Křižovatky

Křižovatky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166295/bmid_krizovatky-ZAz-166295.jpg 4 254 65

Anthony Spencer je sebestředný bezcitný boháč, pyšný na své „úspěchy“ v práci, kde se ho všichni bojí, i v rodině, kterou chladnokrevně rozvrátil. Po úrazu hlavy se octne v kómatu na JIP. Jeho tělo leží bez hnutí obklopeno přístroji, jeho mysl se však probouzí v krajině, která zrcadlí Tonyho dosavadní život – zarostlá a nehostinná, opuštěná. Až na toho, který se rozhodl Tonyho nikdy neopustit a pomoci mu nalézt sílu, způsob a především důvody, proč se změnit… Stejně jako Chatrč (2007, česky 2009), kultovní kniha (celosvětově prodáno více než 18 milionů výtisků), v níž se tragédie smrti střetává s věčností božího záměru, jsou i Křižovatky určeny všem, kdo v kolotoči moderního světa hledají naplnění slov, jako je víra, láska a odpuštění. Vydání první.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Cross Roads , 2012

JitulHa
28.02.2018 5 z 5

Tahle kniha se nedá lehce popsat, je v ní ukryto tolik slov, myšlenek a hlavně poznání. To, co se může zdát zprvu prosté a nedůležité, ukáže zničehonic svou opravdovou váhu. Máme tu obraz člověka coby povrchního sobce, kterého se nic nedotkne, avšak jen navenek. Všechny své strasti a rány totiž úspěšně skrývá v sobě, a ony mu tudíž neubližují. Zdánlivě neubližují. Jeho nitro totiž trpí dál. Kniha má nejen originální zápletku, zajímavý děj, silný příběh či hluboce propracované postavy, nýbrž je výjimečná i tím, že donutí zapřemýšlet. A nejen to, je nabitá spoustou emocí, které dokáže ze svých stránek přenést na samotné čtenáře, prostě nedá spát, dokud není konec.

mendule
08.01.2018 5 z 5

přečetla jsem Chatrč, Evu a Křižovatky. musím říct, že Křižovatky se mi líbily nejvíc.

Garik
05.01.2018 5 z 5

V predošlých komentároch bolo spomenuté už hádam všetko, a tak pridávam iba tento úryvok:

„Už dávno usoudil, že smrt znamená prostě konec, okamžik, kdy ustane všechno vědomé myšlení a prach se nemilosrdně obrátí v prach.
V jeho sobeckosti mu taková filozofie skýtala útěchu. Když se to vzalo kolem a kolem, neospravedlňovalo ho to k tomu, aby se staral o sebe, řídil nejen svůj život, ale i životy ostatních pro svůj vlastní prospěch a svoje výhody? Neexistovala žádná jediná správná věc, žádná absolutní pravda, pouze legalizované společenské zvyky a přizpůsobení založené na pocitu viny. Pokud takhle pojímal smrt, znamenalo to, že na ničem doopravdy nezáleží. Život byl násilným evolučním uchopením bezvýznamnosti, dočasným pěžíváním nejchytřejších a nejprohnanějších. Za nějakých tisíc let, pokud lidstvo přežije, nikdo nebude vědět, že nějaký Tony vůbec existoval, natož aby se starali, jaký vedl život.“

Zuziiik
27.12.2017 5 z 5

Já asi nemám slov.....hodně se mne to dotýká a je to z jedné části dost osobní.....ale i tak je to po Chatrci velmi vydařené dílo....

Eruniss
03.08.2017 4 z 5

Skvělá kniha, kterou bych těsně po dočtení ráda ohodnotila pěti hvězdičkami, ale za mě byly některé pasáže napsané tak, že jsem je ze začátku nechápala (např. klouzání z hlavy jedné osoby do druhé) a pochopila až když jsem se dostala dál, takže jsem se pak většinou vracela abych si "dopředstavila" části, které mi prvně nebyly jasné. Také na začátku jsem se nebyla úplně schopná začíst, což mi dělalo problém i při některých zamyšleních, kdy jsem úplně nebyla schopna plně pochopit myšlenku. (myšleno některé rozhovory o tom jak to teda všechno je a funguje, s Ježíšem, Jackem, babičkou atd.)
Také postavy jako babička a holčička v zelenomodrých šatech (nechci spoilerovat, takže kdo četl ví co myslím) mi osobně moc neseděly k těm, které měly představovat v reálném světě. Ale chápu že některé postavy se nám popisují těžce a nikdo je nedokážeme plně pojmout a správně popsat. Přecejen, za takové osoby se těžko vytvářejí smyšlené dialogy.
Co se mi ale moc líbilo, tak konec. Vše se do konce dostalo plynule, pojetí světa v knize jsem už chápala a orientovala se v něm, a na rozdíl od zbytku knihy jsem posledních cca 100 stran přečetla najednou a jedním dechem.
Knihu bych doporučila jako velice zajímavé čtení, na konci dojemné. Obsahuje spoustu látky nad kterou se můžeme sami dále zamýšlet, např. Jak by vypadala moje krajina? Komu bych dala svůj dar uzdravení v podobné situaci? Kdo, nebo co je naším chrámem v srdci? Co naše ego? A jaké máme my squattery?

mijan
03.07.2017 5 z 5

Pro mne velmi inspirující kniha. Čtivá, která se vás dotkne někde hluboko uvnitř.

