Rudá pyramida

Rudá pyramida https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114430/kronika-cartera-kane.jpg 4 462 55

Kronika Cartera Kanea série

První díl nové trilogie Ricka Riordana (autora Percyho Jacksona)! Myslíte si, že je nějaký med nechodit do školy, věčně létat po celém světě, vozit s sebou jenom to, co se vejde do jednoho kufříku, a nemít žádný pořádný domov? Tak to budete koukat! Už šest let cestuje Carter Kane z místa na místo se svým otcem, věhlasným egyptologem. Pořádně nezná ani vlastní sestru Sadie, která žije s prarodiči v Londýně. Děti se smějí setkat jen dvakrát do roka a tentokrát pro ně otec ještě ke všemu vymyslí nudnou prohlídku Britského muzea. Jenže pozor - egyptští bohové se probouzejí! Začínají nejděsivější Vánoce, jaké kdy Carter a Sadie zažili… Od toho dne se život čtrnáctiletého Cartera a dvanáctileté Sadie obrátí naruby. Sourozenci Kaneovi zjistí děsivou pravdu o své rodině a poznají tajemné egyptské bohy mnohem líp než z otcových výkladů a exponátů v muzeích. Objevte zblízka starověký Egypt s jeho magií, dobrem i zlem a připojte se k dobrodružné výpravě sourozenců Kaneových!... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Kane chronicles - Red pyramid , 2010

zirafinec
24.03.2024 4 z 5

Je to asi nejslabší kniha od Ricka Riordana, kterou jsem četla. Ale vzhledem k tomu, že má laťku fakt vysoko, to v žádném případě není špatná kniha. Bavila mě, o tom žádná. A ten koncept přepisu z nahrávky? Super.

petrarka72
14.03.2024 2 z 5

Vcelku zklamání. Edukace o egyptských bozích vcelku funguje, ale akčnost za každou cenu se rychle přejí, stejně jako sourozenecké škorpení. Navíc tam není tolik tajemství, aby mne to zlákalo na další díly. Nicméně - vždycky Bastet!

HockeyGirl
05.03.2024 3 z 5

Knížky od Riordana jsou vždycky super a dobře se čtou. Bohužel u Rudé pyramidy jsem to tak neměla. Děj byl docela zamotaný, složitý, těžký, bylo tam na mne moc postav, navíc se jmény egyptských bohů a dalších. Sama o sobě byla knížka těžká (váhově :-D). Měla jsem občas problém začíst se, skoro jsem knížku odložila, ale nakonec jsem četla dál. Byla pro mne zklamáním, i když to nerada píši. Riordan je jinak jeden z mých oblíbených autorů, toto dílo mi ale nesedlo.

Ctenaricek4
27.12.2023 3 z 5

Základ knihy je velice podobný Percymu Jacksonovi. Egyptská mytologie je velice zajímavá, možná ne tolik známá, jako např.mytologie řecká či římská, ale rozhodně má své kouzlo. Moc se mi líbila tato výprava zase do trochu jiného světa. Oba hlavní hrdinové jsou opět skvělí - Sadie možná malinko komplikovanější. Příběh mě celkově zaujal. Asi se pustím i do druhého dílu, abych se podívala, jak se to bude celé vyvíjet dál.

Bookworm345
06.10.2023 4 z 5

"Vezměte někdo otvírák na konzervy. Mám v hlavě boha."

Já myslím, že je to super kniha. Dva hlavní vypravěči jsou fajn. Děj taky. A samozřejmě vtípky.Vlastně všechny Rickovy knihy mají podobnou zápletku, děj atd., kupdivu mě to vážně baví. Jedna z věcí, která mi vadila je to, že to nemá tak dobře promyšlený systém a tak dobré postavy. Třeba to téma Domu života je takové nedomyšlené a spíš to připomíná Magisterium nebo tak něco. Ale je prostě slabší, než Percy Jackson a to ve všech směrech.

Elea
02.01.2023 3 z 5

Knihy o Egyptě mám ráda, ale tato patří spíš k těm slabším. Vyprávěči mi nebyli příliš sympatičtí, Sadie byla místy dost protivná. Opravdu to není Percy Jackson.

Beltrix
10.10.2022 3 z 5

Klasicky dobrá kniha od Ricka Riordana, která poskytne vhled do světa tentokrát egyptských božstev. Bohužel na rozdíl od Percy Jacksona nejsou Sadie a její bratr příliš zajímaví vypravěči.

lukaskmn1
02.02.2022 5 z 5

Geniální.

