Kříže u cesty

Montereyský poloostrov zaplavil strach. U silnic se začaly objevovat kříže – nikoli ovšem jako pomníčky obětí nehod, ale jako zlověstné znamení z rukou vraha. Co kříž, to jeden člověk, který zemře velmi krutým způsobem jen proto, že vrahovi poskytl přístup k údajům o svém soukromí na internetovém blogu nebo na sociální webové síti. Složitý případ skončí na stole Kathryn Danceové, agentky z Kalifornského úřadu vyšetřování a odbornice na kinezickou analýzu. Spolu s kolegy sleduje stopy k problémovému teenagerovi Travisi Brighamovi, který při autonehodě zabil dvě středoškolačky a vysloužil si za to ostrou kritiku na populárním blogu. Vše nasvědčuje tomu, že Travis připravuje krutou odplatu pro ty, kteří ho na internetu zostudili – a podle jeho názoru mu tím zničili život. Kathryn Danceová a její tým čelí nejen Travisovi, který bravurně uniká díky počítačovým znalostem nabytým při hraní síťových online her, ale klacky pod nohy jim hází i místní politici, paranoidní rodiče a v neposlední míře i samotný blogger, který v závěru ohrozí nejen vyšetřování, ale i samotnou Danceovou…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27167/krize-u-cesty-27167.jpg 4.2411

Kathryn Danceová (2.)

Roadside crosses (2009)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

AdaVinculin
02. prosince

Neurazí, ani nenadchne....

hadenka

Mně se kniha moc líbila,čtivá,napínavá.

rlupinek

Kniha není špatná, dobře čtivá, trochu nudná je dlouhá část s příspěvky z blogu, ale nijak asi nevybočuje z Deaverovského standardu, a to včetně jeho zvratů. Osobně mám radši sérii s Lincolnem Rhymem, ale s Kathryn se potkám také rád. Nicméně si nejsem jistý, jestli opravdu detektivové v USA mají takovou vynikající dedukci a pachatele odhalí pouhou vylučovací metodou (v této knize použitá dokonce dvakrát). Určitě to ale není špatná detektivka, která za přečtení určitě stojí.

Oliva2010

Opet uzasna knizka, Deaver se zase predvedl. Ma to spad a povedla se, doporucuji.

MichalHoráček

Další příjemný příběh s Kathryn. Že ten kluk nebude vrah jsem tušil již od začátku, ale skutečného vraha jsem až do odhalení vůbec netipoval!
Těším se na další díl, do kterého jsem se hned začetl.

Martink@

Série s Kathryn vypadá sympaticky. Příběh v této knížce se mi líbil, bylo to čtivé a vrah mě překvapil... Dnešní doba internetu a soc. sítí, kde na sebe lidi všechno možné vyzradí a moc nad tím nepřemýšlí je dobře zvolené téma. Šlapalo to pěkně...za mě dobré. Těším se na další.

MonikaSt.

Na tuhle knížku jsem se těšila a opravnene. U Deavera už poslední dobou dokážu odhadnout, kdo je vrah, ale tady jsem byla totalne vedle! :-) Povedené, série s Kathryn Danceovou me baví

Merlinit

Další prima počtení!

Nestorkea
30.11.2017

To byla zase jízda! K zápletce a rozuzlení se nebudu vyjadřovat, abych nekazila dalším čtenářům požitek z četby. Vřele tuto knihu doporučuji.

VenuseV
24.10.2017

Jak to ten Deaver dělá, že to je zase napínavé, i když z z úplně jiného prostředí. Bavilo mě to :-)

Bohdana11
08.10.2017

Tahle policajtka mě baví,popisuje metodu kinezie v praxi.napinave do poslední chvíle.doporučuji

KateBeckett
27.09.2017

Na pana Spisovatele a jeho knihy nedokážu mít jedinou výtku. Super kniha, úžasný příběh a bombastický konec.

Evina74
05.09.2017

Přiznám, že to asi nebude můj šálek čaje.

čef
26.08.2017

Jeffery Deaver je velký vypravěč, což znovu dokázal i v této knize. Znovu jsem s napětím sledoval zamotané pátrání s mnohými zvraty a alespoň na jednu rozhodující chvíli uvěřil i neuvěřitelnému a to o to lépe, že příběh má také výborný druhý plán, kterým je samozřejmě život a smrt v umělém světě internetu, jehož možnosti dnes možná ani netušíme.

