Krkavčí matka?

Krkavčí matka? https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353073/mid_krkavci-matka-F9S-353073.png 3 90 30

„Takhle blbej název? To je marketingová sebevražda,“ řekl kdysi začínající blogerce Veronice Hurdové její kamarád marketér. Jeho prognózy se nenaplnily. Blog Krkavčí matka se za tři roky stal nejčtenějším českým blogem o mateřství. Je ale Veronika skutečně krkavčí matka? Nebo je to další z vtípků téhle držkaté holky? Své tři děti vede laskavě a s respektem, zároveň si ale pozorně všímá všech těch komických situací, které s sebou mateřství každý den přináší. Její myšlenky dnes inspirují a baví desetitisíce čtenářů. V roce 2016 získala Křišťálovou lupu v kategorii One (woman) show. Výběr toho nejlepšího držíte právě v rukou. Aniž by v tom byl záměr, jdu celý život mimo hlavní proud. Na rozdíl od svého patnáctiletého já se za to dnes už nestydím. Mám víc dětí než rukou. Gréta, Marján a Janek se jmenují. Ty děti, ne ruce. Když děti spí, píšu blog a FB Krkavčí matka. Miluju les, nohy v teple a svého muže Honzu, který na mě čeká v nebi. Děsí mě pobytové zájezdy, snahy o škatulkování a nesmířliví lidé se zavřenými hlavami.... celý text

citronekodvedle
17.08.2023 4 z 5

Souzním, i když jsem si myslela že knížka bude úplně o něčem jiném. A to o životě autorky po smrti manžela i tak byla knížka skvělá a taková jednohubka. Víc už tu popsali asi ostatní, můj příspěvek najdeš na FB nebo IG po citronekodvedle.

Krásný den všem.

Klára

Dsenbi
17.03.2023 3 z 5

Knižní jednohubka. Četla se příjemně. Bavily mě pohádky na konci, do kterých autorka vložila hodnoty, jaké se snažím předávat svým dětem. A dětem se líbila obrázková básnička Hovínko. Textu je tu pomálu, obrázky spíš méně kvalitní. Blog nečtu, tak nevím jak hodnotná je kniha pro lidi, kteří toho od Veroniky nečetli víc a pravidelně její obsah sledují. Za mě svůj záměr splnila. :)

charlizee
10.12.2022

Na jednu cestu vlakem do práce a z práce jsem si přibalila Krkavčí matku. Nějakou dobu už mi doma leží, ale vůbec jsem nevěděla, co od ní čekat. Blog Veroniky Hurdové (podle všeho velmi populární) neznám, to bude ale zkrátka tím, že se blogům obecně dost vyhýbám.
Na přebalu mě dostala věta: Miluju svého muže Honzu, který na mě čeká v nebi.
Prosím vás, tady vás musím varovat - je to past! :))) Nic k tomuto tématu v knize nenajdete. Místo toho se vám dostane pár fíglů, rad, triků, doporučení, pohádek, básniček, fotek…pro nastávající rodiče, pro rodiče začátečníky a mírně pokročilé…, které jsou jakýmsi “best of” z výše zmíněného blogu - z mého pohledu je takový výběr vhodný spíše pro fandy. Knížka je krásně zpracovaná, s precizně odvedenou redakcí a jazykovou korekturou, ale mě to teda úplně minulo.

elyonka9643
15.05.2022 3 z 5

Pěkná, úsměvná kniha. Jde vidět, že je to opravdu taková ochutnávka z blogu.

Hugoline
03.03.2022 3 z 5

Určitě jsem si něco jsem z knihy odnesla. Rozhodně neříkám, že v knize se vším souhlasím, ale dala mi podněty k zamyšlení a to za přečtení stálo. Kniha je obsahově slabší, spíše jednohubka na večer.

lenka9044
29.06.2021 3 z 5

Ty pohadky na konci jsou zajimave, ale svym detem je asi rikat nebudu. Mame radeji klasiku. Jinak par "triku" si z toho asi vezmu. Ale jak uz nekdo nize psal, jsem rada, ze jsem si ji pujcila jen v knihovne.

tereka
13.02.2021 2 z 5

Nejvíc mě na knize zaujaly pohádky na konci knížky.

madem
12.01.2021 3 z 5

Myšlenky dobré, ale kdyby toho bylo 2 -3x tolik. Schválně jsem se koukla na blog, který jsem před tím neznala, a zjistila, že tam je mnohem a mnohem více lepších myšlenek.

