Kroky vraha

Kroky vraha https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36947/bmid_josef-bergman-kroky-vraha-2Zg-36947.jpg 4 2143 562

Josef Bergman série

V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Byla to náhoda nebo měl vrah spadeno na někoho jiného? Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje tajemství zahalující minulost.... celý text

Bája89
24.01.2024 2 z 5

Odposlechnuto jako audiokniha v rámci letošní (2024) čtenářské výzvy. A za mě osobně nic moc. Děj se vlekl, závěr byl uspěchaný a navíc ani jedna z postav nebyla ničím sympatická, tedy až na Bergmana. Skoro by se dalo říct, že se tu konala soutěž v nejvíc iritujícím chování postav. Nemluvě o motivu vraha, který byl dost těžko uvěřitelný a těžko stravitelný. Škoda té promarněné francouzské linky.

Katuska88
20.01.2024 5 z 5

Příběh, který se luxusně četl. Jsem nadšená. Nevadilo by mi se s některými postavami setkat dále a vědět, kudy se jejich směr dále ubírá. Jsem zvědavá, zda bude mít série mé zaujetí i nadále. Určitě se brzy pustím do dalšího dílu.

DuncanIdaho
16.01.2024 3 z 5

Knihu jse přečetl, abych splnil první téma ČV 2024. Ze začátku mi to jako detektivka nepřipadalo. Konec je ve stylu rychlého vyřešení případu, za pomoci intuice a postřehu hlavního detektiva. Alespoň není policajt zktoskotanec, věčně opilý a nerespektující pravidla a autority.

Iva095
16.01.2024 3 z 5

Poprvé co jsem se pustila do české detektivky a že bych byla nějak nadšená to tedy nejsem.
Celá kniha se točí okolo různých lidí a jejich problémů a občas se tam objeví Josef Begman, který vyšetřuje vraždu a to jsem si myslela, že on by měl být ta hlavní postava.
Na to že je to detektivka tak z vyšetřování toho tam moc nebylo.
I to celé odhalení bylo zvláštní najednou Bergmana osvítilo dal si dvě a dvě dohromady a hned věděl kdo vraždil.
Doufám, že další kniha autorky budu lepší.

TCDNG
11.01.2024 5 z 5

Dost slibný začátek série. Stále sice nevím, jak se mám cítit ohledně faktu, že vyšetřovatel se v knize vyskytoval tak málo. Ale všechny důležité (nebo aspoň trochu sympatické postavy) mají rády kočky, takže obrovské plus.

Kubajzz
10.01.2024 5 z 5

Moje první kniha od autorky a určitě se pustím do další. Poslechnuto jako audiokniha, příběh chytne a nepustí. Zajímavá zápletka i závěr. Určitě doporučuji k přečtení ;-)

LadaLil
06.01.2024 4 z 5

Zajímavý a spletitý příběh, dobrá charakteristika postav, i přes délku mě příběhu bavil. Závěr a rozuzlení bylo dle mého banální, zejména k poměru napětí a očekávání.

Canniosh
05.01.2024 2 z 5

No, zápletka dobrá, tajemno taky, ale spíše než kriminálka je to drama, kde se jednotlivé, dost do hloubky popsané, životní příběhy jednotlivých protagonistů spojí až je z toho pak docela srozumitelný závěr. Nicméně právě ony životní příběhy mě odrazovaly, musel jsem se k dočtení nutit, protože se děj strašlivě táhnul, resp. se úplně zastavil než jsme se o někom něco dozvěděli, a to mě prostě nebavilo. Dám spisovatelce ještě šanci, ale teď jsi jdu oddechnout nad jednohubkami v edici Napětí nebo Magnet ...

Lindulinek
02.01.2024 5 z 5

Příběh a zápletka mě moc bavili. Doporučuji

MíšaS.
29.12.2023 3 z 5

Přečíst se to dá, ale že bych si z knihy sedla na zadek, to ne. Zápletka zajímavá, francouzská linie velmi předvídatelná, a celkově toho tam bylo až zbytečně moc.

