Křižáci. 2, Fides graeca

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhý svazek ze čtyřdílného historického románu, přibližujícího duchovní klima Evropy 11. století, stejně jako slávu a bídu první křížové výpravy (1096–1099), jejíž účastníky nevedly jen ideální pohnutky, nýbrž i touha po dobrodružství a obohacení. Dramatičnost dokonale komponovaného děje s plastickými kresbami postav je zvyšována mistrnou konfrontací tří světů, latinského, byzantského a muslimského....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135330/fides-graeca-135330.jpg 4.231
Série

Křižáci 2.

Žánr
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Vyšehrad
Orig. název

Krzyzowcy. 2, Fides graeca, 1935

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Křižáci. 2, Fides graeca

Přidat komentář
Anjin
09.06.2019

Tak už jsme úplně odhodili naše původní průvodce dějem, jen na nás občas v nějakém odstavečku vyskočí, aby se připomněli, že tu stále jsou, a koherentnosti děje to prospívá. Teď už se pohled zaměřuje spíše na vůdce výpravy, mezi kterými si vydobyl čestné místo (nebo v jeho případě možná vymodlil) Godfried Lotrinský. Za nimi stále bzučící úl navzájem se proplétajících individuálních osudů První krev, první mrtví (nejen ti v bitvách), první loučení s některou postavou.

Chesterton
16.01.2018

Pro mne naprosto nečtivé, historickou nepřesnost bohužel nejsem úplně schopna odhalit, ale mám úděsné zážitky z filmu, který jsem přetrpěla pouze kvůli budoucímu manželovi v osmdesátých létech....


braunerova
26.11.2017

Opět velmi čtivé a velmi historicky nepřesné. Například Godefroy složil slib císaři až poté, co byl odražen útok jeho Franků na Konstantinopol. Když Raimond z Toulouse dorazil do Konstantinopoli, Godefroy už byl v Anatolii. Dál to zapisovat už mě přestalo bavit.

"Nad nimi se mihotalo nesčíslné množství hvězd. Řecké nebe bylo současně temné i průzračné. Ze všech stran se sbíhaly šňůry červených strážných ohňů, jako zpodobení těch houfů, které také přitáhly z celého světa. Rytíři, kteří se sešli v táboře Raimunda St. Gilles, prožívali jeden z okamžiků, které jsou ospravedlněním lidstva."

Richie1
15.04.2014

První křížová výprava se na delší čas zadrhne v obrovské Konstantinopoli. Jednotlivá knížata, kteří vedou davy zbrojenců a rytířů, se neumí shodnout ani mezi sebou, natož s císařem byzantské říše. Teprve po masakru chudinské části křížové výpravy sultánem Arslanem, se ozbrojené davy křížové výpravy pohnou a konečně se dostávají na saracénské území, kde podstupují první vítězné boje.