Křižák v džínách

Křižák v džínách https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37432/bmid_krizak-v-dzinach-iGa-37432.jpg 4 46 6

Když Rudolf, student střední školy v Amstelveenu, nabídne dvěma vědcům pomoc při jejich experimentu se strojem času, netuší, že se chybou počítače nepřenese do 14. června 1212 na rytířský turnaj ve francouzském městě Montgivray, ale mezi Porýním právě procházející dětskou křížovou výpravu. Připojí se k téměř deseti tisícům šestiletých až patnáctiletých dětských křižáků a vydává se s nimi na pochod do Itálie, kde se má rozestoupit moře, aby křižáci mohli vyhnat saracény ze Svaté země. Na cestě zažívají chaos, hlad, epidemie, smrt i útoky nepřátel. Rudolf se snaží využívat své znalosti ke zmírnění utrpení dětí a postupně se proti své vůli stává vůdcem dětského vojska.... celý text

Romány , Sci-fi , Historické romány

Vydáno: , Deus

Kruistocht in spijkerbroek , 2005

anonymní.Ilja
anonymní.Ilja
28.12.2021 5 z 5

Kniha, která mi utkvěla v hlavě, protože přišla přesně v pravý čas, abych mohl pak celé týdny přemýšlet, co vše bych dokázal a vymyslel já. Otázka, jak bychom si vedli v minulosti jen s vědomosti které máme jako jednotlivec v současné chvíli v hlavě, jak bychom dokázali vycházet s lidmi, od kterých nás dělí stovky let vývoje a poznání ...

Kniha je poutavá a milým způsobem vám ukáže krutost doby, která je tak vzdálená, a přesto ukazuje to stejné lidstvo jakým je i dnes.

19.09.2016 5 z 5

Na blog recenzentkyraj.blogspot.cz v blízké době napíšu článek typu kniha vs. film, protože film jsem také viděla a i když kniha byla v mnoha ohledech lepší, i filmové zpracování příběhu mělo své kouzlo a myslím, že by se o Křižáku v džínách určitě mělo vědět!

19.09.2016 5 z 5

Ta kniha byla skvělá. Poutavě napsaná, přestože v ní byly chyby v překladu, četla se dobře. Hlavně ta myšlenka a celá podstata té knihy mi ale vyrazila dech. To, jak umí být lidé krutí a zároveň se vždy najde i někdo s dobrým srdcem... A to určitě nejen ve třináctém, nebo dvacátém století. Líbily se mi Rudolfovo názory a to, že v jeho myšlenkách a mysli autorky byla pravda. Jsem ráda, že jsem si tu knihu přečetla a že jsem na ni díky skvělé paní knihovnici vůbec narazila. V té knize je PRAVDA. Dávám zcela určitě 5 hvězdiček!

šošana-lilie
šošana-lilie
27.05.2014 5 z 5

Kniha byla boží četla jsem ji dvakrát,ale nechápu proč se z Mikuláše stal Nicolaas.
Film byl hrozný a moc ten příběh nebyl podle knihy.

Venezia
Venezia
24.05.2013 5 z 5

Výborná kniha, čítala som ju už trikrát. Len ten preklad je akýsi "uspěchaný" a v polke knihy sa z Mikuláša stane Nicolaas.
Tiež by som sa šla pozrieť niekam do minulosti. Ale s okuliarmi by som bola nápadná a bez nich by som sa ďaleko nedostala.
Film je hrozný, autor scenára by mal vrátiť diplom z kurzu tvorivého písania.

Layss
Layss
26.02.2012 4 z 5

Knížka se mi docela líbila, film byl opravdu pouze slabším odvarem. Hlavní hrdina se dokáže opravdu dobře přizpůsobit místním podmínkám a začlenit se do výpravy...

13. století cestování časem křižáci Německo Itálie křížové výpravy

Autorovy knížky

Thea Beckman
nizozemská, 1923 - 2004
2007  87%Křižák v džínách

Kniha Křižák v džínách je v