Kristus nebo Mohamed

od:

Kristus nebo Mohamed

Dvě novely z autorova arabského cyklu. 1. vypráví o mstiteli obráceném na křesťanství, 2. (Křivák) o pronásledování zločince pouští. Nositelem děje 1. povídky je arabský hodnostář, který se cítí uražen křesťanem a všemi prostředky usiluje o hrdinův život. Ve 2. povídce ukradne známý zločinec šejkovi koně a dceru a celý kmen... celý text

Dvě novely z autorova arabského cyklu. 1. vypráví o mstiteli obráceném na křesťanství, 2. (Křivák) o pronásledování zločince pouští.
Nositelem děje 1. povídky je arabský hodnostář, který se cítí uražen křesťanem a všemi prostředky usiluje o hrdinův život. Ve 2. povídce ukradne známý zločinec šejkovi koně a dceru a celý kmen v čele s bělošským hrdinou jej pronásleduje. Průměrná dobrodružná četba nevybočuje z ostatních Mayových děl tohoto zaměření. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1002/kristus-nebo-mohamed-1002.jpg 3.52
Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Návrat
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

tenax
09.09.2015

První povídka je obyčejná agitka na křesťanství, hrdina je lepší než soupeř ne proto, že umí něco lépe, ale umí všechno lépe, protože je křesťan.
Druhá povídka už se víc podobá klasickým mayovkám z arabských zemí. Napětí spočívá především v rychlosti koní, přesnosti střelby, umění stopovat a hrdinově dokonalé znalosti domorodých zvyků a koránu.
Lehké, zábavné, odpočinkové čtení, nostalgický návrat do dětství.


Autor a jeho další knihy

Karl May

Karl May
německá, 1842 - 1912

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených6x
v Knihotéce5x
v Chci si koupit1x