Leonardo Da Vinci II

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Životopis velikána italské renesance z pera skvělého ruského autora. Leonardo, malíř, sochař, vynálezce, architekt, filosof, přírodovědec, fyzik, který chtěl ovládnout přírodu, génius, který předstihl dobu o několik generací, vzrušoval spisovatele všech epoch a národů. Z bohatého autentického materiálu, skutečných dramatických událostí a básnických vizí tká Merežkovskij mistrovskou rukou předivo velkého románu, jenž je pro čtenáře zážitkem i zdrojem poučení. Obraz velikosti a tragédie života Leonarda da Vinci rámují autentické historické události a reálné postavy italské renesance. 2. díl dvousvazkového vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311086/leonardo-da-vinci-ii-3D8-311086.png 3.56
Série

Kristus a Antikrist 2.

Žánr
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Lidové nakladatelství
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Leonardo Da Vinci II

braunerova
15.05.2019

Opět nádherná freska renesanční Itálie na začátku 16.století, zaplněná historickými událostmi a osobnostmi, popisem italské krajiny, Leonardovými vynálezy a uměleckými díly a autorovou obrazotvorností. Není to veselá četba. Jezdecký pomník Francesca Sforzy padne za oběť francouzským žoldnéřům a Poslední večeře páně se začíná rozpadat. Leonardo, stále zadlužený a bez peněz, postupně pracuje pro Cesare Borgiu, rodnou Florencii, poté v Miláně, Římě a ve Francii. Autor čtenáři předkládá tehdejší realitu - popravy, vraždy jedem, lidskou zradu a papežské orgie. Obzvláště depresivní byly rozhovory s Niccolou Machiavellim a tribunály svaté inkvizice.

"Machiavelli se jí vyptával ... na půvabnou madonnu Ricii, jejíž muž, když mu mluvili o manželčině nevěře, poznamenával s klidem filozofa: žena v domě, to je jako oheň v krbu, dávej sousedům kolik chceš, neubude."

"Papež namočiv štěteček do červeného inkoustu, vedl po Atlantickém oceánu od severního polu k jižnímu velikou smírnou čáru; všecky ostrovy a země již objevené, nebo jež teprve budou objeveny k východu od této čáry patří Španělsku, k západu Portugalsku. Tak jediným pohybem ruky rozkrojil zeměkouli na polovic jako jablko a rozdělil jí mezi křesťanské národy."