Kronika města Kocourkova

Kronika města Kocourkova https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40981/kronika-mesta-kocour-40981.jpg 4 375 63

Neuvěřitelné příběhy občanů i starosty podivuhodného města Kocourkova svým jadrným vyprávěním a veselými obrázky pobavily již několik generací malých čtenářů. S úsměvem si přečteme, jak Kocourkovští stavěli radnici, káceli les, sázeli sůl, stěhovali kostel a další komické kousky. Tito chytráci totiž dokáží i ty nejobyčejnější věci tak směšně zašmodrchat, že rozesmějí každého, kdo se rozhodne poznat slavnou kocourkovskou historii.... celý text

marie3541
18.06.2020 5 z 5

Knížku jsme četli společně s dcerou. Dostali to jako úkol v době koronaviru doma číst společně s rodiči. Četla jsem poprvé. A někdy jsme se dost pobavili. Spousta fakt veselých a srandovnich příběhu. A opravdu platí, když se u spousty věci říká , že je to jak v Kocourkově....doporučuji ...

Monika1717
07.06.2020 5 z 5

Tomu, jak seli sůl a nosili v pytli světlo do radnice se budu smát asi i na smrtelné posteli. Skvělá knížka. Doporučuji všem škarohlídům a politikům.

Anička2011
05.06.2020 5 z 5

Legrace

Worbitka89
28.05.2020 4 z 5

Knihu mi dali číst jako velmi malé, vůbec jsem ji nerozuměla, v 10letech jsem se k ní vrátila a to už byla pecka!

1amu
20.05.2020 5 z 5

Vůbec nesdílím názor, že tato kniha je o ničem. Naopak si myslím, že jde o knížku nadčasovou.
Jednoduše proto, že v Kocourkově možná žijeme a pokud si to nepřipustíme, tak se s jeho obyvateli setkáváme každý den buď osobně nebo v masmédiích.
Kdysi existovala pro ty ještě nepoučené Večerní univerzita marxismu-leninismu (VÚML). V této době bychom se možná mohli poučit z kroniky tohoto významného města. Není jen u nás, zejména významně se činí v hlavním městě KLDR pod vedením rychtáře Kim Čong Una .

kristeen
13.05.2020 3 z 5

Nestárnoucí klasika, ke konci už se zdá, jakoby autorovi docházel trochu dech. Krom nejznámějších příběhů, které si pamatuji ještě ze školy, mě rozesmály i jiné, méně známé příběhy. Bohužel jenom mě, knížka je spíše vhodná pro starší dětské čtenáře, ti moji se stále ptali, co udělali v Kocourkově zase špatně ????‍♀️????

Venda32
01.05.2020 5 z 5

Roztomilá a milá knížka vlastně o ničem, přesto se budete bavit. A věřte, že podobnost členů městské rady Kocourkova s obsazením budovy ve Sněmovní ulici v Praze (sídlo Poslanecké sněmovny), je jen náhodná :-)

Vidlička
27.04.2020 5 z 5

Jako dítě nadšená. Jako dospělý ale teprve člověk docení, že lidská blbost je neomezená :-).

freejazz
16.04.2020 4 z 5

aj dnes poučné čítanie. netuším, čo z toho majú deti:)

Lucissia
20.09.2019 5 z 5

Knížka, kterou jsem jako malá poslouchala z gramofonových desek vyprávěnou panem Brodským. A když jsem ji teď předčítala, možná jsem si ji užila daleko víc, než moje děti, které všem těm narážkám v knize nerozuměly. A tak jsem vysvětlovala a vysvětlovala... :-)

jenda88
09.08.2019 5 z 5

hodně vtipná knížka

ArwenAragorn
17.06.2019 5 z 5

Další skvělá knížka od Ondřeje Sekory, která doprovázela moje dětství. Na Ferdu mravence a Brouka Pytlíka ale nemá.

Hani77
03.01.2019 5 z 5

Knihu jsem jako malá obcházela v knihovně velkým obloukem, poprvé jsem ji četla v dospělosti při večerním předčítání dětem a zjistila jsem, že kniha nemá chybu! Jen mám pocit, že mnoho Kocourkovských žije mezi námi.

McLovin
10.12.2018 5 z 5

Luxus největší ale jelikož jsem teď na tu knihu natrefil dopíšu zbytek později ale musím si jí přečíst znovu. Luxus to bude stejně možná ještě lepší,,,

Turlogh
01.10.2018 3 z 5

Další skvělá knížka pana Ondřeje Sekory. Nedosahuje oblačných kvalit knížek o Ferdovi Mravenci či o Brouku Pytlíkovi, ale i tak není vůbec špatná. Zasmějete se děti a pobavíte. Lze tudíž dětem doporučit.

evke
25.06.2018 5 z 5

Dětem se moc líbila. Parádní knížka pro zasmání.

IngeeK
02.04.2018 3 z 5

Kocourkovští jsou skvělí páni. Srší optimismem, nápady a nikdy, nikdy, nikdy nic nevzdávají. Kochala jsem se tou vtipnou češtinou, slovní hříčky, vtipná jména obyvatel... Tady je ten pravý český humor, které mu se člověk opravdu zasměje. (Na hony vzdálený mdlému humoru amerických sitcomů)

marcolka
04.02.2018 3 z 5

Kniha dětství. Je zajímavé přečíst si ji i v dospělosti. Člověk leccos chápe jinak a jinak si některé věci vyloží. Podobné obyvatele jako vykreslil autor v knize najdeme i kdekoliv jinde na světě. A nejen Česko nám Čechům, ale i jiné země jejich obyvatelům mnohdy připomínají KOCOURKOV.

anyzek
07.11.2017 5 z 5

No prostě dnešní "Česko"!!!???

Kapis
25.10.2017 5 z 5

Naprostý majstrštyk a jedna z nejoblíbenějších knih dětství. Několikrát - a určitě ne naposled - jsme ji přelouskali už i doma s malou. Dokonce jsem tam našel své "poznámky'" na kraji stránek ve smyslu, že kocourkovští jsou nejchytřejší na světě - to se ještě psalo na papír a neexistovaly smajlíky.