Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa

Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356619/bmid_kromobycejna-pout-barnabyho-brocket-srL-356619.jpg 4 66 18

Manželé Brocketovi jsou úplně obyčejný, spořádaný pár a jsou na to náležitě pyšní -– nad vším zvláštním či odlišným ohrnují nos. Jenže pak se jim narodí Barnaby, a hned jak přijde na svět, je nabíledni, že on obyčejný rozhodně nebude. K hrůze rodičů se chlapec vzpírá gravitačnímu zákonu… a létá. Barnaby by se rodičům zoufale rád zavděčil, a proto se všemožně snaží udržet nohama na zemi. Marně. A tak jednoho osudového dne Brocketovi dospějí k závěru, že už toho mají dost. Když si chce Barnaby létat, tak ať si letí… Šťastná náhoda však obelstěnému, vyděšenému a osamocenému Barnabymu přivane do cesty horkovzdušný balon s pozoruhodnou posádkou – a tak začíná chlapcova kouzelná cesta kolem světa, na níž ho postupně doprovází plejáda nezapomenutelných přátel.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (ČR)

The Terrible Thing That Happened To Barnaby Brockett , 2012

Dani25
05.03.2023 5 z 5

J.Boyne patrí medzi mojich obľúbencov. Toto bola moja štvrtá kniha od neho a viem, že sa pustím do ďalšej.

luckomar
22.08.2022 3 z 5

Ostatní knihy rozhodně lepší... Tohle je spíše kousek pro mladší čtenáře. Čteno kvůli čtenářské výzvě ;-)

alibaba72
20.03.2022 5 z 5

Další velmi zajímavá kniha J. Boyna. Kam on chodí na ty nápady? Co kniha to klenot.

SamanthaCook
08.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Veľmi milá kniha, asi 1. svojho druhu čo som čítala.
Barnabyho mi bolo ľúto v nejakých chvíľach, neuveriteľné čo dokážu spraviť rodičia ale aj obyčajní ľudia.
Ako môže mama opustiť svoje vlastné dieťa?
Ako môže človek týrať ľudí len pre obludárium?
Taký sú proste ľudia, je to smutné.

petrarka72
19.04.2021 4 z 5

"... když se tvoje představa o tom, co je normální, neshoduje s představou někoho jiného, ještě to neznamená, že jsi divný." Kouzelná zpráva o jinakosti. U Boyna vlastně normální téma... :-)

8243
06.04.2020 3 z 5

Z této knihy by mě stačily dvě poslední kapitoly. Pro mě byla kniha "vzdušná" . Hodně záleží jak si ji čtenář přisvojí. Pokud ji čtu jako příběh kluka, který litá, je nadnesená. Pokud jdeme do hloubky a hledáme v tom ukrytá poselství - najdeme je.

SknihouVrukách
13.09.2019 3 z 5

Túto knihu som si nemala v pláne vôbec požičiavať. Vlastne,som nevedela, o čom je. Je to skôr pre mladšie deti, asi do 11 rokov. Autor vie, dobre písať, ale na mňa to bolo veľmi jednoducho napísané a postavy som si neobľúbila. Miestami mi kniha prišla, až veľmi prekombinovaná. Páčilo sa mi, že má myšlienku, že byť iný nie je zlé a mali by sme byť taký, aký sme. Dávam jej 3*/5*, pretože už to nie je kniha pre moju vekovú kategóriu.

Knihomura
08.05.2019 4 z 5

Nejsem cílová skupina /přišlo mi to dost překombinované/, ale záměr byl jasný. Hlavně pro dospělé. A pan Boyne psát čtivě umí. Těším se na další jeho knihy. Třeba ty co byly vydané na Slovensku. Tak doufám, že u nás vyjdou co nevidět.

lushi
21.04.2018 4 z 5

Vskutku neobyčejný příběh, ze kterého jsem ale byla trochu nešťastná. Je citlivý, zajímavý, místy dodává naději a vyzdvihuje neobčejnost, ale zklamal mě konec, který mi přišel na dětskou knihu docela cynický. Možná máme v knihách happy-endů příliš, ale tady by se mi více hodil uzavřený konec a proměna v srdcích Barnabyho rodičů.