Irimie
16.12.2020 3 z 5

Nějaké postřehy dobré, ale obsahově slabá. Celkem je tam tak 50 stran textu.

myšpa
28.11.2019 2 z 5

Kniha slabá, nelíbila se mi.

terijans
16.09.2019 3 z 5

Knihu jsem si koupila v antikvariátu a jsem za to ráda, jelikož jsem od textu čekala malinko více, i od kvality fotek. Jinak paní Veroniku pravidelně čtu a přestože nesouhlasím se všemi názory, jsem ráda, že nabízí jiný pohled na život a výchovu.

elenai
05.09.2019 3 z 5

Veroniku Hurdovou znám, tak jako většina lidí, z jejího blogu. Její psaní mě baví, má hlavu a patu a je inspirativní. Toto byla první tištěná kniha, kterou jsem četla, a nebyla jsem zklamaná. Jen jsem čekala toho textu trochu víc. :-) Líbí se mi, jakým stylem vychovává své děti, byť jde hlavou proti zdi (rozuměj dnešnímu společenství maminek). Pohádky a obrázkové básničky mě taky dost bavily. Za mě palec hore!

Atisa
07.04.2019 5 z 5

Taková rychlovka, ale kniha se mi líbila. Ujistila mě, že nemít vše perfektní není špatně, pro dítě je to vlastně pozitivum. Zajímavé pohádky na konci knihy.

PetraDamianova
17.12.2018 4 z 5

Veroniku Hurdovou jsem předtím neznala a knížka se mi dostala do ruky náhodou. Přečetla jsem ji jedním dechem, hodně se u ní nasmála, příjemně uvolnila, ale zároveň se donutila i trochu zapřemýšlet. Doporučila bych ji všem, kdo by rádi měli děti, ale bojí se, jestli to zvládnou, protože všude slyší, jak je rodičovství náročné, co všechno se musí, nesmí, mělo by se... Veronika bere každodenní situace s humorem, nelakuje je na růžovo, ale ani se z nich nehroutí a vzhledem k tomu, že úspěšně vychovává tři děti, ví, o čem mluví.

Ellis
17.10.2018 2 z 5

Slabé, velmi slabé, takové po americku. Zestručněno do bodů, samá fotka, jak tu už někdo napsal. Kdo jsste četli blog či sledujete na fb, nemusíte číst natož kupovat.
A ono chlubit se tím, že mám unudlené, špinavé děti...no já vím, má to upozornit na to, že se nic nemá přehánět. A tohle určitě jistou cílovou skupinu matek, které mateřství nijak nebaví, osloví. A bude se to prodávat že jo.

čohynka
31.08.2018 5 z 5

Jak už sama spisovatelka v úvodu píše, tato knížka je taková ta "best off" - to nejlepší ze všech jejich knih... Mě se ten nápad líbil, připomněla jsem si tím to nej, co napsala.. :D

zelena_zabicka
21.07.2018 2 z 5

Jsou to takové jednoduché návody na rodičovství, psané vtipnou a údernou formou. Textu je poměrně málo, zato je tu hodně obrázků a fotek. Na konci jsou moderně převyprávěné pohádky a pár obrázkových básniček. Moc mě to nezaujalo, ale přelouskáno během chvilky. Od této známé blogerky jsem čekala víc.

zlinissi
18.07.2018 3 z 5

Odlehčené čtení o výchově a zachování si zdravého rozumu... nečekejte nic hlubokého, je to spíše takové naťuknutí klasických témat mateřství...na závěr pár moderních pohádek a básniček s ilustracemi.

saruse
13.07.2018 4 z 5

Sympatické tím, že autorka mezi řádky, ale i přímo radí: vraťme se při výchově k přirozenosti, k selskému rozumu, i instinktům a intuicím a užívejme si život se svými dětmi takový, jaký je, se vším všudy. Velmi příjemný styl rad rodičům. :-)

Veru.Viti
11.07.2018 2 z 5

Kniha se mi nelíbila. Rozumím myšlence, ale nelíbí se mi styl, jakým je to psáno. Kdyby to bylo povídavé o zkušenostech, tak možná. Ale psáno vše jako deset způsobů jak budete..., pět rad jak udělat, ... To se mi nelíbilo.

blogy

2020  91%Agnes a Zakázaná hora