Meč magistra medicíny

Meč magistra medicíny https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9604/bmid_mec-magistra-mediciny-DUd-9604.PNG 4 16 4

Kronika katů Mydlářů série

Katovský román se odehrává v rudolfínské Praze a z jeho hrůzostrašných, tajemných a krví obestřených historií vystupují zcela neznámé životní příběhy magistra medicíny a kata Jana Mydláře.

soupik2012
26.01.2024 4 z 5

Odhlédnu li od některých historických nepřesností a vyloženě velkých chyb, kterých v tomto románu není zrovna málo, je tento příběh o možném životě kata Jana Mydláře vcelku vydařený. I když se příběh tváří jako čtení z rodinné kroniky, tak je hned od začátku jasné, že jsou to příběhy smyšlené a občas se naivitou přibližují způsobu jakým píše pan Vondruška. Jenom místo detektivních příběhů sledujeme katův milostný život. Naštěstí nejenom ten. Mně to asi stačilo a do dalších dílů se již pouštět nebudu. Audioknihu načetl velice dobře pan Pavel Soukup.

Martina291086
19.01.2022 4 z 5

Štorkán je zárukou dobré četby a proto ani tato trilogie nezklamala. První díl nás uvedl do zajímavého prostředí královského města Chrudim a Prahy, kdy prostředí je doplněno o neméně zajímavé a výborně charakterově propracované postavy. Výborný koktejl historických událostí a přiměřené fabulace jsou zárukou dobrého čtení.

Galadwen
25.10.2015 3 z 5

Průměrný, vcelku čtivě napsaný historický román, který by se ovšem spíš měl jmenovat Problémy Jana Mydláře se ženskými - celá historka se točí mezi vztahy mladého Mydláře s prostopášnou Dorotkou, hospodyní Žofií a novomanželkou Bětuškou. Je hodně vidět, že jde o první díl série, příběh je po všech stránkách neuzavřený.
Body dolů za přílišné opisování od Svátka a příšerné, ba přímo ukázkové chyby v dějinách každodennosti a procesního práva (opravdu progresivní kat, co pěstuje v katovně brambory a rajčata půl století před francouzským královským dvorem :-)).

orinka3
17.05.2014 4 z 5

Velmi čtivá historie, příběh zajímavý, psychologie postav promyšlená. Pěkná knížka, co zaujme a v knihovně by chybět neměla. Loukotková to samozřejmě není, ale i tak jde o velice slušnou literaturu.