Kroky vraha

Kroky vraha https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36947/bmid_josef-bergman-kroky-vraha-2Zg-36947.jpg 4 2143 562

Josef Bergman série

V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Byla to náhoda nebo měl vrah spadeno na někoho jiného? Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje tajemství zahalující minulost.... celý text

rafan65
13.12.2021 5 z 5

Knížka mě hodně překvapila. Autorce se podařilo skvěle vykreslit charaktery jednotlivých postav a jejich životní příběhy. Nic tam není překombinované či fantasmagorické. Rád jsem si knihu přečetl, přečtu si i další. Pro mě zdařilý začátek této série.

jajcak
13.12.2021 3 z 5

Dobře se četla, místy zbytečně dlouhá, rozepisovány pasáže, které pro rozuzlení neměly význam. Čekání na kocoura se mi líbilo víc.

Liturgievpatek
13.12.2021 5 z 5

Klevisová v tomto románu dokázala, že umí psát romány srovnatelné se světovou přední tvorbou. Skvěle vystavěný příběh, napínavý, moc mě Kroky vraha bavily.

Metla
07.12.2021 3 z 5

Marlowe a trudoš sepsali komentáře, pod které se můžu bez námitek podepsat. Ať to nemusíte hledat, nebudu mentální lemra a sepíšu vlastní postřehy.
Pro mne šlo o příliš babské čtení: přemíra hňahňání se v pocitech a myšlenkách, což by nebylo na škodu, kdyby se časem nezačaly opakovat a nudit. Pracovně jsem si všechny ty přemítající ženy pokřtila na „divná kráva“, „ublížená blbá kráva“, „kráva domácí“ a „tele“. U mužů jsem si obvykle vystačila s „ten vůl“, potažmo „ten hajzl“. Akorát inspektor Bergman má být charismatický sympaťák… přesto jsem ho měla u půlek, chvílemi mě i trochu štval (naštěstí ne tolik, jako většina ostatních účinkujících). Zkrátka – zpočátku mi ponor do lidských životů a duší vyhovoval, ovšem s přibývajícími stránkami se stával téměř otravným.
Dialogy byly občas nepřirozeně strojené, zápletka neučesaná; množství vedlejších cestiček a slepých odboček ve výsledku (kromě úmyslného matení čtenáře) natahovalo děj a zpomalovalo tempo, logika si někdy odskočila na kuřpauzu, v závěru vyskákalo z autorčina klobouku pár oryctolagusů a finální polopatické vysvětlování bylo posledním hřebíkem do tříhvězdičkové truhly. Ani s přihlédnutím, že se jedná o prvotinu, nemůžu dát víc. Je mi líto.
Až budu mít náladu na detektivku ženského střihu, případně na vrtání se v soukromí a lebkách nepříjemných osob, dám paní Klevisové další šanci. Tentokrát lehce zklamaných, k debutu benevolentních 60%.
P.S.: Pro pořádek, nemám nic proti kravám, jsou to veskrze užitečná zvířata.

Marčullkas
06.12.2021 5 z 5

Opět skvěle napsané. Čtivé, napínavé a na konci je mi líto, že je konec :)

HanulkaK.
03.12.2021 5 z 5

Tenhle díl mne moc bavil, i audio verze, těším se na další díly, bohužel je nečtu chronologicky, ale podle toho, jak se uvolní v knihovně. I tak je to báječné české čtení.

baji42
30.11.2021 3 z 5

Pokud to mám hodnotit jako detektivku, bylo tu na můj vkus příliš "zbytečných" stránek. Přišlo mi to spíš jako Rosamunde Pilcher s detektivní zápletkou. Ale jinak hodnotím kladně autorčin jazyk a stylistiku.

maryska09
29.11.2021 4 z 5

Dobře napsaná detiktivka, s překvapivým koncem a spoustou podezřelých. Doporučuji

Marcik7
29.11.2021 5 z 5

Velmi dobrá klasická detektivka. Měla jsem podezření na spoustu postav, nakonec bylo všechno jinak - a tak to má v detektivce být. Rozhodně brzy sáhnu po další knize Michaely Klevisové.