JitulHa
08.04.2021 5 z 5

Carter Kane je to jediné, co jsem od Ricka Riordana ještě nečetla. Autora mám moc ráda, všechny jeho knihy jsou prostě skvělé. Nicméně, egyptská kultura ve mně vždy vzbuzovala jakýsi respekt, možná až ostych? To je asi ten největší důvod, proč jsem sérii neustále odkládala se slovy, že na ni jednou přijde čas - ten nastal právě teď, a já rozhodně nelituji! Naopak, Rick opět nezklamal, vložil do příběhu sourozenců Kaneových zase spoustu dobrodružného nebezpečí, skrytých tajemství, dávných božstev a samozřejmě svůj neotřelý smysl pro humor. Ano, bylo to hodně odlišné od předešlých knih, ale není snad Egypt se svými tradicemi docela jiný než Řecko nebo Řím? Zkrátka nemám, co vytknout, mohu jenom chválit, protože Rudá pyramida dokázala zaujmout i mě, coby naprostou nemilovnici pyramid.

kokrokr
16.02.2021 3 z 5

Není to tak čtivé a zábavné jako Percy Jackson a Magnus Chase. Je mi jasné, že jiní čtenáři budou mít třeba opačný názor, ale já se docela nudil a knihu jsem málem odložil a nedočetl. Egyptská božstva snad prominou, ale další díl už číst nebudu.

TessV
10.02.2021 3 z 5

Rickovy knihy miluju, ale do tohoto příběhu jsem se nemohla začíst, takže jsem knihu četla dlouho. Zkrátka Percy Jackson je Percy Jackson. Na druhou stranu, líbilo se mi, že příběh vyprávěla Saddie i Carter - bylo to vtipné a i když jsem čekala něco víc, je mi jasné, že vysvětlení egyptské mytologie je pořádný oříšek.

Zuzaček22
05.01.2021 5 z 5

Egyptska tématika mě vzdy zajímala, takže jsem z knihy nadšená. Moc se mi líbili postavy hlavně kočičí bohyně Bastet byla skvělá. Kniha je velmi ctiva a autorův styl psaní a humor mě velmi baví.hned jdu na druhý dil

Lionis
15.11.2020 5 z 5

Bezvadné.
Hluboký děj, který je díky své perfektní provázaností s egyptskou mytologií pro mě naprostno bezvadný. Nikdy jsem nemohl žádnou ze tří knih odložit ani na chvíli z ruky. Děj mě tak pojal, že jsem v podstatě ani nevmímal, co je kolem mě.
Věřím, že některým lidem to nemuselo sednout, egyptská mytologie je rozhodně složitá a jelikož je na ní založená podstatná část děje, tak to nemusí být pro každého.
Doporučuji všem, co nejen mají rádi egyptskou mytologii, ale mytologii celkově. Pokud vám padne styl knihy, rozhodně se jí jen tak nepustíte. To je za mě to nejlepší, co se u knihy může stát.

DUNIKO
11.08.2020 2 z 5

No já nevím mě to moc nesedlo.

ElikaS
29.05.2020 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem si knížky od Riordana moc oblíbila jsem se na tuto sérii moc těšila. Ale tedy trvalo mi docela dlouho než jsem se začetla a zorientovala. Přece jen řecká, římská i severská mytologie mi jsou bližší a aspoň něco o nich vím, o té egyptské ne, takže jsem ze začátku hodně tápala. Ale Saddie i Carter byli fajn, takže se mi knížka líbila

Medasek
20.04.2020 5 z 5

Byla to dobrá kniha. Typický Rick. Jenom mi asi trochu vadilo to s tou nahrávkou.

svobonís
25.08.2019 5 z 5

Upřímně jsem se bála, že to bude to samé jako Percy Jackson jenom s egyptskými bohy, ale opak je pravdou. Ano, jistě, boj s démony, i bohy, to všechno najdeme v obou knihách, přesto jsem se do knihy začetla. Prožívala jsem to samé, co u Percyho Jacksona, kolikrát jsem tu knihu nemohla odložit z rukou. Hned se vrhám na další díl.

Pitíčko114
20.04.2019 5 z 5

Napínavý knížka moc se mi líbila.

Ronnie68
26.03.2019 5 z 5

parádní kniha ... zprvu jsem si říkala, že to není jako Percy Jackson ... ale má to své osobní kouzlo .. a nemůžu se dočkat dalšího dílu .. :)

PhoebePollard
01.03.2019 3 z 5

Tuhle knihu (a vlastně celou sérii) jsme četla už před docela dlouhou dobou (3-4 roky), ale stále si pamatuji, že na mě neudělala nejlepší dojem. Obecně mám knihy Ricka Rioradan velmi ráda a tahle nebyla zase taková hrůza, abych ji četla jen proto, že chci od Riordana přečíst všechno. Jenže, když ji porovnám s Percy Jacksonem, Bohy Olympu a Magnusem Chasem (který už také není tak dobrý), mohu pouze konstatovat, že je tak o dva stupně horší. Možná je to také tím, že k Egyptské mytologii mám ze všech tří nejdále. Přesto však uznávám, že kniha dokáže zaujmout.

pro děti

Rick Riordan