Fčelička
13.12.2023 4 z 5

Příjemné čtení bez proudů krve, nutí k přemýšlení....

Pisquosus
04.12.2023 3 z 5

Za mě fajn čtení na víkend. Byla jsem napnutá, děj hezky běžel.

Vadila mi nedotáhnutá francouzská linie příběhu.

Chápu, že muselo být více "temných" postav (přítel mladé sousedky, přítel dcery hlavní postavy, kuchař, co byl v kriminále, bývalý manžel se sklony k domácímu násilí), ale ve finále to působilo až absurdně.

Knihu, co přečtete a pak založíte, protože jaká je tato, jsou takové další tisíce.

makke
04.12.2023 3 z 5

Plna očekávání jsem se začetla a plna zklamání dočetla. Myšlenka dobrá, ale provedení nic moc. Autorčin styl psaní mi vyloženě nesedl, a to jsem “čtenářsky velmi tolerantní. Text byl příliš “hutný, těžko jsem se jim prodírala a místy mi až vadil. Obavám se, že další knihu si už od této autorky nekoupím.

marra82
30.11.2023

Ze začátku jsem si říkal- prvotina, super, zajímavě se to vyvíjelo, slibné postavy, "vrahem mohl být kdokoli".. jenže...v krimi je důležitá ta druhá půlka. V úvodu začínaly dvě časové linie, dva příběhy, ten druhý (francouzský) se ale skoro zastavil, namísto aby se teď naplno rozjel a poskytl vodítka a ještě větší gradaci pro vůdčí "současný" příběh, aby něco osvětlil, něco zamlžil. Škoda.

Čand@
29.11.2023 2 z 5

Taká klasická česká detektívka, aké som kedysi ešte ako násťročná kupovala môjmu otcovi k Vianociam. Žiadne hrôzostrašné krvavé hody, ako je to moderné teraz. Dobrý výber pre tradicionalistov :)

TerezaaBaarova
22.11.2023 2 z 5

Tak jsem dala šanci české detektivce. Škoda. Slabý. Nuda. Nebavilo.
Prostě se opakuji, bez urážky paní Klevisové, Češi na to nemají... mám asi vysoké nároky na dobrou detektivku, byla to nuda, jen ztráta času. Čteno v Kindle, za peníze bych si to nekoupila... Omlouvám se za takovou kritiku, ale musí to ze mě ven...

martiline
20.11.2023 5 z 5

Za mne skvělá česká detektivka.
Je to má druhá kniha od Michaely Klevisové a snad jsem byla ještě víc napnutější než u té první knihy. Vraha jsem neuhodla a ani se až tak moc nesnažila, protože to bylo prostě hezké čtení.

slunicko1958
08.11.2023 2 z 5

Nebavilo mě to, byla to nuda.
V polovině knihy jsem si uvědomila, že jsem zaregistrovala pouze tři zmínky o Josefu Bergmanovi, který měl být podle mého názoru ústřední postavou. Tedy pokud jsem četla detektivku.
Po druhé vraždě se toto dílo detektivce začalo podobat, ale jednání často nadbytečných postav bylo tak podivné a nepřirozené, že jsem se těšila, až to trápení skončí.
Z knihovny mám vypůjčenou ještě jednu "Klevisovou", nevím, jestli budu mít sílu ji otevřít... Zřejmě jsem příliš náročná a o detektivkách mám jiné představy.

mila2411
06.11.2023 5 z 5

Parádní CZ krimi!!! Poprvé MK, poprvé inspektor Bergman. Je to trošku jiné, neotřelé, originální! Moc se mi to líbilo!!!

Jutyska
31.10.2023 5 z 5

První kniha, kterou jsem od této autorky četla a četla se mi velmi dobře. Bavilo mě propojení detektivní zápletky s velmi dobře vykreslenými postavami, i když některé byly "na pěst". Zkusím další knihu, tentokrát Dům na samotě.