Kroky ke slunci

Kroky ke slunci https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133769/bmid_kroky-ke-slunci-hl4-133769.jpg 4 151 43

Kroky na slunci jsou fascinující příběh o síle víry v sebe sama. Také o naději, rodinných poutech a obrovské lásce. Když ničivá vlna tsunami zasáhne indické pobřeží, sestry Ahalja a Sita rázem přijdou o rodiče i domov. Cestou do nedalekého kláštera, v němž doufají nalézt bezpečné útočiště, padnou do rukou bezcitným pasákům a ocitnou se v jednom z bombajských nevěstinců, kde je s nimi nakládáno jako s otrokyněmi. Na opačném konci světa, ve Washingtonu, se právník Thomas Clarke vyrovnává s tím, že jej po smrti jejich malé dcerky opustila manželka. Posléze je nespravedlivě vyhozen z práce a odjíždí do Indie jako dobrovolník. V záchraně Ahalji a Síty nachází nový smysl života...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

A Walk Across the Sun , 2012

Allla9
15.11.2017 5 z 5

Velice silný příběh dvou sester. Jsem plná protichůdných dojmů. Je těžké, přijmout to, čím mnoho dívek prochází.

Luci136
29.08.2017 4 z 5

JE VELICE SMUTNÉ co nám tato KRÁSNÁ KNIHA ukazuje. Svět, který tu je kolem nás.

Knihu jsem nevnímala jen jako knihu, ale zároveň jsem myslela na všechny dívky, ženy.. děti, které, zatím co já si o tom čtu, právě teď někde se strachem pláčou. Je to smutný příběh.
Chtělo by to více takových knih, třeba se pak svět vzpamatuje.

amelie.m
05.07.2017 5 z 5

Krásná obálka, úžasný obsah. Nesnadné téma, stravitelně uchopené. Je tam snad vše.. napětí, uvolnění, láska, bolest, nevěra, lidskost, krutost, přátelství, víra, naděje, život, smrt, dobrý i špatný konec...........

Ocenila bych, kdyby autor více rozpracoval příběh života sester a jejich rodiny před osudnou vlnou tsunami. Kdyby nám ukázal více z krás Indie, ke kterým později už nebylo s ohledem na děj moc prostoru. Přesto tato kniha zůstane jednou z mých oblíbených. Mé druhé čtení, stejně hluboký dojem, jako poprvé.

Larrissa
02.07.2017 4 z 5

Kniha "Kroky ke Slunci" se mi velice líbila, ráda čtu knihy, které ve mně zanechají nějaké stopy a uvědomění. Knihu vřele doporučuji! ;)

Fifi15
02.02.2017 3 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek. Osobně podobnou tematiku nevyhledávám, ale nelituji přečtení. Zprvu jsem se také lekla, že bude v knize mnoho indických reálií, ale přes začátek jsem se rychle dostala k samotnému hlavnímu tématu knihy. Určitě je dobré dozvědět se něco o tom, co se všechno děje kolem nás a že každý nemá to štěstí prožít plnohodnotný a spokojený život, ať už souhrou okolností jako v tomto příběhu či snahou o prosazení se ve světě s falešnými přísliby.....Někdy vede bohužel touha po penězích k otřesnému a nelidskému zacházení s lidskými bytostmi....

Surmei
05.09.2016 5 z 5

Kniha se ke mě dostala náhodou a po pár prvních stranách jsem měla chuť ji odložit. Spousta indických označení pro oděv, jídlo, mnoho jmen, náboženství, víra a ten pohled na muže jako na bohy ve mě vyvolávaly chuť na zvracení. Ne, že bych byla rasista, ale tohle vážně ne.
Nicméně po pár stranách, kdy už to nebylo jen okecávání, ale začala jsem se dostávat do děje mě knížka pohltila a chtěla jsem za každou cenu zjistit jak dopadne. Následně jsem hltala každé slovo, každou stranu a těšila jsem se až budu moct zase pokračovat ve čtení. Příběh sester, které prvně zasáhla smrt celé rodiny, poté únos a prodej do nevěstince mě zasáhl. Byl čtivý a ačkoli nebyl napsán podle skutečné události, je mi jasné, že to v dnešním světě takto funguje a obchod s bílým masem se rozrůstá. Kéž by každý případ měl nějakého svého Thomase, který by udělal cokoli, ať dívky najde a každý případ by končil happy endem. Je opravdu znechucující, co se ve světě děje, aby muži ukojili své potřeby. Ale jak bylo uvedeno i v knize - poptávka vytváří nabídku. Bohužel.

jahody
04.09.2016

Kniha na mě působila spíše depresivně,ale přečetla jsem ji.

Urbana
14.05.2016 5 z 5

Krásná kniha, se zajímavým příběhem dvou sester, sourozenecké lásky, která se dobře četla a nedalo se od ní odtrhnou.

orinka3
28.04.2016 1 z 5

Mohlo by to být dobré téma. Kdyby....je možné, že TOHLE vážně napsal? Anebo by zasluhovala překladatelka, Irena Palová? Ono se mi to nezdálo hned ze začátku, ale přenesla jsem se přes to. Ale když jsem narazila na divnou větu "Když Thomas došel k přechodu přes duny sbitému z prken" a o kousek dál na nevšední spojení "Vina se rozrůstala jako houba", mám dost!! Vracím zpět do městské knihovny. To opravdu nemám zapotřebí. Jak je vidět, i dobrý příběh dokáže zabít mizerná stylistika a tatarská mluva.

zuzana4291
03.08.2015 5 z 5

Kniha je neuvěřitelná....sice jsem měla po první kapitole nutkání ji odložit, že bych osud dětí asi nedala, ale nakonec jsem knihu dočetla až do konce....jedná se o velmi emotivní příběh, který vřele všem doporučuji

TereziaH
26.04.2015 5 z 5

Kniha která mě dojala, ano na konci knihy jsem zatlačovala slzy. Moc se mi líbila..

