Kroky vraha

Kroky vraha https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36947/bmid_josef-bergman-kroky-vraha-2Zg-36947.jpg 4 2136 560

Josef Bergman série

V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Byla to náhoda nebo měl vrah spadeno na někoho jiného? Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje tajemství zahalující minulost.... celý text

INCOGNITOREADER
20.02.2023 4 z 5

Jedná se řekněme o detektivku takového toho klasického střihu. První polovina je spíše takové rodinné drama.
První polovina mě zase tak až moc nebavila. Tento typ knížek není úplně pro mě. Na druhou stranu druhá polovina už je o hodně lepší a bavila mě.
Poslouchal jsem jako audioknihu. Interpretka mě úplně neseděla, ale zvykl jsem si.
Upřímně doufám, že další knihy ze série uberou na tom rodinném dramatu ala čtení spíše pro ženy a bude upřednostněná ta detektivní část.

Forrest
18.02.2023

Nebylo to špatné, ale román Drak spí se mi jevil jako mnohem lepší. Zkusím a uvidím.

Fiddis
07.02.2023 5 z 5

Tak to se mi opravdu líbilo. Těším se na další detektivky autorky :-)

Surmei
31.01.2023 5 z 5

Ačkoli knížky Michaely Klevisové čtu jedním dechem, tato poměrně dlouho ležela na nočnóm stolku, protože mě na krimi přešla chuť. Nicméně jsem se odhodlala a právě to, že to není krimi jakou jsem očekávala, tak jsem ji doslova zhltla s nadšením. A se stejným nadšením ji půjčuju kamarádce a tetě.
Ano, není to klasická kriminálka, vyšetřování je v pozadí a rozjíždí se až daleko za polovinou. Do té doby je to zajímavý psychologický román přímo ze života, občas až moc blízký, občas až moc vzdálený. Nemohla jsem se odtrhnout. Za mě 5*

koumes731
21.01.2023 3 z 5

Už to tady v několika komentářích zaznělo. Trošku ženský čtení, detektivka je v tom dost potlačená, alespoň ve 2/3 knihy. Spousta postav, každá s nějakou "vadou" (chlast, kriminálník, bez peněz, na peníze, bezdětná...atd atd). Je štěstí, že tohle nebyla moje první kniha ze série, protože po této bych se dost rozhodoval, jestli ještě chci další vůbec číst. 50%.

zdehan
19.01.2023 5 z 5

Pěkná detektivka od naší autorky byla napínavá až do konce.

attila1
18.01.2023 5 z 5

Fajn detektivka. Čtivé a napínavé. Moc se mi to líbilo.

Dasa1313
12.01.2023 4 z 5

Detektivka, kde vyšetřování vraždy je ve vedlejší linii, takže nečekejte "klasické" krimi, je to takový psychologický román spojený s vraždou. Životní příběhy lidí, kterých nebylo málo, jsou zde velice krásně vykresleny, postavy velice dobře popsány, připadala jsem si součástí jejich života, jako kdybych s nimi seděla v jejich domě u kávy a ony mi vyprávěly svůj příběh.
Velice krásně napsáno, jediné co mi vadilo bylo, že kapitoly byly sami o sobě dlouhé a odstavce skákaly z postavy na postavu, tudíž bylo těžší se orientovat "kdo to vlastně mluví."

alca-212
11.01.2023 4 z 5

Po severské jsem chtěla přečíst krimi i od nás. Kroky vraha nebyly špatné, ze začátku jsem byla nadšená, postupně ale moje nadšení sláblo.
Tři a půl hvězdy dát nemůžu, takže zaokrouhluji nahoru a říkám si, že minimálně jednu knihu ze série ještě časem zkusím.

MisakCZE
08.01.2023 1 z 5

Snad se nikdo neurazí, ale pro mě byla tato česká krimi až příliš staromódní, připomínala mi Agathu Christie. Což jistě někdo ocení, já ale ne.

Hlavní postavu zde nenajdete, stejný čas je věnován mnoha osobám. Děj není nikterak komplikovaný, podezřelá je snad každá zmíněná osoba. Na druhou stranu, právě toto dělá knihu předčasně neodhatelnou a viníka se dozvíte až několik stran před koncem.

Musím přiznat, že se mi momentálně moc nechce sahat po další knize od této spisovatelky.

ZuzanaZ83
31.12.2022 4 z 5

Opět velmi dobrá česká detektivka. Paní Klevisová prostě umí. Zase pár podezřelých, ale žádné pohnutky za roh, nic nereálného.
Zároveň kniha pracuje i s osobními příběhy zúčastněných.
Poslouchala jsem jako audioknihu a i tohle zpracování mi prostě sedí.

