Kristina Vavřincova I – Věnec

Kristina Vavřincova I – Věnec https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24394/bmid_kristina-vavrincova-i-venec-Vro-24394.jpg 4 115 24

Kristina série

Kristina Vavřincova je příběh velké tragické lásky. V prvním díle sleduje život a citový růst a bloudění zemanské dcerky z norských hor od dívčích let až do sňatku s okouzlujícím, ale neukázněným Erlendem. Pro tuto lásku se mladičká Kristina dovede vzepřít i milovanému otci, dovede těžce hřešit proti nejzákladnějším společenským a mravním zákonům. Nesmírně tím však trpí, tím více, že brzy pozná Erlendovu lehkovážnost a nespolehlivost. Jeho slabosti ji jen ještě víc k němu připoutávají. Ovšem její láska se tím mění – vyprchává z ní pocit štěstí a prohlubuje se o vědomí odpovědnosti za dva. Příběh je zasazen do barvitého prostředí 14. stol. a do divoké norské přírody, oživené v myslích lidí ještě troly a vílami. Avšak lidské typy Undsetové mají nadčasovou platnost – jsou to lidé s vášněmi a bolestmi dnešního člověka.... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Lidové nakladatelství

Kristin Lavransdatter - Kransen , 1920

Alieri
10.02.2014 5 z 5

Má druhá kniha od Undsetové. A zatím se zdá, že jsme spolu našly společnou řeč.

maryzka
03.05.2012 2 z 5

mám ji ráda ale člověk na tuto knihu musí mít čas- jsou tam přece jiné obyčeje, zvyky a tradice.

WEIL
07.08.2011 2 z 5

Dlouhá sága o životech jedné generace lidí.

Alma-Nacida
15.11.2010 5 z 5

Krásná kniha o ženském údělu, kterou postupem času vnímám pokaždé jinak, nebo spíš pokaždé se mě silně dotkne něčím úplně jiným, než minule.

Norsko 14. století norská literatura ságy historické romány

Sigrid Undset