Kronika mého života

Kronika mého života https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22820/kronika-meho-zivota-22820.jpg 5 138 41

Půvabné autobiografické vyprávění Josefa Lady. Vzpomíná na své dětství, učení u knihařského mistra, studium na Uměleckoprůmyslové škole, na svou rodinu a přátele. Text doprovází charakteristické Ladovy ilustrace.

twigxi
14.12.2018 5 z 5

Nejhezčí a nejpoutavější biografie, jakou jsem zatím četla.
I když o jiném místě a době, než jsem se narodila a žiju já, přesto je mi neuvěřitelně blízká. Zážitky a postavy jsou tak dokonale a s láskou vykreslené, že je živě vidím před očima a přeju si je taky zažít a poznat. Nádherné ilustrace už jen podtrhují celkové kouzlo.
Toto je kniha, ke které se budu ráda vracet.

TipsyChipsy
21.10.2018 5 z 5

Nádherné vzpomínky, napsané tak, aby to bylo zajímavé, dojemné i veselé. Líbilo se mi líčení jeho dětství, přestože ve skutečnosti byl život na vesnici v 19.století určitě těžký, on vylovil z paměti tolik zábavného a veselého, vzpomínek na tolik lidí, že bych úplně chtěla tehdy tam žít také. Kniha působí zpočátku trochu dětsky díky spoustě barevných obrazů a kreseb, ale nakonec to tam patří, protože Lada jako by chtěl nejen textem potěšit čtenáře. Přečetla jsem si na wikipedii o tom, co ho těžkého potkalo, ale v knize o tom nepsal. Nechtěl sebe a čtenáře rmoutit, ale psát jak byl život těžký, ale přesto krásný. Cenné jsou jeho vzpomínky na Jaroslava Haška, Jaroslava Panušku a vtipné dopisy Jiřího Mahena. Když pak psal, jak si vymyslel kocoura Mikeše a jak si děti vynucovaly další a další díly, byla jsem už naměkko.

bookcase
10.10.2018 5 z 5

Moc milé čtení, nostalgické i humorné, plné vzpomínek. Jen škoda, že rodině toho nebylo věnováno víc.

orson
20.06.2018 4 z 5

Příjemné nahlédnutí do života malíře Josefa Lady. Zpočátku mi chvíli trvalo, než jsem si zvykl na jeho archaický styl a taky se na začátku trochu moc věnoval svému dětství. Nejzajímavější byla asi prostřední část, kde popisoval, jak se snažil prorazit coby kreslíř. Neměl to tenkrát nijak snadné.

Jana283
28.12.2017 5 z 5

Miluji životopisy. Tenhle jsem byla schopná přečíst už na základní škole, bavil mne a pan Lada si mé srdce získal ještě trošku víc. Na celý život. Teď je doba vánoční, kdy se k nám vrací. Škoda jen, že těch pohlednic už moc nrechodí...

Vidlička
11.12.2017 5 z 5

Pan Lada se jako junák taky docela nezdál! :-)) Úžasně kouzelný, kouzelně úžasný a hlavně i dost vtipný. Kde se jenom v našem národě bere taková spousta moudrejch, talentovanejch a fťypnejch lidí?!

SaraL
22.11.2017 5 z 5

Laskavá krásná kniha plná hezkých i smutných vzpomínek.

85098211
22.09.2017 5 z 5

Nádherná kniha vzpomínek mého oblíbeného spisovatele a malíře. Je až s podivem, jak byli lidé dříve odolní a stateční navzdory různým - a hlavně dost častým - ranám osudu. Obdivuhodné! A jak krásné knihy Josef Lada napsal a ilustroval! Podle mého názoru rozhodně patří k našim nejlepším a nejoblíbenějším spisovatelům pro děti.

