Mé jméno je Nikdo

Mé jméno je Nikdo https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330956/bmid_me-jmeno-je-nikdo-zj8-330956.jpg 4 163 41

Sedmnáctiletá Reagan Elizabeth Hillisová je zvyklá přes noc měnit identitu, lhát všem přátelům, které kdy měla, a odehnat každého, kdo by se jí snad dostal příliš blízko k tělu. Reagan je od dětství cvičená v boji na život a na smrt a umí bravurně zacházet s jakoukoli zbraní, protože se od ní očekává, že půjde ve stopách rodičů a rozšíří řady nejmocnější tajné služby na světě, Černých andělů. Zamilovat se do kluka od vedle rozhodně neměla v plánu. Nyní se musí rozhodnout, jestli využije své obrovské předpoklady a vrhne se do života plného nebezpečí, pro který byla vychována, nebo poslechne srdce a zvolí existenci obyčejného člověka, po níž vždycky toužila. Když jí ale nepřátelé unesou rodiče, jde rozhodování stranou. Reagan velice rychle zjistí, jak moc se ostrá akce liší od výcviku, a jestli se může spolehnout na lidi kolem sebe. Zvlášť na ty, kterým dosud musela lhát. Zoufalá a vyděšená v sobě musí najít Černého anděla…... celý text

Romány , Thrillery , Pro děti a mládež

Vydáno: , Mystery Press

You Don't Know My Name , 2017

Yumecz
04.01.2022 3 z 5

Hodně povrchní příběh vhodný pro teen čtenáře. Příběh by předvídatelný již po prvních pár stránkách.
Kniha ale byla čtivá, napsaná přesně pro mladší čtenáře, kterým ale já bohužel již nejsem. Ale s touto myšlenkou jsem knihu na vlakovém nádraží kupovala. Takže mi minimálně zpříjemnila jízdu :-)

šneki
18.07.2021 3 z 5

Docela zajímavá zápletka a děj ubíhal dobře, škoda že nějsou přeložené další díly.

Pavla-Adina
03.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Kniha se mi líbila, bylo to lehčí čtení, dalo by se říci oddychovka, i když s tragickým koncem.

lokonla
29.11.2020 2 z 5

První půlka knihy byla dobrá, ale ta druhá byla jedna nelogická věc vedle druhé a konec to moc nezachránil. Autorka čtenáři nedá příležitost, aby si hlavní hrdinku oblíbil. Ke konci jsem četla už jen letmo a chtěla jsem to jen nějak doklepat.
Kniha absolutně nesplnila má očekávání, která slibuje na obálce.

Acnaj
18.09.2020 5 z 5

Knížka mě pohltila, příběh je velmi čtivě napsaný, napínavý, velmi dobře pochopitelný a tak akorát dlouhý...

Aivinka
07.09.2020 3 z 5

Čekala jsem víc, mnohem víc a moje očekávání tuhle knihu nejspíš zabilo... Nebylo to úplně špatné, jen mi tam chyběla ta akce. Sakra, je to o špionech, tohle mi ale přišlo, jako 300 stran probírání nanic života hlavní postavy.

Finvarra
13.04.2020 1 z 5

Za sebe dávám nízké hodnocení protože jsem měla co dělat, abych vůbec knihu dočetla. Příběh je vcelku jednoduchý a čte se snadno v tom smyslu, že nad tím člověk nemusí nijak extra přemýšlet. Ale mně osobně bylo proti srsti jednak točení se v pocitech hlavní hrdinky, jednak dokola omílaná pomstychtivost (a to z toho titulu, že sama dělám bojové umění). Hlavní postava jakoby ani nebyla člověk. Takový fyzicky trénink v 16 letech je myslím přitažený za vlasy. Z konce knihy čišelo příliš negativních emocí. Pokud chtěla autorka vyzdvihnout kontrast mezi životem jaký by hlavní hrdinka mohla žít, a tím jaký pro ní "byl připraven" pak se jí to podařilo.

michaela.22
07.04.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, snadná dějová linka. Konec knihy mne překvapil a doufám že brzy vyjde pokračování, jinak by mne moc mrzelo kdyby tento děj zůstal takto otevřený.

Adelhyskova
29.03.2020 4 z 5

Patří mezi takové ty knížky které přečtěte během chvíle a nemusíte u nich moc přemýšlet, ale to mi vůbec nevadilo nějaká takováhle oddychovka se vždycky hodí. Knížka se mi celkově dost líbila.

