Krokodýl na písčině

od:

Krokodýl na písčině

Po smrti svého otce, který se zajímal o archeologii, se Amélie vydá na cestu do Egypta. V Římě se ujme mladé Angličanky, která se ocitla bez prostředků v cizí zemi. Spolu cestují po Nilu k egyptským památkám a navštíví vykopávky dvou bratrů archeologů, s kterými se seznámily v Káhiře. Zde mladou Evelyn ohrožuje chodící mumie. Ohrož... celý text

Po smrti svého otce, který se zajímal o archeologii, se Amélie vydá na cestu do Egypta. V Římě se ujme mladé Angličanky, která se ocitla bez prostředků v cizí zemi. Spolu cestují po Nilu k egyptským památkám a navštíví vykopávky dvou bratrů archeologů, s kterými se seznámily v Káhiře. Zde mladou Evelyn ohrožuje chodící mumie. Ohroženy jsou i práce na vykopávkách méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/37734/krokodyl-na-piscine-Nv4-37734.jpg 4.461
Série:

Amelia Peabody (1.)

Originální název:

Crocodile on the Sandbank (1994)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Alpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Přidat komentář
LiLLu
23. května

Já jsem se ohromně bavila!:-) ano je to spise cteni pro holky, protoze to vypraví žena. Ale bylo to velice ftipné aspon pro me:-)) Neni to detektivka jako takova, je to neco jako honba za diamantem, vtipné zábavné plné sarkasmu. Moc me bavily dialogy. Už dloho jsem se tak nezasmála:-)))

Edona
12. března

Dobrodružství, romantika, egyptské prostředí a vtipní hrdinové (Emerson a Amélie jsou prostě top), no kdo by odolal? I když mi ještě chybí sehnat pět dílů, seženu je za každou cenu! :-) Máte-li rádi dobrodružné detektivky, směle do toho.

namornice
13.03.2016

Taky bych chtěla být dáma archeolog ve Viktoriánské době a cestovat po Nilu na lodi s vlastním klavírem. Hurá na dalších 18 dílů!!!

Vojslava
06.07.2015

Tak konečně (poté, co jsem sérii začala jako nepoučená odprostřed) vím, jak to bylo na začátku! A byla to dobrá detektivka na momentální horké dny - hurá do dalšího dílu... a samozřejmě, milovníci detektivek, čtěte!

pobijecmuch
27.01.2015

Snad jsem sérii od Petersové otevřel v nevhodnou dobu, nebo jsem zbytečně náročný, ale toto je ujeté. Nevím zda žánr neměl být uveden jako román pro ženy, ale Krokodýl na písčině je napsaný jak "červená knihovna" třicátých let s nádechem drobného dobrodružství. Jednu hvězdu dávám za Egypt, jinak by to byl odpad.

Modrina
09.06.2014

Emersonovi mě chytili od samého začátku, tenhle humor můžu. :)

minde
23.02.2014

Knizka me moc bavila, o to vic, kdyz je o egyptologii. I kdyz je dej trochu predvidatelny, moc jsem si dej uzivala, jako bych byla soucasti pribehu :-)

pikacka
01.12.2013

určitě knihu doporučuji k přečtení.Je to první kniha o archeologu v sukních Amelii Peabodyové. V tomto dílu se seznamuje se svým manželem ,který je archeologem. Spolu prožívájí nejen různá dobrodružství a objevy v oblasti památek. Kniha se čte velmi dobře :-)

zdazilek
18.07.2013

Ano konečně vím jak to v šechno začalo!! :)) celá série se mi moc líbí, ty popisy archeologie a příběhy jsou moc dobře napsané, a moc dobře se čtou. Patří mezi mé oblébené. Byla moc napínavá a moc mě zajímalo jak vše dopadne. A dopadlo to dobře, těším se na zbytek co mi chybí dočíst :)

ola
09.10.2012

Tato kniha mě uchvátila svou romantikou a prostředím,ve kterém se odehrává děj.Líbí se mi popis postav,při němž mi lidé z románu obživnou.Mé představy jsou při čtení probuzeny a prožívám s nimi lásku,strach,napětí,probouzí se zvědavost .Musím se ovládnout a noční čtení včas ukončit,abych mohla přes den fungovat začerstva.

velšanka
01.02.2012

Tato kniha mi znovu ukázala, jak malé mám vědomosti o egyptologii.Spisovatelka popisuje toto téma z ženského hlediska a mám pocit,že jsem přítomna jejímu dobrodružství. Tuto knihu doporučuji i lidem, které nezajímá historie, ale mají rádi dobrodružství.


Štítky

19. století Egypt

Autor a jeho další knihy

Elizabeth Peters

Elizabeth Peters
americká, 1927 - 2013

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených97x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených7x
v Knihotéce36x
v Chystám se číst32x
v Chci si koupit12x