Mermaida
19.04.2018 4 z 5

Zvláštní a hodně jiný příběh od J. Boyneho než bych čekala. Kniha mě nadchla a svým způsobem chytla za srdce, i když při čtení se může velice často zdát, že jde spíše o dětskou knížku :-) Ale to není tak docela pravda, na své si přijdou dospělí i děti, o to se Boyne postaral, a velice dobře.

kalinkacz
29.03.2018 4 z 5

John Boyne je pro mě jeden z mých oblíbených autorů, jehož tvorbu už nějakou dobu sleduju... Jako jasně, jeho Chlapci budou pro mě pořád číslo jedna, ale i tahle dětská kniha byla super... Má přesah a poučení pro malé čtenáře... Námět je nevídaný a navíc má kniha v sobě spoustu krásných ilustrací... Prostě doporučuju, je to krásné...

RoseDadas
26.02.2018 4 z 5

Kromobyčejná pouť je určena mládeži, ale i dospělý v ní může nalézt jisté poselství. Příběh je psán čtivě a s vtipem. Věty jsou jednoduché a jazykově nenáročné. Stejně jako je neobyčejný dětský hrdina knihy, tak i kniha samotná je čímsi jiná. Už jen samotný závěr se vymyká tomu, jak bychom si mysleli, že bude příběh zakončen.

Musím se přiznat, že jsem se nedokázala s Barnabym naladit na stejnou vlnu. Dětský hrdina knihy byl zajímavý, ale tak úplně mi nesedl. Je to nejspíš tím, že nespadám do cílové skupiny, ale věřím, že pro mladší čtenáře se kniha stane přínosnou a ukáže jim, že držet se vžitého přesvědčení není vždy správné. Že než někoho odsoudíme, tak bychom ho měli nejdříve lépe poznat. Tím, že se člověk odlišuje, tak to nemá působit jako urážka vůči ostatním, ale naopak vyzdvihnutí jeho osobnosti jako naprostého originálu.

linhi22
02.02.2018 4 z 5

Zaujal mě námět v kombinaci s autorem, a tak jsem si tuhle dětskou knížku přečetl - je milá, svižná a v rámci možností hloubavá. "Dospělák" ve mně by jí dal nejspíš 3 hvězdičky, ale jelikož pro něj není určena, dávám 4.

Ivuska.09
17.01.2018

Čas od času ráda sáhnu po knize, která je určená dětem. Kromobyčejná pouť Branabyho Brocketa je milý příběh o tom, jak odlišný může člověk být. Vím, jaké z knihy plyne poučení, ale trochu mě mrzí, že nakonec rodičovská láska nezvítězila. Přece jen je to kniha pro děti. Jinak to bylo milé a nevšední čtení, u kterého se budete smát i brečet - pokud budete naslouchat všem emocím, které v knize jsou.

zupri
13.01.2018 4 z 5

Zábavné čtení pro děti dle mého úsudku 10+.

DariDerek
16.11.2017 4 z 5

Jemná, citlivá, pro mě v některých ohledech, velmi emotivní příběh.

piquillio
29.10.2017 4 z 5

Příjemná svižná knížka, která není jen pro děti. Sám si říkám, co asi čtenář dětského věku pocítí při první kapitole. Co si asi říká. A pozná co... psst, nic nechci prozradit. Zkrátka byl bych zvědav, co na to dětský čtenář. Novodobá Dahlovina.

evindel
27.01.2016 5 z 5

Kniha, ktorá rovnako ako detského čitateľa osloví aj dospeláka. Citlivý príbeh, humor, prekonávanie predsudkov: „Vtip je v tom, že ak tvoja verzia normálnosti nie je rovnaká ako verzia niekoho iného, tak to neznamená, že s tebou nie je niečo v poriadku."

John Boyne
irská, 1971