Kronika bolševismu

Komiksový příběh: Jak to bylo doopravdy se slavnou VŘSR. V jaké situaci se nachází Rusko v říjnu 1917? Válkou vyčerpaná země se zbavila carského samoděržaví, nadále ale bojuje proti mocnostem. Přichází bolševická revoluce! Sledujte, jak vzniká první stát pod diktaturou proletariátu. A nahlédněte do života Lenina, ale i do 19. století, kdy se rodí socialismus, z něhož vzklíčí komunismus, marxismus, leninismus a další ismy. Zní to jako encyklopedie? Kdepak! Tohle všechno tu projdete zábavně a komiksově!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/352663/kronika-bolsevismu-Uw7-352663.jpg 414
Komiksy, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Edika

Kniha Kronika bolševismu

LuckyVagabond

Zajímavé počteníčko. Knihu dobře popsal dole v komentáři "callahanh" Já bych jen dodal pár pocitů ze čtení. Je neuvěřitelné jakých jatek a utrpení se lidé byli schopni dopouštět. Díky knize jsem pochopil, proč byla ve společnosti touha najít nějakou alternativu zastaralým společenským pořádkům a jak bylo náročné nějakou změnu promyslet, dohodnout se na ní a prosadit ji. Zase to doprovázely neustálé konflikty, hlad, bída, jatka a utrpení a spousta pokusů a omylů. O trochu více chápu, proč byl pro lidi komunismus úleva a menší zlo než to, co mu předcházelo a proč v tom někteří lidé spatřovali budoucnost a podporovali to. O to méně chápu lidi, kteří vnímají dnešní dobu neustále negativně a tvrdí, že se všechno pořád zhoršuje. Kdy to bylo lepší? Za komunismu? Před komunismem? Možná by jim tato kniha ozřejmila a připomněla v jaké pohádce si dnes žijeme i když je samozřejmě pořád nekonečně mnoho prostoru pro zlepšování. Kniha mi krásně a čtivě dobarvila povědomí o tomto složitém historickém období.

callahanh
11.06.2018

Na naše poměry úctyhodné dílo, které je tvořeno ze dvou částí, které se vzájemně skvěle doplňují a zároveň je každá z nich úplně jiná. První část je textová a rozhodně by zasloužila stát se součástí výuku dějepisu, případně občanské výchovy, protože Zdeněk Ležák v ní jasně a stručně odhaluje dějiny socialismu, které vyústily ve vznik a vládu komunismu. Informací je tu tak akorát, podány jsou srozumitelně a výborně vysvětlí ty nejnutnější základy k pochopení toho, jak se mohli lidé jako Lenin nebo Stalin dostat k moci. Druhá část je ryze komiksová a spíše pro znalejšího čtenáře, protože autor zde popisuje skutečnou historii VŘSR, ale dost ji ironizuje humornými hláškami a využívá značnou nadsázku. Přesto i ona by se dala použít ve výuce, ale bylo by k ní potřeba menší vysvětlení. Oceňují celkovou formu a jasné a čtivé podání, vše doplňuje výborná kresba Jakuba Duška, která nevyniká barvami nebo nějakými excentrismy, ale naopak je kreslená v tmavších barvách a s důrazem na detail, takže hlavní postavy Revoluce si jsou podobné a není problém je poznat. Kronika bolševismu je hodně unikátní dílo, které doporučuji víceméně všem, především ale středoškolákům, protože zpracovává dějinné období, které je pro vývoj v naší zemi zcela klíčové a bohužel je možné, že něco podobného se brzy stane znovu, což se i z této knihy dá pochopit. Hodně výjimečná kniha. 90 %
PS: Jediní, komu se minimálně komiksová část po obsahové stránce líbit nebude, jsou zarytí voliči KSČM.

martinstefko
21.11.2017

Historické knížky, které nejsou jen hrnutím dat a údajů se mi zamlouvají a bylo by fajn, kdyby se dostaly i k dětem. V případě knihy "Kronika bolševismu" to platí jednoznačně.