Křižovatky

Křižovatky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166295/bmid_krizovatky-ZAz-166295.jpg 4 253 65

Anthony Spencer je sebestředný bezcitný boháč, pyšný na své „úspěchy“ v práci, kde se ho všichni bojí, i v rodině, kterou chladnokrevně rozvrátil. Po úrazu hlavy se octne v kómatu na JIP. Jeho tělo leží bez hnutí obklopeno přístroji, jeho mysl se však probouzí v krajině, která zrcadlí Tonyho dosavadní život – zarostlá a nehostinná, opuštěná. Až na toho, který se rozhodl Tonyho nikdy neopustit a pomoci mu nalézt sílu, způsob a především důvody, proč se změnit… Stejně jako Chatrč (2007, česky 2009), kultovní kniha (celosvětově prodáno více než 18 milionů výtisků), v níž se tragédie smrti střetává s věčností božího záměru, jsou i Křižovatky určeny všem, kdo v kolotoči moderního světa hledají naplnění slov, jako je víra, láska a odpuštění. Vydání první.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Knižní klub

Cross Roads , 2012

vmatusko
vmatusko
26.11.2023 4 z 5

Pekný, vymyslený príbeh do ktorého bol vsadený Boh, Ježiš a Duch Svätý.
Príbeh ktorý nám hovorí aký je dôležitý návrat - návrat k Bohu, návrat k tomu čo je naozaj dôležité. V živote sa môžeme mať až moc dobre, až sa úplne stratíme.
Neveriaci si povie výmysel, no my ostatní vieme že pravé a jediné šťastie nájdeme iba v Bohu. Kiež by sme sa vždy držali toho správneho smeru.

helusa2
helusa2
23.07.2023 4 z 5

Kniha s pěknou hloubkou, k zamyšlení nad smyslem (nejen vlastního) života.
Zamilovala jsem si postavy Maggie a Cabbyho :-)

Lioncz24
Lioncz24
24.02.2023 4 z 5

24.2 čas 16:16 jsem přečetl tuhle knihu
Je to kniha hodně na přemyšlený. Je život cennější něž smrt. Občas jsem se pousmál.
V kostele byla velká legrace to ano. Ke konci už padla slza a přemýšlím o této knize

ZUZANA-123
ZUZANA-123
13.03.2022 5 z 5

Kniha plná hluboké moudrosti,stejnĕ jako Chatrč.Přesto jsem se i zasmála u scény na záchodcích v kostele..Doporučuji tém které oslovila a zaujala Chatrč.

Pavlaj
Pavlaj
27.07.2021 3 z 5

Mé první setkání s autorem a bylo to ……. dost zvláštní? Asi chápu autorův záměr i zamýšlené poselství, ale bylo to moc okatě moralizující. V podstatě stejnou myšlenku zpracoval Dickens ve Vánoční koledě už před 180 lety vtipnějším a přímočařejším způsobem. Taky se mi zdá, že právě ti lidé, kteří v životě zažili velké ztráty, většinou nejsou krutí a zatvrzelí, spíš jsou laskaví a soucitní. Takže mi ten hlavní hrdina přišel papírový, neživotný a nevěrohodný.

pydla
pydla
23.05.2020 4 z 5

Druhá kniha od autora Chatrče je samostatným příběhem a nijak na Chatrč nenavazuje. Přesto má společnou nit a tím jsou otázky typu Proč.
Anthony je boháč, který je drsný, v rodině i v práci se ho bojí, chová se chladnokrevně a pyšně.
Po nehodě, při které utrpí vážný úraz hlavy se na jednotce intenzivní péče potýká se životem. Náhle se jeho mysl ocitá v opuštěné nevábné krajině obklopené vysokou zdí. Je tam sám, až na Boha, který se ho nehodlá opustit. Přiměje Tonyho prožívat zpětně svůj život, ukáže mu zlomená srdce Tonyho nejbližších, pokládá mu otázky, na které nechce zprvu odpovídat. Podaří se Bohu zlomit tvrdé srdce Tonyho a zbourat vysokou zeď, kterou si kolem sebe postavil?
Křižovatky nedosahují čtivostí Chatrče, ale stejně jako ona nabízí čtenáři pohled na otázky jako je víra, láska a odpuštění.

essterkaa
essterkaa
04.02.2020 4 z 5

Kniha s nádherným poselstvím, která Vás donutí se hlouběji zamyslet o vašem životě a vztahu s Bohem. Co mě mrzelo bylo to, že pokud jste před Křižovatkami četli Chatrč, tak už v některých pasážích víte, jak bude děj pokračovat a kdo je co za postavu. Popravdě jsem moc nezažila moment překvapení, který se u této knihy vzhledem k tématu očekává. Zároveň jsem už téměř na začátku věděla, jak kniha skončí. Ale poselství opravdu krásné.

