Krkonošské pohádky

Krkonošské pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73637/krkonosske-pohadky-73637.jpg 4 22 5

Krkonošské pohádky o dobru, zlu, chamtivosti a lásce. Příběhy z krkonošských hor a podhůří, kde vládne moudrý Krakonoš. Lakomý jilemnický pán jenom kouká, kde by co sebral z cizího! Krakonoš jeho plány většinou odhalí a zmaří. Občas si z Vejrycha také udělá legraci. Pohádkové příběhy o životě krkonošského lidu pocházejí z pera Marie Kubátové.... celý text

m_martina
01.10.2022 5 z 5

Marie Kubátová psala moc hezké pohádky a mně se její knihy pokaždé líbí. Ráda jsem se vypravila za Krakonošem a přečetla si, jak napravoval zlo a konal dobro.

Jessica007
01.08.2017 5 z 5

Vzhledem ke čtenářské výzvě - kniha pohádek - jsem si vybrala tuto knížku. Krkonoše mám ráda, moje babička, děda, máma, strýc.. se narodili a dlouho žili v Jilemnici. Babička mi hodně vyprávěla o svém dětství, mládí a době, kdy měla malé děti o životě v Jilemnici, mluvila i kerkonošským nářečím, povídala i o jiných místech. A ta jsou i v pohádkách, prostě mám blízko k těmto pohádkám, připomněly mi.. Marii Kubátovou mám také ráda. A pohádky jsou moc hezké.

jitka7
15.10.2016 5 z 5

Nádhera. Už jen filmové zpracování skvělé... tudíž předloha je také skvělá.

tyzik.cejka
05.06.2013 3 z 5

toto dílo mam rád ale daleko více zfilmované

WEIL
11.12.2011

Výborný nápad a provedení. Ne nadarmo se z televizního zpracování stal hit, který je stále hitem, ačkoli v seriálu vystupuje jen pět herců. Anče, Kuba, hajný (postavy lidové, až příliš dobrácké) a pak hlavní postavy spravedlivý Krakonoš a Trautenberk (obdařený všemi lidskými nectnostmi, a i když je za ně postupně trestán, tak se v něm obnovují a stále chce co nejvíc).

Krakonoš

Marie Kubátová