Krocení tygra

Krocení tygra https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166346/kroceni-tygra-tibetska-uceni-pro-vsedni-zivot-166346.gif 4 7 2

Tibetský mistr meditace Akong Rinpočhe žije na Západě 40 let. Ve své výuce klade rovněž velký důraz na terapii jako hodnotnou metodu osobnostního rozvoje i práce s každodenními situacemi a potížemi. Jeho terapie je určena pro lidi ze Západu žijící běžným životem. Při jejím vytváření Rinpočhe čerpal jak z hluboké znalosti lidské mysli, z prozření, k němuž došel výcvikem založeným na buddhismu, tak i ze své kvalifikace v tibetském lékařství. První část knihy obsahuje obecná ponaučení pro všední život. Všímá si toho, jak prožíváme různé situace a obtíže. Druhá část nabízí různé meditace a metody pro relaxaci těla a mysli Rinpočheho terapeutického systému Tara Rokpa, které nám mohou pomoci tyto obtíže zvládat.... celý text

Duchovní literatura

Vydáno: , DharmaGaia

Taming the tiger , 1994

Elea
25.03.2016 5 z 5

Tato kniha mě přinutila zamyslet se na řadou vlastních názorů a postojů a poskytla také návod, jak se je pokusit změnit. Zajímavý úvod do buddhismu.

LordSnape
06.04.2015 4 z 5

Z knihy je cítit ona skromnost, pokora a hluboký vhled, kterým je Akong Tulku Rinpočhe známý. Je určena především lidem, kteří se o buddhismus ani tak moc nezajímají, anebo o něm předtím moc neslyšeli. V první části se rozebírají věci ohledně chování vedoucímu k utrpení, aby pak v druhé části knihy autor představil svoji tzv. terapii, založenou na meditačním cvičení. Plán je dosti dlouhý, ale věřím, že je užitečný a pomůže lidem, kteří se snaží o nějakou duchovní změnu ve svém životě a nechtějí nebo nemohou praktikovat učení jako takové. Pomohou i otázky a odpovědi na problémy s nimiž se čtenář setká u každého cviku. Nicméně i sám Rinpočhe naznačuje, že kniha jako taková nemůže nahradit vedení plně kvalifikovaného učitele. Její přínos ale jistě svoji váhu má a to ne zrovna malou.

tibetská literatura

Autorovy knížky