Klenot!

Jirka73
28.01.2016

Klasika všech klasik. Kdo nečetl, čtenářem není...

Lady McFly
16.08.2012

Výborná kniha, s výborným překladem. Pan Dickens měl opravdu mistrný smysl pro humor, který nám v knize představuje s ohromnou lehkostí. Zajímavé a povětšinou úsměvné zážitky z cest několika postarších, ovšem duchem stále mladých, gentlemanů žijících v Anglii v 19. století tedy zaujmou velkou škálu čtenářů různého věku. I přes to, že se jedná o starší literaturu mi přišla stále aktuální i jazyk byl lehce čitelný. Já sama u knihy strávila hezké chvilky a rozhodně bych ji všem jen doporučila!