Raada
04.02.2020 3 z 5

Příjemná oddychovka. Nic hlubokého jsem nečekala, příběh se mi líbil, a kniha se četla příjemně.

baroo
28.12.2019 2 z 5

Zase mě dostali přes obálku. Uvnitř příběh plný klišé a naprosto nepochopitelných momentů i chování (zejména hlavní hrdinka). Už nejsem teenager, takže jsem asi mimo cílovku.

chaera
05.10.2019 2 z 5

YA literaturu moc nečtu a zrovna tato kniha je ukázkovým příkladem proč. Klišoidní, nereálné a všechny postavy (snad až na Luka, toho jsem si oblíbila) nehorázně nesympatické a na facku. Dávám dvě hvězdičky, protože se mi líbil nápad a četlo se to poměrně rychle, ale příběh samotný se mi opravdu nelíbil. Jestli vyjdou další díly, už po nich nesáhnu.

Navíc byla kniha plná hrubek, strašně to bilo do očí (toto ovšem nepočítám do hodnocení, protože autorka za to nemůže) 2/5

Marthas
10.09.2019 2 z 5

Přijde mi, že na knihu tam bylo moc reklamy a na reklamu to bylo docela dlouhé.-)
Ale vážně já opravdu nemám zapotřebí číst, kterou značku čeho hrdinka používá, když to navíc vůbec neznám. "proužky Listerine" mne opravdu málem dostaly do kolen.
Navíc ten název takto přeložený, když v originále to znamená Neznáš mé jméno...
Další díl se měl jmenovat, a to tu knihu též sráží, že to není jen takový výstřel do tmy ale série už zase, "Prohrálas, víš, jsem pryč" nebo co a ten samo nevyjde, když to nebylo nijak úspěšné.
Celkově, když to shrnu, se to dalo napsat mnohem lépe, navíc by mě zajímalo, kdo koho vykradl...

Šárušš
09.04.2019 3 z 5

Takový průměr asi, popravdě nevím, co si o té knize myslet, protože jsem si pod tím názvem představovala něco jiného.
Kniha mě zpočátku nebavila vůbec, říkala jsem si, že to bude snad první kniha po opravdu dlouhé době, kterou nedočtu.
Nakonec se tam začalo něco dít, tak mě to torchu chytlo a chtěla jsem znát konec.
Ale nijak zvlášť mě to nenadchlo.

Ailee
14.02.2019 3 z 5

Jednoduchá dějová linka a rychle odsypávající celkem uvěřitelný děj. Žádné velké překvapení ani nečekané zvraty, vlastně je kniha dost předvídatelná. To co se stalo na konci mě zaskočilo, happy end jen napůl, ale protože děj utekl tak strašně rychle, asi jsem se neodkázala do knihy dostatečně vžít, aby vyvolal ty správné emoce.

Brambu
06.01.2019 3 z 5

Je to velmi čtivý příběh. Bavilo mě to, ikdyž kniha obsahuje mnoho klišé. To už zkrátka k young adult patří. Ale dostaneme taky velmi dobrodružný a napínavý příběh, který mě zaujal. Hlavní hrdinka bojuje sama se sebou, neví jakou cestu si zvolit a pro jaký život se rozhodnout. A když jí do života vstoupí láska, pěkně to s ní zamává. Ovšem konec to je jedno velké drama a překvapení. Už se těším na pokračování.

TerkaLangoš199
08.12.2018 1 z 5

Kniha mi přišla šíleně cliché. Doopravdy jsem se občas chytala za hlavu a říkala si, že to autorka nemůže myslet vážně.. Neříkám, že jsem knihu nedočetla, to nedělám. Dávám šanci. Ale tahle kniha se té šance nechopila. Možná, kdyby mi nebylo 19, ale jen 12? Lovestory, cool vraždící drsňačka, co ale nechce být jako rodiče. Vychovaná pouze k účelu pracovat pro nejtajnější z nejtajnějších... Možná to vidím až moc kriticky, ale tahle kniha mne doopravdy nezaujala.

rode
06.11.2018 3 z 5

Knížce se nedá upřít, že je čtivá. Ovšem na mě asi trochu "ufňukaná". Pro teenagery určitě doporučuji, protože být mi 13+, tak příběh naprosto hltám a nebudu schopná se dočkat dalšího dílu. Takže to, že se mi nelíbí, není tak úplně chyba knihy. Chyba je na mé straně... jsem už prostě stará. :D

cukrovka
05.11.2018 4 z 5

Velmi čtivá oddechová knížka. Je nenáročná a spíš pro mladší čtenáře.

Kitty18
13.04.2018 3 z 5

Knížka byla zajímavá, i téma bylo dobré, ale mě moc nesedla... Ale i tak jsem ji dočetla.
Pokud by jste chtěli nějakou odpočinkovou a nenáročnou knížku tak doporučuji tuhle. Nenáročné čtení (já osobně mám radši náročnější kde se něco stále děje).
Kdo si ji hodlá přečíst přeji ať se vám dobře čte :)