andrea7459
andrea7459
30.09.2019 5 z 5

Kniha mě velmi bavila

Elyen
Elyen
19.05.2019 5 z 5

Variace na podobné téma jaké bylo v Chatrči. Pro mě ale lepší, vyspělejší variace. Jako by se autor už nebál a dovolil si odlepit se víc od země. Křižovatky jsou vtipnější, absurdnější, podstata je sdělena lehčím a méně vážným způsobem (nemusí být na škodu, možná naopak). Což neznamená, že jsou méně dojemné. Konec je dlouho dopředu předvídatelný, ale upřímně, mohlo by to vlastně skončit jinak, aniž by to popřelo myšlenky v knize uvedené? Autor dokonce hlavní postavě umožnil se se svými blízkými nějakým způsobem rozloučit a trochu tak napravit roky páchané škody a nenechat na zúčastněných, aby se s tím poprali sami. To mě, jako milovnici šťastných konců, nadchlo.
Mimochodem celou dobu čtení mi v hlavě strašila otázka: Co je horší? Když rodič přijde o milované dítě, nebo když dítě přijde o milujícího rodiče?

MOu598
MOu598
30.04.2019 3 z 5

Asi půlka se mi líbila, pak dost bláznivé, uhozené.
Trochu o tom, co je mezi životem a smrtí a o duši - tyhle otázky mne zajímají.
Chatrč byla lepší, tuhle knížku moc vysoko nehodnotím.
Citát: "Není třeba to chápat, je třeba to poznat."

28.02.2019 5 z 5

Křižovatky jsou krásná kniha plná krásných myšlenek. Jsem si jistá, že něco pro sebe v ní najdou nejen věřící čtenáři, ale všichni, kdo se do příběhu ponoří. Najednou si člověk uvědomí, co je v životě důležité a co se nám mnohdy jako důležité pouze jeví v našem životním přesvědčení. Knížka vede k zamyšlení o hodnotách a radostech každodenního obyčejného života, k tomu, abychom si uvědomili, jak důležité jsou mezilidské vztahy. Obzvlášť v dnešní době "on-line!" životů ja takové knižní zastavení velmi přínosné a současně krásně čtivé.

28.02.2019 5 z 5

polynka1234
polynka1234
12.02.2019 5 z 5

Pro mě je kniha opravdovým klenotem v uvědomění si lidských hodnot. Je to taková sonda do hlubin lidské duše. Na Youngovi jsou kouzelné ty jeho složité úvahy, kdy se čtenář musi na chvíli zastavit a o této úvaze přemýšlet, aby příběh a změny v chování postav lépe pochopil. Jo, ví jak se čtenáři dostat pod kůži. Jen jsem trošku zmatená- četla jsem Chatrč a Evu a před sebou mám už jen "lzi o bohu, kterym věříme"- v Křižovatkách se zmiňuje o spisovatelich zabývajících se stejnou tématikou- tak z toho mám pocit, že odkazuje na ně a dal už beletrie psát nebude, ale je to jen hádání.

MaggieR
MaggieR
30.12.2018 4 z 5

Skvelá kniha, ale dotkla sa ma o čosi menej ako Chatrč. Zasa som mala asi príliš veľké očakávania. Rozhodne kvalitné čítanie.

darksterka43
darksterka43
30.11.2018 5 z 5

Super kniha, opět hodně hluboké myšlenky ( ne tak moc jako v Chatrči) určitě se k tomu časem vrátím

nikkifinn
nikkifinn
28.10.2018 2 z 5

Strašná slabota. Naprostá kopie Chatrče, jen si autor vybral jinou postavu. Stejný koncept, stejné myšlenky, stejná "zahrádka"... jsem zklamaná. Chatrč byla TOP, tohle fakt ne :(

Beruscard
Beruscard
22.08.2018

Je to úžasná kniha. Člověk se zamyslí nad svým životem.

cumulus
cumulus
03.08.2018 5 z 5

Úžasná kniha stejně jako Chatrč. Moc se mi líbilo, jak Tony vyřešil napravení svých chyb a svou moc uzdravit věnoval.

Měňavka
Měňavka
09.05.2018 2 z 5

Myslím,že člověk musí být na tuhle literaturu nastaven a připraven ji přijmout. Já jsem tak nějak v polovině. Potřebuji víc času se s tím obsahem potkat a porozumět mu.

Annkag
Annkag
21.04.2018 3 z 5

Slabšie dielo ako Chatrč ale tiež nám ukazuje rozpoloženie človeka ktorý hladá smer,dovod a príčinu života.

kóma

Wm. Paul Young (p)