Krokem bláznivým

Krokem bláznivým https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143965/bmid_krokem-blaznivym-3Yu-143965.jpg 4 13 2

Francouzská próza – Příběh dívky, která se narodila do cirkusu, milovala vlka a po celý zbytek lopotného života, kterým procupitala krokem bláznivým, jej hledala v osobnostech mužů, kteří jí přišli do cesty... Spisovatel či violoncellista, vždy zůstala svá a řídila se heslem: „Uvidíme“.

Literatura světová

Vydáno: , Dauphin

La Folle Allure , 2005

maruska283
maruska283
25.02.2020 3 z 5

Pěkný, básnický jazyk. Dítě s vlastnostmi dospělého, s hloubkou v přemýšlení. Celé je to trochu umělé. Jakoby autor nostalgicky toužil ve smutku nalézt tu nejvyšší krásu. Něco tomu chybělo, abych mu to uvěřila.

Koka
Koka
03.07.2017 5 z 5

Už dávno, před léty jsem dospěla k poznání, že rozdíl mezi vysoce kvalitním, kreativním, originálním, citlivým a myslícím autorem a jeho opakem není, nikdy není v tématu, ale jen a pouze v jeho zpracování. Pan Bobin mi ten názor tímto komorním dílem potvdil: příběh téměř o ničem, tak trochu banální, z naprosté všednosti vybočující snad jenom tím prostředím cirkusu, artistů, klaunů, ale to podání! Krása, harmonie, soulad, cit, zostřený vjem a hlavně (hlavně!) to převtělení mužského autora do ženského vnímání, myšlení, hodnot, raplů ..... Hezké, příjmené, překvapující. Doporučuji.

francouzská literatura cirkus

Christian Bobin