Osudová přitažlivost

Osudová přitažlivost https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200163/bmid_kronika-kambionu-osudova-pritazlivo-lSk-200163.jpg 4 148 31

Kronika kambionů série

Jsou záhadní, přitažliví a nebezpeční... Kambioni. Sedmnáctiletá Samara pracuje v knihkupectví, aby si vydělala na své první auto. Spolu s ní tam pracuje Caleb, okouzlující a tajemný mladík, jehož uhrančivý pohled nenechá klidnou téměř žádnou ženu. Samara je ale jediná, která cítí, že za jeho neodolatelným úsměvem se skrývá nebezpečí. Tajemství, které Caleba obklopuje, přivádí Samaru do světa kambionů, ve kterém je přitažlivost a atraktivita podmínkou pro přežití. Když se kolem začnou dít děsivé věci a ohrožovat její blízké, musí Samara riskovat a učinit rozhodnutí, které možná změní její život. Navždy.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Living Violet (The Cambion Chronicles #1) , 2012

ElisR1
04.03.2015 5 z 5

Tahle kniha se četla velice rychle. Děj pěkně ubíhal a postavy taky docela šly. Mně se kniha líbila.

Zuzlinka
24.10.2014 3 z 5

Hlavní hrdina je "nemastný neslaný". Samara, hl. hrdinka, má spíše ostřejsí jazyk, což mi vyhovuje. Docela osvěžující je změna povahy ústředních postav, kambioni jsou fajn, přitažlivý...ale popravdě, Cat a Bonesovi od Jeaniene Frost se jen tak něco nevyrovná, alespoň pro mě. První díl Kambionů je oddechová knížka, která neurazí, ale ani příliš nenadchne.

vikimi
19.10.2014 5 z 5

Zpočátku se mi do knihy moc nechtělo, obal knížky mi přišel takový nijaký, bez fantazie, podobný těm nehezkým, co mají upíří deníky, ale pak jsem se začetla.
U knížky jsem se nejen pobavila, ale také si příjemně odpočinula. Mám najednou skvělou, pohodářskou náladu a moc se těším na další díl.
Je pravda, chvílemi to bylo takové přeslazené, trošku moc holčičí, ale já si to přesto užila :)
Moc příjemná knížka.
Co se mi hodně líbilo a co bych opravdu vyzdvihla, byl popis celého příběhu z pohledu hlavní hrdinky Sam. Což bylo fajn, nebylo to vůbec nudné a chvílemi hodně výstižné a vtipné. Určitě doporučuji :) Samozřejmě, že to není knížka, která nějak zásadně duševně obohatí, je to spíš poctivá oddechovka se zamilovanou tématikou. S postavami jsem neměla nejmenší problém, obzvlášť Nadine mi přirostla k srdci!

vlkove
07.08.2014 2 z 5

Originální námět ale.... ale... nevím knihy podobného stylu miluji ale tahle kniha mě neokouzlila.

Nikolka001
24.06.2014 3 z 5

Rozhodně jsem čekala děj, který bude akční a ne tak nudný a nic se nedějící. Četlo se to ale rychle a příběh byl čtivý. Kdyby autorka na knize trochu více zapracovala, tak by to byla skvělá kniha. :)

ciniminisek
17.06.2014 3 z 5

Děj v sobě ukrývá více záhad a dopomáhá čtivému stylu psaní, Vás udržet u knihy co nejdéle. Pro zběhlého "fantasychyláka" to bude příběh lehce slabší, proto jistě všichni uvítáte vznikající lásku, tajemství i boj o rodinu a své přátelé. Kupodivu v příběhu nebyli chvilky kdy by se čtenář nudil a začínající láska mezi Samarou a Calebem, Vám nejednou přivodí úsměv na tváři. Můžete se těšit i na závěrečný boj a především na zakončení knihy v podobě velikého překvapení.
Lehkým čtení pro náctileté nepohrdne žádná dívka a právě této skupině především knihu doporučuji. Příběh se mi líbil, hlavní protagonisté mi sedli a já už se těším na pokračování záhad a lásky, které se pro nás připravuje v dalším díle.

Veronika.C
26.05.2014 3 z 5

Knížka se četle dobře ale čekala jsem od toho něco trochu jiného, takže mě mírně zklamala

JanaDor
26.05.2014 4 z 5

Kniha se dobře četla a i když jsem tušila, jak to dopadne, tak mě to bavilo. Možná i díky ironii a nadhledu hlavní hrdinky, která měla trefné hlášky :) ráda si přečtu další díl a jako oddechovka to bylo fajn. Myslím, že se to bude líbit spíše náctiletým, ale i ti starší, kteří mají rádi romantickou fantasy nebudou zklamáni.

kleria
16.05.2014 3 z 5

Od knížky jsem čekala něco jiného, proto mě nejspíš i trochu zklamala. I když knížka byla čtivá a četla se celkem rychle, tak mě tolik neuchvátila. Pokud hledáte nějakou nenáročnou oddechovku tak vám ji můžu doporučit, jinak bych řekla že zaujme spíše mladší čtenáře :).

Nel-ly
04.05.2014 4 z 5

Začátek je takový stmívání bez milostnýho trojúhleníků, neobyčejnej kluk, kterej vidí něco na holce, co mu přijde "jiná než ostatní", prostě klasická příliš neobjevná YA fantasy. Ale postavy nejsou špatné, je to humorně napsané a vlastně to neurazí. A konec je chvílema překvapivě napínavý... http://nel-ly.blog.cz/1405/recenze-kronika-kambionu-osudova-pritazlivost

Adele02
02.05.2014 5 z 5

Tahle kniha si těch pět zaslouží! Doporučují, fakt se nasmějete.

pro dospívající mládež (young adult)

Jaime Reed
americká