EvikU.
09.04.2017 3 z 5

Pro mě už nemá takové kouzlo jako Chatrč.

lenochod6
05.03.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila moc, jeho myšlenky mě vždy dostávaly, ne se vším bych souhlasila, ale určitě je dobré si to přečíst a zamyslet se, to nikomu neuškodí. Je to taky dobré číst s nadhledem jako takovou náboženskou fantasy, pro ty co jsou nevěřící, tak si knihu užijí, když ju budou brát jako fantasy, protože je tam pár dobrých a vtipných a citlivých momentu, které vás dostanou.
Celkově jsem se u této knihy hodně nasmála :) na rozdíl od Chatrče, která byla též vtipná, ale víc řešila utrpení apod. a tahle spíš řešila změnu člověka :)
Rozhodně doporučuji.

misac96
16.02.2017 4 z 5

Autor, již méně úspěšně navazuje na svou předchozí knihu Chatrč. Pro mě už je kniha moc komplikovaná a nedosahuje takových kvalit, jako již zmíněná kniha. Neurazí, ale i nenadchne.

cérka
31.10.2016 5 z 5

Hluboký, krásný, smutný, šťastný, úsměvný...příběh. Stejně jako Chatrč úžasná kniha na kterou budu ještě dlouho myslet.

PetraBery
25.06.2016 4 z 5

Od knihy jsem očekávala něco jiného... Příběh o člověku, který si ocitne na pomezí mezi životem a smrtí, příběh o setkání s Bohem, příběh o bilanci, jestli prožitý život za něco stál. Zajímavá knížka, která nutí přemýšlet o životě a smrti samotné.

evelýny
19.05.2016 4 z 5

Z mého pohledu je kniha hlavně o víře v boha. První část knihy mě opravdu nebavila, ale ta druhá část mi moji trpělivost vynahradila. Jediné, co mi vadilo bylo oslovení Taťka Bůh - dost infantilní a zde mě to fakt rušilo.
Zajímavý pohled na klinickou smrt a na vše to záhadné, co kolem tohoto tématu bylo - je - a bude řečeno.

Peťulka3
18.03.2016 5 z 5

Stejně jako Chatrč. Ten příběh má prostě hloubku! Ani bych nevěřila,že se mi něco takového bude líbit,ale líbilo! A to moc. Jsem ráda že jsem do toho šla a rozhodně to ve mě zanechalo určitou....stopu. :-)

dark.ma93
16.02.2016 4 z 5

Chatrč mám radši :) To, jak kniha dopadne jsem osobně vytušila už od poloviny, jak tam se dostal Meggi do hlavy. Jinak ale vyloženě hezky napsané, protože to vyvolává v člověku spoustu otázek nad smyslem života, což já takové knihy můžu :)

DCKH
03.12.2015 4 z 5

Asi o 20% horší nežli Chatrč,přesto,perfektní dílo.S respektem mohu doporučit každému hledajícímu beletrii ze součesnosti.

lidunka1
26.10.2015 3 z 5

Na rozdíl od Chatrče jsem se nezačetla a odložila ji, Třeba její čas přijde.

Skawin
02.10.2015 5 z 5

Velké překvapení. Knihu si mě přitáhla, vůbec jsem nevěděla o čem je. Velmi citlivě a čtivě uchopení téma o době mezi životem a smrtí. Lze jen doporučit...

Simona99
03.09.2015 5 z 5

Strašně zajímavá knížka...ani bych neřekla, že se mi bude až tak líbit :)

Zafiro
13.07.2015 4 z 5

Docela jiné čtení než Chatrč, a taky více stravitelnější, co se týče hlubokomyslných úvah směřovaných ke čtenáři (hlavní postavě). Opět se tu řeší mnoho otázek ohledně života (Tonyho) a vnitřních démonů. Je to jiný šálek kávy než v případě předchozí knihy, ale člověk se nevyhne tomu, aby je nesrovnal. Křižovatky jsou jiné a v určitém směru umírněnější než Chatrč, je to více o člověku než o Bohu.

lištička123
30.06.2015 5 z 5

Velice hezky psaný příbě. Vyvolává v člověku spoustu otázek o jeho vlastním životě. Moc se mi líbila.

kóma

Wm. Paul Young (p)