Kříže u cesty

Kříže u cesty https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27167/krize-u-cesty-27167.jpg 4 588 89

Kathryn Danceová série

Montereyský poloostrov zaplavil strach. U silnic se začaly objevovat kříže – nikoli ovšem jako pomníčky obětí nehod, ale jako zlověstné znamení z rukou vraha. Co kříž, to jeden člověk, který zemře velmi krutým způsobem jen proto, že vrahovi poskytl přístup k údajům o svém soukromí na internetovém blogu nebo na sociální webové síti. Složitý případ skončí na stole Kathryn Danceové, agentky z Kalifornského úřadu vyšetřování a odbornice na kinezickou analýzu. Spolu s kolegy sleduje stopy k problémovému teenagerovi Travisi Brighamovi, který při autonehodě zabil dvě středoškolačky a vysloužil si za to ostrou kritiku na populárním blogu. Vše nasvědčuje tomu, že Travis připravuje krutou odplatu pro ty, kteří ho na internetu zostudili – a podle jeho názoru mu tím zničili život. Kathryn Danceová a její tým čelí nejen Travisovi, který bravurně uniká díky počítačovým znalostem nabytým při hraní síťových online her, ale klacky pod nohy jim hází i místní politici, paranoidní rodiče a v neposlední míře i samotný blogger, který v závěru ohrozí nejen vyšetřování, ale i samotnou Danceovou... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Domino

Roadside crosses , 2009

minirock
05.04.2024 4 z 5

Deaver je autor který rozhodně umí čtenáře vtáhnout do příběhu, je skvělý vypravěč. A ten když si celou knihu myslí že je vše jasné tak na konci přijde zlom a po něm další, takže najednou nevíte nic. Policistka Kathryn je obyčejnská ženská s klady i zápory ovšem taky pěkně tvrdohlavá když si stojí za svým názorem často i přes odpor nadřízených. Vdova, která však jak se zdá o obdivovatele nemá nouzi. A tady bych chtěl upozornit na moment když mě autor opravdu dostal, když se Kathryn probouzí po večírku s rodiči a přáteli a autor popisuje tvora ležícího vedle ní ze kterého se vyklube pes. Svět počítačových her moc neznám a proto mě sonda mezi hráče docela zaujala. Celkově se mi kniha moc líbila a ty čtyři hvězdy jsou za závěr který se mi zdál zbytečně překombinovaný. Ale k autorovi se určitě rád vrátím a ke Kathryn zvlášť.

Belanna
11.02.2024 5 z 5

Jeffery Deaver je opravdu mistr v oboru.
Ať si vybere jakékoliv téma, vždy se s ním dokáže perfektně poprat.
Nejinak je tomu i v druhém díle s Kate. Tentokrát se jedná o IT prostředí, blogy a sociální sítě. Stále velmi aktuální téma zneužití internetu, vraždy, napětí, logika, dedukce, práce techniků a k tomu nemalé soukromé problémy a je tu detektivka, jak vyšitá.

Hkk935
20.01.2024 5 z 5

Za mě: povedený druhý díl, Kathryn je sympatická a inteligentní. Téma velmi zajímavé, i když jde technika a svět PC mílovými kroky kupředu, tak je to pořád velmi aktuální.

capricorn__
12.01.2024 2 z 5

Bohužel mě tato detektivní kniha nezaujala. Dostal jsem se k ní skrz čtenářskou výzvu + mě lákalo přečíst si konečně něco od Deavera, kterého jsem na databázi zahlédl několikrát. Nejprve jsem byl zaujat detektivní zápletkou v internetovém prostředí, ale - jak uvedlo několik uživatelů níže - nyní je internet na úplně jiném místě, proto dlouhé stránky vysvětlující tento fenomén působí velmi zastarale a nezáživně (za což Deaver samozřejmě nemůže). Autor má velmi poutavý styl psaní, nicméně na mě byl příliš zdlouhavý, vedlejší linie o rodině Danceové se mi zdála zbytečná. Postavy mi připadaly nezáživné a řešení případu mnohdy velmi amatérské. Možná dám každopádně autorovi ještě někdy šanci.

Timkim
09.01.2024 3 z 5

Jsem hrdina, konečně jsem to po 6 měsících doposlechl. Nic víc se k tomu napsat nedá. Zlatý Lincoln.

bigben
18.11.2023 4 z 5

Druhý příběh této agenty...myslím, že pokud čtete cokoliv od tohoto autora, nemůže se splést...

Nermal
30.04.2023 3 z 5

Tato kniha je důkazem toho, jak šíleně rychle to v oblasti IT utíká. Dnešní člověk má pocit, že se prodírá pravěkem.
Zhruba od poloviny to začalo být zajímavější a svižnější, ale i tak se mně zdají starší detektivky autora lepší.