Raszkulce
23.07.2017 5 z 5

Kniha se mi v rukou objevila čistě náhodou a za normálních okolností bych si ji asi k četbě nevybrala ale musím uznat, že jsem ráda, že jsem tak udělala :) Velmi se mi líbily popisy Ladova děství, v dnešní době už si moc nedokážeme představit jaké byly tehdy zvyky a život lidí :) Také se mi líbily pasáže popisující jeho obtížnou cestu,vždy ale naplněné humorem :) Jsem ráda, že jsem se ke knížce dostala a dalo by se říci, že mě zahřála u srdce :) Doporučuji

ArwenAragorn
02.01.2017 5 z 5

Velmi poutavé povídání Josefa Lady o svém životě. Přestože ho neměl lehký, jeho pohádky básničky, říkadla a obrázky jsou plné lásky, radosti a štěstí.

lea735
23.07.2016 5 z 5

Kniha je hezká a docela poučná. Potvrzuje , že se nemění lidé ,ale doba v které žijeme.Pohladí po duši . S úctou jsem četla že i taková osobnost, kterou bezesporu pan Josef Lada byl , býval obyčejným zlobivým klukem , kterému nebyly žádné legrácky cizí .Byl jednou jeden Jozífek a ten byl čím dál větší ....moc hezky napsáno , čtivé , mírumilovné. Skvělý člověk byl pan Lada.

morava
19.06.2016 5 z 5

Krasne vzpominky pana Lady. Jako dite jsem sledovala vecernicky s chytrou liskou a kocourkem Mikesem a marne jsem se snazila napodobit nadherne kresby tohoto autora.Kniha mne pohladila po dusicce a je mi lito, ze ji musim vratit do knihovny.

Damato
28.04.2015 5 z 5

Děkuji náhodě, že jsem tuto stránku "Databáze knih" našla. Objevila jsem zde knihy, které jsem spoustu let hledala a jen matně jsem si vzpomínala, co na nich bylo hezkého. Mezi ně patří i tato nádherná kniha vzpomínek , kterou kdysi měli z knihovny zapůjčenou moji rodiče a já ji tajně četla. Měla jsem spoustu dětských knih pana Lady a jako malé holce mi připadalo divné, že pan Lada měl úplně normální život, měl svoji rodinu a přátele - já jsem jako malá žila v tom, že každý spisovatel žije sám , bydlí v nějakém domečku a nic jiného nedělá, než píše a maluje knihy. Ale tohle je nádherná kniha a moc se těším, až mi obohatí moji knihovnu.

Dixinka
10.04.2015 5 z 5

Pěkné a záživné povídání o starých časech. Poutavé vyprávění o vzniku mnoha knih a kreseb.

iva23
05.05.2014 5 z 5

Milé čtení, krásně napsaný životní příběh. Po všech těch knihách, ve kterých se nemůžu dočkat toho, jak to dopadne a čtu nedočkavě a rychle, bylo toto čtení jako pohlazení. A ještě jsem se mockrát nasmála! Doporučuji všem.

Samdelas
25.09.2013 5 z 5

Naprosto strhující čtení od první stránky do konce. Znovu sem si knihu přečetl letos po návštěvě Hrusic a hospody U Sejků :)

bookworm
22.12.2012 5 z 5

Okrem toho, že J. Lada vedel láskyplne kresliť, vedel aj krásne písať. Pomerne objemnú knižku som prečítala skoro na jeden hlt a na konci ma mrzelo len jediné, že nebola ešte dlhšia. Ladove spomienky na detstvo, na rôzne rázovité postavičky z dediny a chlapčenské hry (kráľ Josef XV. a prvý kresťanský sultán Mohamed Lojza LIV.) mi často privodili výbuchy smiechu , zaujímavé bolo čítať aj o jeho učňovských rokoch a húževnatej snahe presadiť sa ako umelec (obdivuhodné!). Na konci knihy ako bonus zaradil Lada ešte krátke spomienky na pár priateľov z umeleckých kruhov, samozrejme nechýba J. Hašek, skvelá je aj korešpondencia s J. Mahenem a tribút Kaviarni Union a jej šéfovi. A to všetko dopĺňajú krásne Ladove obrázky, vrátane mnohých farebných. Túto knihu radím do svojho osobného zlatého fondu!!!

maryzka
04.05.2012 3 z 5

pěkné čtení, tam jsem se poprvé dozvěděla že Josef Lada měl dvě dcery.

WEIL
12.08.2011 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek ve svém žánru, kterou jsem kdy četl a rád si z ní kousek přečtu kdykoli.

WEIL
21.06.2011 5 z 5

Moc hezky napsaná kniha o vlastním životě Josefa lady, ale i o lidech, kteří mu byli v životě na blízku, a rovněž i dokument o době, změnách ve společnosti, jeho vztahu ke své práci.