Jméno větru

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jmenuji se Kvothe. Unášel jsem spícím mohylovým králům ukradené princezny. Spálil jsem město Trebon. Strávil jsem noc s Felurian a odešel živý a při smyslech. Byl jsem vyloučen z Univerzity ve věku mladším, než na ni lidé obvykle vstupují. Mluvil jsem s bohy, miloval ženy a skládal písně, při kterých minstrelové vzlykali. Možná jste o mně slyšeli. Tak začíná Kvothův příběh – od jeho dětství strávené ve skupině potulných herců, přes léta prožitá jako polodivoký sirotek na ulicích zločinem prolezlého města až po drzý a nepřehlédnutelný vstup do obtížného a nebezpečného studia magie na slavné Univerzitě. Na samém počátku však Kvotha potkáváme již jako zkušeného mága, zručného zloděje, suverénního muzikanta a neblaze proslulého vraha. Ale ve Jménu větru se toho o něm skrývá mnohem víc, vždyť jde o pravdivé zobrazení událostí skrývajících se za legendou o Kvothovi Královrahovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136158/kronika-kralovraha-jmeno-vetru-l9w-136158.jpg 4.7731
Série:

Kronika Královraha (1.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Argo, Triton
Orig. název:

The Name of the Wind (2007)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (137)

Kniha Jméno větru

Přidat komentář
*Pájuše*
včera

Úžasné. Jedinečný vypravěčský styl. Nechybí tomu spád - někdy kniha utíká mílovými kroky, jindy se děj sotva vleče. Rothfuss Vás ale chytne za srdce, stáhne Vás hluboko do svého příběhu, dokud Vás nevyplivne na jeho konci totálně bez dechu! Je to diamant mezi světovou literaturou.

Skawin
04. června

Krásně zpracovaný fantasy román trochu připomínající Hraničářova učně.

casoprostor
02. června

Doživotní láska. Rothfussův styl je nezapomenutelný, a děj Vás chytne a nepustí. Doporučuju.

LadinSt
28. května

Některé části jsou na 5* některé jsou spíš dost slabé. Celkově to není špatné, ale zdejší hodnocení mi přijde přestřelené, zas takové veledílo to není.

pafčaodřeky
28. května

Dostala jsem tip od důvěryhodného jedince, že tohle je do-ko-na-lá fantazy trilogie.
Je.
Až na to, že není dokončená.
A čeká se .... první díl vyšel 2007, druhý 2012 a sakra, žádné zprávy o třetím.
Takže ano, doporučuji, ale čtěte, až budou všechny díly, ušetříte si okousané nehty a brouka v hlavě.

ziriant
08. května

Ač objem není zárukou kvality, mám ráda, když je knihu za co chytit. A mám také ráda, když hned první stránka knihy přivábí a příběh vás v podstatě nepustí až do konce, krom skromných přestávek na jídlo či spánek. Ráda si s knihou zalezu za deštivého víkendu do postele a v útulných kulisách šustivých kapek na okenní římse, kdy je vše ostatní v útlumu, jen čtu, čtu a čtu. Jméno větru je učebnicovým příkladem pro všechny tyto situace. Přečteno za dva dny, v naprostém pohlcení, uchvácení, zamilování, okouzlení a ve stavu mnoha dalších synonymních vyjádření. K této knize bych se nedostala, kdyby nezasáhla prozřetelnost náhody, proto musím poděkovat za jedno z nejlepších doporučení, kterých se mi kdy ke knihám dostalo. Ano, sice zde spatřuji v mírných záblescích kousky inspirací či asociací s takovými díly jako je např. Harry Potter nebo Eragon, ale to jen v nepatrném a statisticky bezvýznamném procentu. Jinak je Jméno větru originálem po stránce příběhu i jazyka. A to je něco, co bych chtěla vyzdvihnout a ocenit. Jazyk, opravdu bohatý, netypicky na tento žánr, a s jazykem související i jakýsi hudební, potažmo celkově poetický a tvořivý cit, zdaleka nad rámec klasických fantasy knih a přesahující navíc i Fantazii jako takovou. Zvědavost lační po dalším díle a básník uvnitř po dalších pokrmech pro nasycení představivosti. Pokud jde o nadšence fantasy, doporučuji bez výhrad (a doporučuji samozřejmě i komukoli jinému). V tomto žánru bych jistě zařadila mezi svých top 5.

HANNDY
01. května

je o prostě boziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a mega propracované

Majkrofon
07. dubna

Povedal by som až, že melódiu, ktorú táto kniha vydáva by ste priam mohli počuť. Veľmi originálne a prijemne čítanie pre všetkých fanúšikov fantasy.


Štítky

magie

Autor a jeho další knihy

Patrick Rothfuss

Patrick Rothfuss
americká, 1973

Podobné knihy

Kniha Jméno větru je:

v Právě čtených40x
v Přečtených974x
v Čtenářské výzvě102x
v Doporučených181x
v Knihotéce307x
v Chystám se číst752x
v Chci si koupit147x
v dalších seznamech18x