Hudba ticha

Hudba ticha https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245336/bmid_kronika-kralovraha-hudba-ticha-ckx-245336.jpg 4 360 69

Hluboko pod Univerzitou existuje temné místo, o němž ví jen málokdo. Jde o zborcené bludiště dávných chodeb, průchodů a dávno opuštěných místností. V rozlehlé spleti tunelů zvané Podvěcí se skrývá křehká dívka, schoulená v samotném srdci tohoto zapomenutého místa. Jmenuje se Auri a sama je plná tajemství. Hudba ticha je letmý, hořkosladký pohled do jejího života, do jejího malého, ale poutavého dobrodružství, příběh současně radostný i ponurý, nabízející čtenáři příležitost spatřit svět jejíma očima. A dozvědět se skutečnosti, o nichž ví pouze Auri… V této knize nás Patrick Rothfuss zavede do světa jedné z nejzajímavějších postav úspěšné Kroniky královraha. V Hudbě ticha zazní tajemství a záhady tragického příběhu zlomené dívky, která se pokouší přežít v rozbitém světě.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Argo , Triton

The Slow Regard of Silent Things , 2014

javaznenevim
23.09.2015 5 z 5

Je těžké objektivně zhodnotit Hudbu ticha, z toho prostého důvodu, že zkrátka naprosto vybočuje z běžné literatury. Po celou délku nás provází pouze jedna postava, není tu žádný konflikt, nejsou tu žádné dialogy. Hodnocení této knihy zcela spočívá v tom, do jaké míry je vám Auri sympatická a jak moc se dokážete vžít do jejího naprosto odlišného světa. Ale pro mě je Hudba ticha lepší než oba díly Kroniky Královraha dohromady, a řadím jí mezi své top knihy. Proč? Protože Auri je prostě dokonalá.

parxel
21.09.2015 2 z 5

Tahle kniha je jako film bez děje, ve kterém vystupuje pouze jedna postava a vy se dívate na to, jak vyrábí mýdlo, opravuje trubky apod.

Bohužel k tomu, aby mne kniha oslovila, mi v ní něco chybělo. Něco, kvůli čemu bych si jí chtěl přečíst znovu. A nakonec ten humbuk - doslov okolo toho, jak je kniha jiná a pro nalomený ... Zkátka na mne tahle "teatrálnost" nefunguje a v mých očích knize spíš ublížila. Když to řeknu jinak, tak pokud chtěl autor tuhle knihu vydat, tak to měl udělat bez těch keců okolo.

Na knize mne naopak zaujala její komorní atmosféra. Způsob jakým autor píše je čtivý a rozhodně se těším, až si přečtu předchozí knihy.

Na závěr bych dodal, že toto je první kniha, kterou jsem do tohoto autora četl. Bohužel si nemyslím, že by byl můj názor jiný, pokud bych znal předchozí knihy. Tuto domněnku mi více méně potvrdil i autor recenze, na kterou vložil odkaz Lukkos.

Elvira 95
17.09.2015 5 z 5

Jsem naprosto okouzlená...
Tak zdráhavě milá, jiná, laskavá a ostýchavě krásná kniha se jen tak nevidí.
Nic jiného jsem od tohoto autora nečetla, a i tak mě Hudba Ticha, maličká Auri, i bezpečný a jistý Čep natolik učarovali. Hrozně se bojím od Rothfusse číst něco dalšího, protože nic už nebude takové. Nikdy mě nenapadlo soucítit s kusem nábytku. Nikdy mě nenapadlo, že tak zvláštní myšlenkové pochody mi budou tak blízké. Závidím Auri její malý velký svět a její starost o to, aby vše bylo tak, jak má. Aby vše bylo pravdivé. Zamilovala jsem si tu citlivou a stydlivě krásnou Hudbu Ticha...

Lukkos
13.09.2015 3 z 5

Je jiná... a tak to má být - více zde: https://www.youtube.com/watch?v=d4PEhTJlBMU

Sarri
30.08.2015 4 z 5

Ještě dlouho po přečtení, někde hluboko ve mě doznívá hudba ticha, kterou rozezněly záhadné struny tajemného nástroje. Pokud mi rozumíte, budete vědět o čem příběh zpívá. A pokud ne, nic se neděje, tak to má totiž být =)
A už se moc moc moc těším na The Doors of Stone! Tahle kniha mě pěkně navnadila =)

LammEr
02.08.2015 5 z 5

Kniha skrývá nádherný příběh. Zajímavá, čtivá, líbivá. Huba ticha je vším čím je a není čím být nemá.

Erudite
21.07.2015 5 z 5

Jedině autor, jako je Patrick Rothfuss může stvořit dílo tak nádherné, hrdé, se špetkou ostychu schovaného mezi stránkami. Nejistota autora o úspěchu díla je skrytá uvnitř také a možná proto tu knihu miluji ještě víc. Je napsaná tak, aby byla sama sebou. Aby se nebála být sama sebou a nenásledovala proud knih, napsaných podle stejné šablony.
Auri, jak nádherné jméno!

elutep
24.05.2015 5 z 5

Jsem okouzlená a na rozdíl od autora si myslím, že bude okouzlená velká část čtenářů. Ano je na místě varování, že jde o knihu...jinou. Jinou, zvláštní a vyšinutou, ale zároveň charismatickou, procítěnou a láskyplnou. A věřím, že díky tomu se do příběhu vžije hodně lidí (pokud budou ochotní přistoupit na tu formu), protože věřím, že hodně lidí se ve skrytu duše Auri podobá. Tak, jako to cítím já. Ale mohu se plést. Jsem přece zlomená a porouchaná ;-)

Overdead
17.02.2015 3 z 5

Hmmm, veľmi zaujímavá kniha s originálnym príbehom, ktorý zároveň ani nie je príbeh. Chýbajú mu dialógy, chýba konflikt, akcia,... proste všetky prvky klasického príbehu. Odráža iba obdobie 7 dní života Auri, ktorá čaká od jednej návštevy Kvotheho na tú ďalšiu. POZOR aj napriek hodnoteniu a prvým vetám mi toto dielo v celku učarovalo. Jedná sa o akísi zvláštny pohľad na ešte zvláštnejší svet tej najzvláštnejšej a najosamelejšej postavy. Príbeh obsahuje jedinú postavu a zvyšok sú neživé veci, ktoré sú však lepšie ako niektoré postavy v iných dielach, čo je naozaj divné (nie nečakajte veci ako z Disneyho Krásky a zvieraťa!). Je to proste dielo, ktoré si buď zamilujete alebo nie. Ja som si ho ZAMILOVAL. Najviac ma dostalo varovanie autora na začiatku, že "táto kniha nemusí byť pre Vás" a na konci sa ospravedlňuje každému komu sa kniha nepáčila! K tomu všetkému je obohatené o krásne ilustrácie a rozhodne si ju prečítajte až po prečítaní kníh Meno Vetra a Strach múdreho muža, ináč ani tu trochu čo tam je nepochopíte.

(je to niečo zvláštne, čo musíte skúsiť, nejaká recenzia Vám nedá dosť informácii. Sám som ju najprv odsúdil, ale teraz môj názor vidíte sami - 3/5 aby som nebol nefér k iným diela)

Patrick Rothfuss
americká, 1973