Křížové výpravy ve světle soudobých kronik

Křížové výpravy ve světle soudobých kronik https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144321/bmid_krizove-vypravy-ve-svetle-soudobych-2Ea-144321.jpg 5 15 5

Ivan53
07.02.2024 5 z 5

Iba by som doplnil užívateľa Kuža007: v knihe nájde čitateľ aj dobové pramene týkajúce sa ťažení proti nepokrsteným Slovanom. Inak úplný súhlas s predošlými vyjadreniami – kniha nemá chybu. Odporúčam.

Kuža007
03.07.2023 5 z 5

Krásný český příspěvek odborné publikace, která je souborem středověkých pramenů, nejčastěji zápisů z kronik, vztahující se k problematice křížových výprav z křesťanského úhlu pohledu. Jednotlivé příklady byly vybrány zejména z kronik vztahující se k oblasti Střední Evropy. Z jednotlivých pramenných zápisů můžeme vypozorovat vztah křesťanů jak k Židům, tak Byzantincům či muslimům. Doporučuji k přečtení.

kasparos
21.02.2017 5 z 5

Výborná kniha

Rocker007
05.05.2013

Zatím stále čtu ale už nyní mohu říct, že dílo je zpracováno podrobněji než kniha Antonyho Brigde se stejnou tématikou. Ukázky zápisů v kronikách, zasazení do obecních dějin, velmi příjemně zpracovaná první kapitola přibližující obecnou historii ve Svaté zemi před výpravami. To vše vytváří čtivou knihu s mnoha informacemi.

oolinkaa
07.04.2013 5 z 5

skvěle napsané, doporučuji.. díky tomu jsem více pochopila kříž. výpravy!

křižáci křížové výpravy náboženské války

Věra Hrochová
česká, 1933 - 1996
1992  93%Dějiny Byzance
1998  95%Dějiny Řecka
1996  91%Křižáci ve Svaté zemi
1982  93%Křížové výpravy ve světle soudobých kronik
1991  40%Byzantská společnost

Kniha Křížové výpravy ve světle soudobých kronik je v