Babo
26.11.2021 5 z 5

Po knize povídek jsem sáhla po kriminálce. Říkala jsem si, je to takový provinciální. Vzápětí jsem si uvědomila,že to vůbec nevadí. Kromě pátrání po vrahovi jde o takovou sondu do života normálních lidí A napsané čtivě , řekla bych se znalostí nejen problémů mezi manžely,rodiči a dětmi ,ale i mezi sousedy v jedné pražské čtrvrti .
Ten záběr byl tak široký ,že jsem zvědavá , jaké problémy budou řešit postavy v další knize.

Faila
26.11.2021 3 z 5

Některé dějové linky mi zde příliš navíc a zbytečné a některé postavy mě dost vytáčely svou jednoduchostí až hloupostí. I tak je ale tato detektivka velmi dobrá. Jde o druhou knížku, kterou od této autorky znám. Ta první se mi líbila mnohem víc, myslím, že u ní už byla autorka více „vypsaná“ a zkušenější. Rozhodně se těším i na další autorčina díla!

Allla9
26.11.2021 5 z 5

Jsem ráda, že jsem objevila pro mě neznámou autorku. Ráda si přečtu vše, co napsala. Čeká mě celá řada detektivních příběhů, u kterých se zaručeně nebudu nudit.

chrudas
25.11.2021 5 z 5

Super detektivka. Líbilo se mi, že to nebylo jen o vyšetřovatelých.....

Hanuja
24.11.2021 3 z 5

Tak tohle byla má třetí knížka přečtená od této autorky. Příběh mi připadal na detektivku takový klídný, i když dvě vraždy se zde udály. Vyšetřování plynulo klidným tempem a klidným tempem se odhalil i vrah. Ty předchozí dvě knížky se mi líbily o dost víc, ale čtou se hezky, takže už mám připravené další příběhy detektiva Bergmana.

Fidibus
22.11.2021 3 z 5

Asi jsem vybíravá, ale já radši trochu odlehčenější styl. Zvládla jsem asi třetinu, nezaujalo mne to. Bergman mi až tak zajímavý nepřišel.

absa2611
20.11.2021 3 z 5

Moje první setkání s Michaelou Klevisovou. Zápletka zajímavá, motiv a rozuzlení dobré. Jsem zvyklá na severské detektivky, které jsou většinou víc akční, surovější,... Nevadilo mi ale, že totéž nenacházím zde. Jsem zvědavá na další příběhy s inspektorem Bergmanem.

PetiJelinkova
14.11.2021 5 z 5

Přečetla jsem knihu jedním dechem a opět skvělé a napínavé od začátku až do konce. Motiv vraždy a samotný vrah mě tedy velmi překvapil.

n.ezn.amy
13.11.2021 5 z 5

V Praze na Babě je zavražděna mladá dívka a o pár dní později žena, která si od ní koupila krmivo pro zvířata. Byla to náhoda či obě vraždy mají cosi společného? Ač nejsem velký fanda detektivek, tak tohle bylo pro mě hodně osvěžující čtení a moc mě bavila. Řešení vraždy logickým způsobem, žádné akční scény, to je to co mám rád. Určitě tohle nebude poslední kniha, kterou si od Michaely Klevisové přečtu.

KatyM.
09.11.2021 5 z 5

Super česká detektivka, napínavá až do konce. Doporučuji.

zuzana4587
06.11.2021 4 z 5

Na to, že je kniha detektivka, mám pocit, že se v ní více mluvilo, než vyšetřovalo. Snad všechny postavy autorka vykreslila daleko detailněji, než samotného Bergmana, který celou knižní sérii spojuje. Na knize je vidět, že je autorčinou prvotinou (četla jsem Prokletý kraj napsaný 14 let po Krocích vraha a ten byl přímo úžasný!), protože ani francouzská dějová linka do knihy příliš nezapadá. Každopádně závěrečné vysvětlení a rozuzlení mě potěšilo. Zároveň doufám, že další knihy série budou napínavější. Dávám 3.5*.