Přečti_si
30.12.2022 3 z 5

Pro mě poměrně pomalu rozvíjející se detektivka, kde ale nehraje vyšetřování a vyšetřovatel tu hlavní úlohu. Velkou část trávíme s Julií Kellerovou, kde mě pak překvapilo, jaký to nabralo směr. Rozčilovala mě Klára a její chování, naprosto nepochopitelný vztah s přítelem Petrem. Těch nesympatických postav bych našla víc, v podstatě jediný normální byl právě vyšetřovatel. Všichni měli jinak divné vztahy - hádky, žárlivost, nevěry... I tak dobrá zápletka, dobře "rozpleteno".

TomTomis
24.12.2022 4 z 5

Tak jsem neodolal a říkal jsem si, že zkusím tu Klevisovku. No překvapilo mě, že i z českého prostředí je možné napsat dobrou detektivku, která překvapí. Je dobře napsaná. Na 5/5 to nemá, uvidím, jak mě dostanou další díly:) Těším se a to je co říct.

mataaskorice
18.12.2022 4 z 5

Začátek knihy byl pro mě rozpačitý, říkala jsem si, že to bude pěkná nuda. Nakonec jsem stránky hltala, děj mě bavil. Kým bude druhá oběť bylo jasné poměrně brzy, s ohledem na to, že k dané postavě směřovaly všechny nitky, protkané drobnými či zásadními konflikty. Kterým směrem se má ubírat pátrání bylo jasné vlastně hned od počátku, po nálezu první oběti, což mi tedy jediné přijde podivné... Že by si takový zkušený vyšetřovatel jako Bergman nedal jedna a jedna dohromady? Postavy v příběhu byly povětšinou značně nesympatické, výjimkou pro mě byla Julie. Mimochodem téměř identického Ludvíka jsem měla doma (snad až na posedlost astrologií) a pohnutky a myšlenkové procesy Julie i Zuzany - každé v jiné fázi tohoto patologického vztahu - jsou velmi pravdivé a reálné. Pokud je autorka sama neprožila, pak musela těžit z jiných reálných osudů žen, protože všechno, co se v souvislosti s Ludvíkem odehrálo osobně velmi dobře znám.

pepa4081
16.12.2022 1 z 5

Nic pro mne. Ani jedna postava mi nebyla sympatická a celé se mi to dost táhlo. Konec přitažený za vlasy.

Tereza0107
07.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Poslouchala jsem jako audioknihu a musím říct, že mi vypravěčský styl autorky zas tak moc nesedl. Hromada nesympatických postav, které mě rozčilovaly, hromada koček, které někdo chytal do klecí a já se celou dobu bála, že se jim něco stane, hromada popisných situací, které mi nepřišly nijak důležité. Vražda jako by tam byla vlastně jen úplně na okraji, nejvíc se zde rozebírá obrovský spletenec různých rodinných a sousedských vztahů. Chybělo mi zde i napětí nebo trochu děsivé atmosféry.
Co se mi ovšem líbilo, bylo, že se příběh odehrává v českém prostředí. Jako bych se do něj pak dokázala lépe vžít. Stará historická vila, ve které bydlela Julie byla také podle mého gusta - tady mě dokonce bavily i zajímavé popisy. Postava Julie mě asi jediná neiritovala. Žena, která si prošla svým, konečně se oprostila od svého manžela, který jí tolik let dusil a teď si mohla zařídit způsob života, který by vyhovoval jen jí a jediné, co se jí dostalo nazpět, bylo všeobecné odsouzení. V poslední řadě oceňuji to, že se žádné kočce nakonec nic nestalo :D.
Jelikož tohle bylo mé první setkání s autorkou, určitě od ní zkusím ještě nějakou další knihu pro porovnání.

Lucciella_L
20.11.2022

Pro mě opět skvělý čtenářský zážitek! Spisovatelku jsem si oblíbila - má perfektní a nerušivé popisy okolí, což čtenáři umožní autentický prožitek. Jako velké plus hodnotím i to, že i tady není vrah odhalitelný už v polovině knížky. Dějové linky pěkně směřují od jednoho podezřelého ke druhému, což je velmi příjemná změna.

simona8022
20.11.2022 4 z 5

Snaha začít autorku číst hezky popořádku vedla ke koupi dalšího dílu, což asi mluví za vše :)

Majulle
16.11.2022 4 z 5

Kniha přečtena jedním dechem, velmi mě překvapilo že je od naší spisovatelky :). jen mě tam iritovaly ty příjmení jako je "Jahodová" atd :D jinak dávám palec nahoru :)

VeruHoráková
15.11.2022 5 z 5

Moje první kniha od Klevisové a musím říct, že jsem nadšená. Nejedná se o typickou detektivku, spíš bych řekla, že se jedná o román s detektivní zápletkou, která začne gradovat na konci knihy. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah a v závěru knihy jsem byla hodně napnutá, jak příběh dopadne. Kniha byl pěkně propracovaná, čtivá a hlavní vyšetřovatel mi hned padl do oka. Určitě budu v sérii pokračovat a jsem moc ráda, že je přede mnou ještě tolik knih.