Barbanka
19.03.2015 5 z 5

Velmi čtivě napsaná kniha, která děsí svou autentičností. Je hrozné co se ve světě děje a že s tím nejde nic moc udělat :( Zoufalství a bezmoc lidí, kteří se dostanou do víru obchodu s bílým masem si ani neumím představit. Kéž by svět byl každým dnem už jen lepším a lepším .....

Plútarchos
15.03.2015 4 z 5

Dvě indické dívky, sestry Ahalja a Síta, přijdou po ničivé vlně tsunami rázem o rodiče i o domov. Cestou do nedalekého kláštera, v němž chtějí nalézt bezpečné útočiště, jsou uneseny a prodány do bombajského nevěstince. Tady začíná jejich strastiplný příběh v síti pasáků a obchodu se sexem.
Na druhém konci světa, ve Washingtonu, se právník Thomas Clarke vyrovnává s tím, že jej po smrti jejich malé dcerky opustila jeho indická manželka a je nespravedlivě vyhozen z advokátní kanceláře, která zastupuje korporace, které nemají žádnou morálku, ale za to mají dost peněz na právníky. Zapojí se do činnosti dobrovolnické neziskové organizace CASE, která odhaluje a stíhá mezinárodní obchod s bílým masem, který prosperuje napříč celým světem - v Indii, Evropě i USA. Thomas odjíždí do pobočky CASE v Bombaji, aby se pokusil dát dohromady své rozpadlé manželství a v záchraně Ahaljy a Síty nachází nový smysl života.
S napětím jsem sledoval Thomasovo odhodlání, pátrání a prožívání, Ahaljino a Sítino trápení, ponížení, ale i naději, sílu a víru.
Velice pěkný dobrodružný příběh, upozorňující na stále existující neštěstí mnohých dívek, chlapců, žen a dětí, se kterými je zacházeno jako s otroky.
"Fascinující a napínavý příběh o síle víry v sebe sama, o naději, rodinných poutech a nezměrné lásce..."

evafort
19.02.2015 5 z 5

Moc zajímavá kniha, nechci říct, že hezká, protože je tak smutná. Nějak mi hlava nebere, že se to vše může v dnešní době odehrávat.

Lucka66
28.09.2014 5 z 5

Opravdu skvělá knížka, tady se ani chvíli nenudíte a čtete se zatajeným dechem..osud dvou mladých dívek je skutečně hrozný..

hrosulik
18.05.2014 5 z 5

Krásné čtení. Od první stránky do poslední jsem se nemohla odtrhnout.
Všem moc doporučuji. Knížka se četla jedním dechem. Opravdu silný příběh se šťastným koncem.

tulakJack
07.05.2014 4 z 5

Mně se kniha líbila. Chytlavý příběh podaný chytlavým způsobem. Určitě si od autorova zase rád něco přečtu.

lenkavildomcova
10.02.2014 3 z 5

líbila se mi... obchod s bílým masem je fakt mazec a popis převozu drog je děsivý...

Puddle
21.08.2013 3 z 5

Umělecká múza se svým popraškem tentokrát docela šetřila. Vykonat pouť ke slunci se dá vcelku rychle, vcelku i čtivě, ale spíš než o román jde o takové hodně faktografické upozornění na problematiku obchodování s bílým masem. Strohost a krátké popisy jsou někdy moc fajn a k některým knihám se vyloženě hodí (například u Milénia to bylo geniální), ale čarokrásná Indie by si žádala trochu lepší uchopení. Postavy taky nejsou nijak extra propracované a ty citáty na začátku každé z kapitol mi přišly jako: „neumím to říct líp, tak nechám nějakého čupr indického básníka, aby to řekl za mě dvakrát líp a ještě to bude mít nový duchovní rozměr, který bych tomu sám taky nedal.“ Vzhledem ke zkušenostem autora bych věřil tomu, že tak nějak by vskutku mohly špinavé obchody probíhat a je určitě chvályhodné na to všechno upozornit, já jen, že z hlediska čistě knižního to prostě zas taková výhra není.

evasamankova
18.08.2013 2 z 5

Kniha o zajímavém a velmi znepokojujícím tématu - obchodu s "bílým masem". Anotace slibuje velký dramatický zážitek, proto jsem asi měla trochu jiná očekávání. Ve skutečnosti už od začátku, a vydrželo mi to po celou dobu, mi vadil autorův vypravěčský styl. Jeho vyjadřování v krátkých větách posouvalo děj sice velmi rychle vpřed, ale také díky tomu to vyznívalo vše velmi stroze. Odříkané tak nějak z povinnosti, bez jiskry a zapálení. Snad jako povinný školní sloh. Navzdory takto silnému tématu, mě po většinu doby kniha nudila.
Dobrý vypravěč dovede udělat i z mála velkou knihu. A. Corbanovi se to navzdory silnému tématu nepodařilo.
Tudíž za námět plný počet, za samotné zpracování hvězda jediná.