Kortez
31.03.2023 3 z 5

Audiokniha. Další Danceová a další ujištění že nejlepší kousky jsou v sérii s Rhymem. Tady byli některé pasáže příliš dlouhé, nejvíc "školení" o syntetickém světě, o hrách, blogerech a celkově o internetu. Je znát že dílo je psané před léty, kdy tyhle všechny "novinky" byli skutečně novinky, no dnes už je to nudáááá. Kde jsou ty časy když jsem i já podlehl kouzlu MMORPG a RPG, když jsem drtil WoW, Gothic, Diablo a Morrowind.

HŠ
08.02.2023

Vzdávám po 100 stranách. Spousta balastu kolem, děj veškerý žádný, navíc mi to přijde trošku poplatné době. Knihu věnuji!

Gaeberys
08.01.2023 4 z 5

Ach, "Send in the Clowns" (pochopíte z předposlední stránky knihy) ...

Imponovalo mi, že oproti Spící panně to není takový "texaský masakr". Milým překvapením je fakt, že knihy ze série s Kathryn na sebe navazují.

Jinak jsem z generace, která se narodila téměř na přelomu tisíciletí, jsem matka malých dětí; mé pocity při čtení vlastní "blízké budoucnosti" o teenagerech a o tom, jak žijí v syntetickém světě byly takřka "mr4ziv3".

Luigi1
31.12.2022 2 z 5

No nic moc

Dédečko75
03.09.2022 5 z 5

Ja chci další a další, vic a vic

janina66
04.03.2022 3 z 5

(audiokniha)
Tato série s Danceovou nebudou nic pro mě. Většinou nudné a nezáživné pasáže. Sice zajímavé téma PC her, ale nic nového pod sluncem. Až poslední čtvrtina knihy měla větší spád. Nečekané rozuzlení případu.
Raději mám od Deavera samostatné detektivní knihy.

begonie226
21.09.2021 4 z 5

Moc dobrá detektivka a opět nečekané rozuzlení. Kathryn Danceová opět využívá při vyšetřování metodu kinezické analýzy, snaží se proniknout do světa počítačových her a internetových blogů a aby toho nebylo málo, ještě řeší závažné problémy, týkající se vlastní rodiny.

Katulinka69
21.08.2021 3 z 5

Určitě slabší než první díl, dost zbytečných stránek

ninano
02.12.2020 4 z 5

Pěkná detektivka od mistra oboru.

jaroiva
15.11.2020 5 z 5

Sedmá knížka, co jsem četla od Deavera, a zatím mi připadá nejlepší. Musím doporučit.
Zpočátku mi připadala trochu ukecaná, ale postupně se to pěkně rozjelo a hltala jsem každé slovo. Už jsem u autora zvyklá na to, že nakonec je všechno úplně jinak, takže už ani nehádám pachatele a nechám se překvapit. Jediné, co vím, je to, že to není ten, kdo se zdá být :).
Tentokrát je zajímavé téma - co internet jednou zveřejní, to už nikdy nevezme zpátky. Ať je to, co chce, píšou to na internetu, tak je to pravda!
Zároveň upozorňuje kniha na nebezpečnou závislost na počítačových hrách atd. Ale popis online hry mě maximálně bavil, jako bych sama byla spoluhráčem.
Knížka prostě nemá chybu, doporučuji.
Ale nedoporučuji číst bez toho, abyste přečetli předešlý díl - Spící pannu. Jsou tu na ni nějaké odkazy, které se podle mě hodí znát.

Arlienen
01.10.2020 5 z 5

Kříže u cesty byla další povedená kniha od Deavera. Byla hodně čtivá, napínavá a plná překvapivých zvratů. V knize je rozebírán ten "reálný" a "syntetický" svět . Přišlo mi, že i já jsem se na chvíli ocitla v tom syntetickém, když jsem četla tuto knihu, protože jsem svoje okolo vůbec nevnímala a musela jsem jen číst a číst. Takhle je Deaver návykový.

helenkan
26.03.2020 3 z 5

Tentokrát mi trvalo dost dlouho než jsem knížku přečetla. V určitých chvílích mi to přišlo nudné. Přesto ale konec velice překvapivý.

Adapa
29.10.2019 4 z 5

Je to moje asi už patnáctá kniha od Deavera a začíná se to na mě projevovat. Od začátku jsem ovlivněn klasickým schématem. Perfektní nastudování tématu a problematiky, od první chvíle jasný pachatel, vše na něho ukazuje. Najednou velký zlom, všechno je úplně jinak. Všichni jsou nadšení, jak se to vyřešilo, zbývá posledních pár stran a zase zlom a zase je úplně všechno jinak.

Když jsem četl první knížku od Deavera (Sběratel kostí), tak mě to posadilo na zadek. Když jsem četl podruhé podobné schéma, pokyvoval jsem hlavou. Teď při této cca patnácté knize už ty kompletní zvraty čekám a je to škoda... Je to škoda, že má Deaver tak své zažité schémata a náhlé zvraty na poslední chvíli.

Knížka je dobrá. Místy mě nudily citace z blogu. Ale jinak téma opravdu povedené.