KaiShun
24.08.2017

No tady už to Deaver opravdu prepiskl slabší 4

ivoiro
04.08.2017

Kniha neměla takový spád, jako ostatní Deaverova díla. Po pravdě jsem se do toho úplně nemohl dostat až do konce knihy.

margoj
05.07.2017

Napínavá kniha, která se rychle četla - najednou jsem měla 50 stránek za sebou. Jako u každé jeho knihy jsme si museli počkat na pravého vraha až skoro ke konci.
Potešilo mě, že kniha nebyla úplně do hloubky zaměřená na počítače, trochu jsem se toho bála. Naopak mě zklamalo, že ke konci už nebyla žádná zmínka o Travisovi, mohl alespoň napsat, jak se mu daří.
Co napsat více? Kniha si těch 5 hvězdiček zcela zaslouží.

raty
31.05.2017

Čtivé a napínavé. Zároveň zajímavá výprava do světa PC her a blogů.

Laf
01.05.2017

Výborně napsané a čtivé. Neustále se něco děje, takže čtení jde skoro samo. A navíc to bylo tak zamotané, že jsem byla překvapená, kdo nakonec za tím vším stál. Můžu doporučit :)

katushah
31.03.2017

Dobrý nápad a děj, ale kniha mně celkově tolik nezaujala. Deaver umí lepší.

kveta1410
17.02.2017

Dobře čtivá detektivka, která nám dá nahlédnout do moderního světa PC her, blogů, virtuality. Z nějakých důvodu nechceme do tohoto světa vstoupit a poznat ho. Stačí nám jen nahlédnout .......
A to, tato kniha činí i se smutným příběhem.

Market = )
20.01.2017

No, u Deavrových knížek se mě už asi permanentně drží paranoia, na druhou stranu mě díky tomu jen tak něco nepřekvapí :-D. Jsem ráda, že tentokrát se neukázal jako záporná postava nikdo z mých oblíbenců, i když jsem je postupně na přeskáčku podezírala (zejména proto, že mi zápletka docela připomněla Prázdné křeslo...). Prima počtení, jako vždy.

ArwenAragorn
30.12.2016

Nedočetla jsem.

BlackBlade
06.12.2016

Příběh mě nadchl myšlenkou, že část děje je odehrává částečně i ve virtuálním světě blogů a MMORPG hry (sám jsem jich několik hrál). Proto dávám 4 hvězdy.
Jinak je to šedý průměr (3/5) a posledních cca 15 % knihy je už jen velmi slabý dojezd. Chápu autora, že chtěl mít asi u všech "větví konec, ale mohl to zkrátit.

Skripi
17.11.2016

Taký šedý priemer. Mohla to byť lepšia kniha, autor to moc domotal. Menej je viac. A hlavne menej opisov...

mynamail
15.11.2016

Nebylo to špatné, taková slušná kriminálka. Souhlasím s tím, že některé pasáže - výpisky z blogů - byly chvílemi přísliš zdlouhavé a nudné. Mozek jsem si namáhala, kdo že za tím vším je, nějak jsem nechápala, proč některé vůbec agentka podezírá.
Ale jedno je jasné a i z knihy plynoucí: internet, blogy, sociální sítě, koneckonců i tato databáze ovlivňují náš život, naše názory, pohled na svět, na sebe, na přátele. Je neskutečné, co vše dokážeme pověsit na síť... Všichni to víme a stejně bez toho nedokážeme žít a píšeme píšeme píšeme. Jenom abychom nezapomněli taky mluvit.
Zkusím ještě jednu její knížku a uvidím, jestli pak sáhnu i po třetí.

Lu89
19.10.2016

Chvílemi velmi dobře napsaný příběh, který se občas totálně zkazil nudnou či nepovedenou zápletkou. Nebudu lhát, ale čekala jsem víc

soukroma
08.10.2016

Zbytečně upovídaná, popisná kniha bez dobrých věrohodně se chovajících postav a hlavně bez napínavého děje s uvěřitelným rozuzlením. 50%

Niu
27.09.2016

Super pokračování případů Kathryne Danceové. Velké množství zápletek, zvratů a čtivost, to je to, čeho si na Deaverových detektivkách cením. Doporučuju všem, kteří mají rádi tento žánr.

moudivlacek
07.09.2016

Případ Kathryn je pokračováním toho prvního, opětovně jsem nebyla zklamána, napětí od začátku až do konce, budete si namáhat mozek a fandit hrdinům. Závěr vás opětovně hodně překvapí.